- Спартак: Симеонов, Юри Иванов, Б. Илиев, Жеков, Михалев, Стойков (70 Илчев), Тони Костадинов, Боев, Г. Костадинов, Бижев (64 Павлов), Воденичаров (56 Аврионов)
- Светкавица: Дашков, Ив. Русев, Р. Стоянов, Дамянов, Петев, Пл. Димитров, Генов, Христов (46 Хасанов), Стефанов (35 Пл. Стоянов), Караиванов, Николов (31 Димов)
- Жълт картон: Жеков
- Червен картон: Дашков (31)
- Съдия: Димитър Андреев
- Стадион "Спартак"

Спартак Варна победи с 1:0 Светкавица в мач от 12-ия кръг на Източната Б група. Единственият гол вкара Ангел Стойков от дузпа, а гостите от Търговище завършиха мача с 10 души след червен картон на вратаря Дашков още през първото полувреме.

Соколите почиваха в предния кръг, а днес наставникът Атанас Атанасов бе направил четири промени в състава, победил преди две седмици Любимец с 1:0. Младокът Мишо Михалев започна като ляв бек на мястото на наказания Веселин Пенев, а останалите нови сред 11-те бяха Тони Костадинов, Димитър Воденичаров и авторът на гола срещу Любимец Георги Костадинов.

Именно той имаше възможност за попадение в 7-ата минута, когато овладя с гърди далечно подаване, но направи нещо средно между пас и опит за прехвърляне, след което топката излезе в аут. В 13-ата минута пък центриране на Тони Костадинов от фаул можеше да порази мрежата на Радослав Дашков, който увисна, а Димитър Воденичаров и Георги Бижев не можаха да направят добавка. В 20-ата минута Румен Стоянов от Светкавица спаси опасна ситуация пред вратата си. След последвалия корнер обаче топката се удари в ръката на негов съотборник и реферът Димитър Андреев отсъди дупза. От бялата точка точен бе опитният полузащитник Ангел Стойков. Малко след това Тони Костадинов пробва да вкара директно от корнер, но вратарят изби топката от голлинията. В 31-ата минута вратарят на гостите Дашков изби нескопосано с гърди топката в краката на Димитър Воденичаров, който тръгна да го минава и стражът го блъсна извън наказателното поле. За това негово действие съдията му показа директен червен картон и тимът от Търговище доигра мача с 10 души.

До края на полувремето треньорът на Светкавица направи две от смените си, а на почивката използва за трети път това свое право. През втората част играта се поуспокои, като отново домакините владееха инициативата. В 53-ата минута Воденичаров стреля с глава покрай вратата, а малко по.късно направи още един пропуск. В 80-ата минута пък влезлият като резерва Михаил Аврионов нацели гредата с глава. Друга резерва на домакините – Илчо Илчев отправи опасен далечен удар. В 90-ата минута гостите създадоха първото си реално голово положение, но то не бе никак безопасно. За радост на домакините ударът на Ивайло Русев мина над вратата.

С тази победа „соколите”от Варна запазиха третото място в класирането на Източната Б група, където първи и втори са Несебър и Дунав.