- Спартак: Славов, Михайлов, Филатов, Кателиев, Станчев, Палавестрич (53 Радомиров), Петров, Р. Георгиев (36 Б. Илиев), Ценов, Бояджиев, М. Христов (46 Стефанов)
- Голмайстори: Генков (36, 74), Донев (67 д); Ценов (82)
- Жълти картони: Голубович, Дончев; Славов, Филатов
- Съдия Антон Генов
- Стадион “Локомотив” - 300 души

Генов поряза Спартак при 1:3 от Локо (Сф)

Реферът отменя изравнителен гол на “соколите”, дава пресилена дузпа на домакините

Спартак се приближи още повече до “Б” група, след като записа осма загуба в десетия си мач през първенството. Варненци отстъпиха с 3:1 при гостуването си на Локо (Сф), но за поражението до голяма степен повлия и реферът Антон Генов.
Гостите откриха резултата още в петата минута, когато Румен Георгиев изби нескопосано топката и от 10 метра младокът Цветан Генков я прати с глава в мрежата. Малко след това виновникът бе заменен от Боян Илиев. Генков направи още два суперпропуска до почивката, спартаковци също се разминаха на два пъти с гола. В 42-ата минута тежка контузия получи вратарят на “железничарите” Урош Голубович, който след сблъсък с Марин Ценов бе откаран в болница. Там неговата челюст бе оперирана.
В началото на втората част чист гол на “соколите” бе отменен. След удар на Ценов топката премина голлинията, но Генов бе категоричен, че гол няма, без дори да се посъветва с помощника си. В 67-ата минута Генко Славов спъна откъсващ се нападател на гостите и съдията отсъди дузпа. Останаха обаче съмнения дали нарушението е било вътре в наказателното поле. Ветеранът Дончо Донев не сгреши от бялата точка - 2:0. Три минути по-късно Диян Кателиев пропусна да намали за гостите също от дузпа. В 74-ата минута Генков вкара второто си попадение, а шест минути преди края Марин Ценов намали с удар от далече.

Петър Курдов: Такива са ни възможностите

Наставникът на Спартак Петър Курдов бе изключително разочарован от поражението с 1:3 от Локомотив (Сф). “За съжаление такива са ни възможностите на този етап. Видяхте какви грешки допускаме, нещата отиват много на зле. Ще проведа персонални разговори с някои от футболистите, след които трябва да тръгнем нагоре. Аз определям кой да бие статичните положения и още преди мача съм казал, че Диян Кателиев ще бие дузпа, ако ни бъде отсъдена такава. Имам претенции и към съдията. При 1:0 топката беше около един метър във вратата на Локомотив. Ще изгледаме и записа, за да се уверя. Знам как може да свири Антон Генов. Не взимам отношение към съдиите, но този път претенциите ми са сериозни. За съжаление при 2:0 изпуснахме дузпа. Не съм казал, че победата на домакините не е заслужена”, заяви Курдов.
“Единствените грешки които допуснахме бяха неотбелязването на положенията. Четири пъти излязохме срещу вратаря и не можахме да вкараме. Спартак игра открито, не се затвори, създаде ни някои неприятности. На този етап Локо подава главата от водата, направихме два успешни мача. Съдията можеше да даде червен картон на Генко Славов”, коментира наставникът на “железничарите” Стефан Грозданов.