понеделник, ноември 16, 2009

Свиленград - Спартак 1:0

Съдията Георги Кабаков поряза „Спартак“ при загубата с 0:1 в Свиленград в събота. Чернодрешкото отмени редовен гол на гостите в 65-ата мин. Тогава Тони Костадинов вдигна от фаул, топката прехвърли играчи и вратарят на домакините я отклони с пръстите на ръката си в мрежата. Арбитърът обаче измисли нарушение, въпреки че нямаше съприкосновение между стража и друг футболист.
„Свиленград“ поведе в 20-ата мин с шут от 25 метра на Бояджиев. Оттук до края се игра само пред вратата на домакините. През първото полувреме Иван Павлов-Швайца пропусна да изравни. От 5 метра на празна врата халфът шутира слабо с глава и защитник изчисти от голлинията.
„През второто полувреме чистото игрово време сигурно не беше повече от 10 мин, тъй като домакините умишлено лежаха на тревата и бавеха играта. Не може обаче да се сърдим на рефера. Явно в България вече никой не ни взема на сериозно при тази тотална дезорганизация в клуба ни“, заяви за „Народно дело“ Атанас Атанасов.

Свиенград: Филипов, Стефанов, Везалов/46-Бахчеванов/, Генов, Младенов, Андонов, Минков, Бояджиев /61-Татьозов/, Христов, Ив.Янчев /53 Стойчев/, Хр.Петров

Спартак: Симеонов (ж.к.) – Иванов, Жеков, Илиев, Пенев – Стойков – Бижев (46-Аврионов), Т. Костадинов (ж.к.), Павлов (60-Драголов), Г. Костадинов – Воденичаров