Спартак с първа пролетна победа - 3:1 над Добруджа

Голмайстори: Костадинов - 31, Мартинов - 43, Дончев - 50/П. Тодоров - 40
Спартак (1-4-2-3-1): Банков - Луго, Венков, Маринов, Дончев - Боев, Бояджиев - Илчев (56-Михалев), Димов (85-В. Драголов), Костадинов - Мартинов (71-Генчев)
Добруджа: Николов, Здр. Петров, Димов, Димитров, Ст. Петров, Милошевич, Симеонов, Тодоров, Ангелов, Няголов (51-Костов), Илиев
Съдия: Петър Милков
Жълт картон: Илчев, Бояджиев
Стадион „Спартак“, 400 зрители

„Спартак“ спечели първата си победа през пролетния полусезон, надигравайки с 3:1 Добруджа. Варненци дори не бяха вкарвали гол от края на есента, а днес отбелязаха цели три. Началните минути на двубоя не предложиха качествен футбол на зрителите, а първите опасности бяха далечен удар на Георги Костадинов за домакините и центриране на Симеон Симеонов от Добруджа, след което топката кацна на горната греда, без да застраши Николай Банков. В 20-ата минута вратарят на домакините трябваше да се намесва, след като Георги Няголов бе изведен сам срещу него. Иван Мартинов пък стреля право в стража на домакините Христо Николов-Бучи при ответната атака. В 31-ата минута първият гол стана факт. Мартинов бе изведен зад защитата на противника и подаде към абсолютно непокритият Георги Костадинов, който с удар отблизо откри резултата в полза на Спартак. Девет минути след това Симеонов намери Павлин Тодоров в наказателното поле, нападателят овладя топката и с красив удар матира Банков за 1:1. В 43-ата минута Спартак отново дръпна напред в резултата. Стефан Дончев стреля от фаул, Николов изби и Мартинов бе най-съобразителен при създалото се разбъркване, намирайки мрежата за 2:1.

В началото на второто полувреме Костадинов опита да намери Мартинов в наказателното поле, но отбраната на добричлии се справи. Опитният Стефан ончев сложи точка на спора в 50-ата минута. Бившият защитник на „Левски“ и „Локомотив“ (София) излезе сам отляво на атаката и със силен удар вкара за трети път топката в мрежата на Николов. Оттук до края мачът се доиграваше. За варненци пропусна да вкара резервата Виктор Драголов, а за добричлии неточен бе Недко Ангелов.