сряда, февруари 21, 2007

Локо (Пд) победи Спартак на финала в Албена

Локомотив (Пловдив) спечели международния футболен турнир "Албена-Каварна къп 2007", след като на финала вчера победи Спартак (Варна) с 2:0. За "соколите" дебютира дошлият във вторник португалски защитник Фредерико Хуна.
"Железничарите" имаха превъзходство през първото полувреме, когато откриха и резултата. В 16-ата минута Владислав Златинов след изпълнение на пряк свободен удар отляво изненада Генко Славов и отбеляза ефектен гол за 1:0. До края на полувремето отборът от Пловдив създаде още няколко опасности като ще се запомнят пропуските на Златински в 20-ата и ударът на Балдовалиев с глава в последната минута на полувремето. За варненци пропуснаха Росен Каптиев и Велимир Иванович, а контузии получиха Дениран Ортега и Иван Найденов, което доведе до принудителните им смени.
След почивката надмощието бе за Спартак. Още в 48-ата минута за нарушение срещу Каптиев на централния защитнин Йордан Милиев съдията Радан Мирянов отсъди дузпа, а старши треньорът на пловдивчани Иван Маринов нахлу на терена, за да иска обяснение от арбитъра. Зад бялата точка застана Иванович, но ударът му срещна лявата странична греда. В тези минути, а и до края на срещата отборът на Локо (Пд) се прибра в своята половина и разчиташе на контраатаки, при една от които се стигна и до втория гол. В 55-ата минута Хуна върна неразчетено към Генко Славов топката, Халими се възползва от това, открадна коженото кълбо и прехвърли Генко Славов. Спартак се опита да се върне в срещата и бе близо, когато Младен Стоев уцели горната греда на вратата пазена от Стоян Колев от фаул. В следващата минута и Боян Илиев се размина с попадение. В 70-ата минута Илиев бе спънат в наказателното поле, но Мирянов не посочи бялата точка. Пловдивчани също удариха греда и то на два пъти, чрез Въндев и Даксон. В последната минута Джукич се ядоса от едно дърпане за фланелката от страна на Анев и замахна да го ритне, за което получи червен картон.

Локо (Пд) - Спартак (Вн) 2:0
Локо (Пд): Колев, Бачков, Йошев, Г. Тодоров, Милиев, Р. Горанов, Кр. Димитров (86 Дишлиев), Златински, Халими (80 Анев), Златинов (68 Даксон), Балдовалиев (58 Въндев)
Спартак (Вн): Генко Славов, Христо Арангелов, Емануел Баба, Кунчо Кунчев (46 Бокомил Дяков), Фредерико Хуна, Борислав Георгиев, Будимир Джукич, Иван Найденов (31 Боян Илиев), Велимир Иванович, Дениран Ортега (46 Марко Илич), Росен Каптиев (73 Младен Стоев)
Голмайстори: Златинов (16), Халими (54)
Жълти картони: Тодоров, Милиев, Кр. Димитрров, Халими, Въндев, Анев; Кунчев, Б. Илиев
Червен картон: Джукич (89)
Съдия: Радан Мирянов