петък, септември 04, 2009

Спартак загуби с 1:3 контрола от Черноморец Бургас

Черноморец Бургас победи с 3:1 като гост Спартак Варна в контролна футболна среща. В 17-ата минута, като при нея падна и първото попадение. Мартин Тошев нахлу по левия фланг и центрира перфектно към Георги Чиликов, който с глава матира бившия си съотборник в Нафтекс Свилен Симеонов. Две минути след асистенцията преотстъпеният на бургазлии от ЦСКА Мартин Тошев бе заменен принудително, след като получи контузия при фаул на Станислав Жеков. Варненци се опитаха да върнат гола, но Иван Найденов не успя да се разпише първо от фаул, а после и с удар от близо. В 35-ата минута гостите стигнаха до второ попадение, дело на Цветомир Цонков. След центриране от корнер, защитник на соколите изчисти топката, която попадна на главата на нисичкия футболист и той я прати в мрежата.

На полувремето в двата отбора бяха направени множество смени, а за домакините излязоха почти изцяло футболисти на под 23 години. Те показаха много по-голям хъс от титулярите, а в 54-ата минута успяха и да намалят резултата. Младен Михалев изведе Виктор Драголов напред и бързоногият футболист пусна топката покрай Владислав Стоянов. До края на мача Дуду и Светлин Симеонов от Черноморец и Михаил Аврионов от Спартак се разминаха с гол. Крайното 3:1 оформи капитанът на гостите Траян Дянков, който е юноша на варненския тим. Той също бе точен с глава след центриране на Карбони.

Спартак – Черноморец 1:3

Голмайстори: Драголов-54 мин./Чиликов, 17 мин., Цонков, 35 мин., Дянков, 88 мин.

Спартак: Симеонов, Иванов, Жеков, Илиев, Димов, Стойков, Костадинов, Пенев, Павлов, Найденов, Воденичаров (Банков, Илчев, Венков, Борисов, Драголов, Костадинов, Боев, Михалев, Аврионов, Янков)

Черноморец: Стоянов, Зайц, Дянков, Кръстев, Стоимирович, Нилтон, Гонзалес, Нуньо, Цонков, Чиликов, Тошев (Симеонов, Пл. Колев, Ремзи, Карбони, Бонев, К.Дяков)

Съдия: Цветан Кръстев

Жълт картон: Жеков, Михалев, Илчев (Сп)/Зайц (Чц)