вторник, март 15, 2005

Румен Димов пак оставя отбора за да картотекира

Старши треньорът на Спартак Румен Димов отново ще пропусне последната тренировка на отбора преди важното гостуване на Родопа в Смолян, съобщава в-к."Позвънете новини". В края на работната седмица наставникът ще пътува за София, където трябва да картотекира новото попълнение Траян Дянков. Спартак се договори с Локомотив (Пд) около гостуването на шампионите в морската столица за преотстъпването на десния защитник до лятото. Димов бе принуден да остави подопечните си и преди срещата с “железничарите”, тъй като трябваше да уреди с права за Спартак Николай Съботинов, Славик Раданов и Станимир Георгиев. Както е известно, старши треньорът на “соколите” изпълнява и функциите на администратор и поради тази причина се разкъсва на няколко места. Изпълнителният директор Иван Войчев заяви, че в скоро време клубът няма да назначава администратор, тъй като Румен Димов познавал най-добре правилника на Българския футболен съюз и подробностите около картотекирането. Единственият футболист, когото спартаковци все още не са уредили като техен играч на този етап е Иво Димов.

--- pozvanete.bg

Ахмед Ахмед оценен най-ниско в 18-ия кръг

Бургаският рефер Ахмед Ахмед е получил най-ниска оценка в 18-ия кръг на “А” група. Той има 7,30 за скандалното си ръководене на мача между варненския Спартак и шампиона Локомотив (Пд), завършил 0:2. Неговите асистенти Йордан Видов и Диян Вълков са съответно със 7,40 и 7,70, а четвъртият рефер Красимир Йосифов е оценен със 7,90 от съдийския наблюдател М. Ников. Ахмед тотално подбираше отбора на гостите като първо измисли нарушението, от което стана първият гол на Локо, а след това подмина две дузпи за нарушения срещу нападателя на Спартак Станимир Георгиев. Ахмед свири долу-горе добре през първата част, но на почивката бе сериозно “скастрен” от изпълнителния директор на пловдивчани Емил Наков.