сряда, септември 23, 2015

Спартак Варна продължава за Аматьорската купа

Соколите бият Химик Девня с 1:0

Спартак Варна се класира за следващата фаза на Купата на Аматьорската лига. В първия си мач от турнира соколите елиминираха отбора от В група Химик Девня след успех с 1:0 на стадиона в квартал Повеляново.
В първите минути домакините от Химик пропуснаха две отлични положения за гол, след което дойде ред на Спартак. В 36-ата минута Даниел Димов проби отдясно, върна към точката на дузпата, където Йордан Пенев с техничен удар откри резултата.
След гола соколите бързо можеха да стигнат и до второ попадение, но не бяха концентрирани в завършващия удар.
Втората част започна с щурм на играчите на Химик, които обаче грешаха в решителната фаза. Впоследствие Спартак изравни играта и в 63-ата минута Йордан Пенев бе близо до втори гол в мача, но силния му удар от 20 метра бе с мъка избит от вратаря на девненци. Малко по-късно опасен изстрел отправи и Стойчо Попчев, но не намери целта. В 70-ата минута Иван Добрев от Спартак също опита късмета си, като стражът на Химик едва отрази топката, която от пръстите му се отби и в гредата.
До края на мача пропуски за Спартак направиха влезлите като резерви Марин Русев и испанецът Хавиер Бургос.

Футболистите на Спартак отново бяха подкрепяни от стабилна агитка свои привърженици.
В следващата фаза на турнира "соколите" ще срещнат тима на "Тича" (Долни Чифлик).

Съставът на Спартак: Митко Недев, Пламен Цветков, Иван Иванов, Йордан Янев, Данчо Пенев (65 – Марин Русев), Николай Иванов, Стойчо Попчев (65-Хавиер Бургос), Кристиян Славов (60 – Димитър Петев), Даниел Димов, Иван Добрев