събота, юли 22, 2006

Спартак пада 2:0 от Светкавица в Търговище

Варненският Спартак записа второ поражение в петата си контролна среща от летния подготвителен период. В досегашните мачове "соколите" отстъпиха с 1:5 от Черноморец (Бургас), но надиграха Шабла със 7:0, Шумен с 5:1 и Черноморец (Бяла) с 3:1. Днес обаче тимът отстъпи с 0:2 при гостуването си на Светкавица в Търговище. Старши треньорът Мирослав Миронов не можа да разчита на куп свои футболисти заради контузии. С отбора не пътуваха Иван Вълков, Боби Георгиев, Тодор Радомиров, Ивайло Василев, Стоян Абрашев и Георги Ковачев, а Живко Бояджиев не се появи на терена заради болки в адукторите.
Варненци започнаха в състав Генко Славов, Станислав Петров, Йонко Пейков, Иво Тодоров, Христо Арангелов, Троян Радулов, Николай Станчев, Боян Илиев, Диян Кателиев, Владислав Мирчев и Станимир Георгиев, а след почивката в игра влязоха Георги Арнаудов, Владимир Пекин, Георги Филипов, Иво Кирчев и Николай Филипов.
Домакините поведоха в 55-ата минута, а десет по-късно Станислав Петров си отбеляза автогол. В края на мача Станимир Георгиев излезе два пъти очи в очи с вратаря, но не успя да го преодолее. Спартаковци имаха и още голови положения, а съдията ги изнерви допълнително с няколко пресилени засади и недопуснати авантажи.
В сряда от 18 ч. в курорта Албена двата тима отново ще се срещнат, а последната контрола на "соколите" е на 29 юли срещу Добруджа.