"Соколите" изпуснаха "часовникарите" в Анталия

Пламен Крумов връща формата си с два гола
Вальо Станчев контузен, Злати Михайлов - тъчсъдия...

"Спартак" - "Вил" (Швейцария) 2:3
1:0 Пламен Крумов (13), 1:1 Кава (16), 2:1 Пламен Крумов (26), 2:2 Фабилио (51), 2:3 Делавер (59)
"Спартак": Колев, Кризманич, Ненов, Ст.Дончев, Караканов, Джурич, Н.Станчев, Вели, Посталовски, Петров, Крумов (Мечечиев, Кадир, Жеков, Георгиев, Керчев, Антунович, Стоименовски)
Контролата беше пред провал, тъй като назначените съдии знаели, че срещата ще започне час по-късно. Кандидат за свирката бе Вальо Станчев, но швейцарците не се съгласиха. Но нямаха нищо против бившият футболист на "Спартак" Незим Исмаилов да ръководи мача с помощници Златин Михайлов и техен човек. Назначените съдии дойдоха за второто полувреме.
Четвъртият в швейцарската А група "Вил" се оказа подходящ партньор и двата тима направиха доста атрактивен мач, бърз и много агресивен. Варненци поеха инициативата, често те водеха играта и създадоха повече голови възможности. Първата бе реализирана от Пламен Крумов, който получи центрирана топка от Постуловски отдясно и на скорост я засече в наказателното поле - 1:0. Съперниците също правеха опасни контри и при една от тях, само след 3 минути, изравниха. Топката бе изпратена зад Джурич и Ненов, Краси Колев напусна вратата, но беше изпреварен и прехвърлен от Кава. Спартаковци отново притиснаха швейцарците, но не се отказваха и от контранападения, така направиха втори ефектен гол. Николай Станчев с 35-метров пас изведе Анастас Петров зад отбраната, "соколът" навлезе в наказателното поле и когато всички очакваха удар, той технично върна топката с пета на Пламен Крумов, записал второто си попадение - 2:1.
През второто полувреме Мирослав Миронов направи доста смени и организцията на играта се поразстрои. Швейцарските футболисти бяха по-активни, взеха инициативата и наказаха поредната грешка в защитата на нашите с гол на Фабилио - 2:2. Само след 8 мин варненци позволиха на Делавер да ги пробие за победния трети гол.