понеделник, октомври 24, 2005

Спартак с второ равенство, прави 1:1 в Нова Загора

Варненският Спартак допусна второто си равенство в тазгодишното първенство, след като направи 1:1 при гостуването си на Загорец (Нова Загора) в среща от деветия кръг на Източната “Б” група. “Соколите” все още нямат загуба, но авансът им на върха пред Хасково бе намален на четири точки. Домакините откриха резултата в 16-ата минута, когато Величков бе точен от дузпа. В 30-ата минута реферът Георги Хаджийски бе нападнат от футболисти на Загорец, след като спести червен картон на Генко Славов. Вратарят на варненци спъна извън наказателното поле откъснал се срещу него нападател на новозагорци, но съдията му вдигна само жълт картон. Шест минути по-късно Николай Филипов остана непокрит и изравни за 1:1. Докрая на срещата варненци пропуснаха няколко голови положения, а домакините нацелиха гредата в 60-ата минута чрез Петков. “Смятам, че надиграхме съперника си категорично. Определено сме по-класният отбор, но домакините не спряха да лежат през целия мач. Няма спор, че сме с класа над останалите отбори в групата. Затова е несериозно да се твърди, че Хасково ни е сериозен конкурент за връщане в “А” група. Ако няма субективни фактори при гостуването ни там след две седмици, можем ще ги победим без проблеми”, заяви след срещата вратарят на “соколите” Генко Славов. Основният съперник на спартаковци - Хасково, победи с 2:0 у дома АКБ Миньор и намали аванса на варненци на 4 точки. В следващия кръг “соколите” приемат Сливен, а седмица по-късно гостуват именно на Хасково.

Загорец - Спартак (Вн) 1:1
-Загорец: Димов, Хайгъров, Панайотов (46 Стоянов), Михнев, Петров, Антов, Петков, Минчев, Ралков, Илиев, Величков
- Спартак: Славов, Дянков, Ковачев, Михайлов, Петров, Станчев, Пекин (84 Мустафа), Кателиев, Съботинов (67 Маринов), Филипов, Мирчев Голмайстори: Величков (16 д); Филипов (36)
- Жълти Картони: Ковачев, Славов, Дянков, Петров, Славов
- Съдия: Георги Хаджийски