четвъртък, март 22, 2007

Спартак не успя и срещу ЦСКА

Спартак - ЦСКА 1:3

Съдия: Антон Генов, жълти картони: Арангелов, Иванович, Б. Георгиев, Тодоров (С), Силва, Юруков, Тодоров, Кабус (ЦСКА), червен картон: Маринов (67 С), стадион: Спартак, зрители: 5500

Спартак: Славов, Дяков, Маринов, Пейков, Арангелов, Иванович (81 Пекин), Кунчев, Джукич, Филипов (60 Б. Георгиев), Илиев, Каптиев (85 Тодоров)
ЦСКА: Ив. Петров, Тунчев, Котев, Илиев, Р. Петров, Йорданов (70 Сакалиев), Трика, Юруков, Кабус, Силва (Удоджи), Тодоров (85 Александров)

Спартак не успя да вземе дори и частичен успех и срещу ЦСКА, като отстъпи с 1:3. Двубоят във Варна мина при 2 коренно различни полувремена за соколите. През първата част подопечните на Неделчо Матушев бяха равностоен противник на вицешампионите, създадоха и няколко опасности пред Ивайло Петров. Шутове на Боян Илиев не попадаха в рамката на армейската врата. Гостите се отчетоха с едно излизане на Данчо Тодоров срещу Генко Славов, но падайки, стреля и вратарят улови.
През втората част паднаха и головете в срещата. Тиаго Силва проби отляво, центрира и Евгени Йорданов необезпокояван вкара първия гол в мача в 53-тата мин. Само 9 мин по-късно Еуген Трика вкара куриозен гол, прехвърляйки Генко Славов от центъра на игралното поле. За попадението на румънеца спомогна и силният вятър. В 67-ата мин. безумен фаул на Венци Маринов накара съдията Антон Генов да му покаже червен картон и соколите останаха с 10 души на терена. В 77-ата мин. Велимир Иванович шутира, но стражът на ЦСКА Петров отрази удара. Резултатът стана класически за червените, след като Александър Тунчев вкара поредното си попадение с глава. Силите на домакините стигнаха до почетно попадение, дело на Кунчо Кунчев.

Матушев: Мачовете са по 90 минути

Неделчо Матушев призна по-високата класа на ЦСКА при загубата на тима му с 1:3.
"Първата част беше в наша полза. Жалко, че не успяхме да оползотворим малкото ситуации, които имахме. Допуснахме тактически грешки, което обърна и мача. ЦСКА показа, че е по-можещият отбор. Направихме и някои глупости. Венци си изкара червен картон, което не трябваше да прави. Трябва да показваме повече характер. Гледаме напред. Отново показахме, че можем да играем през първите 45 минути. Мачовете обаче са по 90 и трябва постоянно да се раздаваме. Явно ще трябва да работим в тази насока", коментира наставникът.

Стойчо: Видяхме коренно различни полувремена

Стойчо Младенов изрази мнение, че е видял две коренно различни полувремена срещу Спартак във Варна. "Видяхме коренно различни полувремена. Слабо се представихме през първото полувреме. Незнайно защо се върнахме в нашата половина, което може да се отдаде и на съперника. Домакините ни пресираха. Първото полувреме бе отлично за Спартак. Не знам какво е състоянието на Силва. Дано възстановим всичките си играчи. В нашия отбор има прекалено много работа за вършене, а нямаме никакво време. Не гледам в чуждите градини. Стремим се в движение да променяме поведението на играчите, а това е доста трудно. В Спартак явно колегата добре си върши работата, защото отборът остави отлични впечатления през първите 45 минути. Трябва време. Винаги съм симпатизирал на Спартак. Желая им успешно приключване на шампионата", каза екзекуторът на Ливърпул.