понеделник, февруари 03, 2003

Мекедонец бележи за Спартак при загуба от австрийски тим
Македонецът Йорданчо Стоименовски реализира единственото попадение за Спартак при загубата на варненци от австрийския първодивизионен тим Кернтен. Това бе първият неуспех на възпитаниците на Мирослав Миронов по време на зимната подготовка. Тимът не показа особени футболни достойнства и логично отстъпи на ръководения от бившия наставник на Левски Рюдигер Абрамчик отбор. През първата част двата тима стояха почти равностойно на терена, но през втората спартаковци бяха тотално надиграни. Варненци имаха две положения до почивката като първо Крумов изтърва, останал фронтално срещу вратаря, а след това Кризманич не успя да вкара с хубав удар от около 20 метра. В самият край на полувремето Бубало измъкна топката от защитник на Спартак и безпроблемно реализира за 1:0. Малко след почивката отново Бубало вкара второто си попадение. Четвърт час преди последния съдийски сигнал, комбинация между двете нови попълнения Димитър Георгиев-Шустера и македонеца Стоименовски завърши с гол на последния. Мирослав Миронов гласува доверие на общо 23 състезатели като в игра се завърна лекувалият се дълго време от контузия в кръста Милен Георгиев. Извън игрището останаха само младоците Иво Николов, Мартин Керчев и Диян Делев.

Кернтен - Спартак 2:1
Кернтен: Гориур, Папац, Йованович, Бубало, Хота, Марич, Кожелски, Филипович, Серайник, Марио, Апалай (Розеано)
Спартак: Колев, Мечечиев, Ненов, Джурич, Ст. Дончев, Кризманич, Караканов, Н. Станчев, Петров, Крумов, В. Станчев (46 Славов, Михайлов, Съсански, Жеков, Постоловски, Абдул, Стоименовски, Антунович, Д. Георгиев, М. Георгиев, Хасан, Василев)
Голмайстори: Бубало (44, 49); Стоименовски (76)