четвъртък, юли 13, 2006

Спартак (Вн) загуби с 1:5 от Черноморец (Бс)

След като победи със 7:0 като гост Шабла в първата си контролна среща, вчера варненският Спартак отстъпи с 1:5 от Черноморец на Димитър Стойчев в Бургас. Мачът се игра пред около 200 зрители на стадиона в квартал Долно Езерово.
Два гола за победителите реализира ексфутболистът на "соколите" Милен Христов до почивката в 15-ата и 35-ата минута. 3:0 направи пристигналият на проби нападател от Хасково Таско Попов в 54-ата. В 60-ата, друг бивш футболист на Спартак - Пламен Крумов, бе съборен в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа. В 70-ата минута от пряк свободен удар Митко Трендафилов оплете топката в горния ляв ъгъл на вратаря Арнаудов. Почетния гол за варненци реализира Николай Станчев 13 минути преди края също от фаул.
Старши треньорът на "соколите" Мирослав Миронов пусна в игра почти всички от наличните си състезатели. На терена се появи и юношата на Левски Владислав Станчев, който дойде в отбора вчера. Единствено десният бек Станислав Петров остана на терена през всичките 90 минути.
Следващата проверка на Спартак е в събота в Шумен.

- Черноморец (Бс) - Спартак 5:1
- Спартак: Славов, Ст. Петров, Пейков, Тодоров, Арангелов, Пекин, Б. Георгиев, Вълков, Н. Филипов, Кателиев, Радомиров (Арнаудов, Михайлов, В. Маринов, Бояджиев, Василев, Н. Станчев, Съботинов, Куртев, Вл. Станчев, Вл. Мирчев, Б. Илиев)