четвъртък, юли 20, 2006

Спартак бие 3:1 Черноморец в Бяла

Варненският Спартак записа трета победа в четвъртата си контролна среща от лятната подготовка. Днес варненци надиграха с 3:1 Черноморец (Бяла) като гости. Любопитното бе, че домакините не подсигуриха съдии за спаринга и в ролята на главен арбитър се изявяваше местен човек, а странични рефери въобще нямаше. Това предизвика доста полемики при редица положения, най-вече заради това дали има засада или не. Старши треньорът на Спартак Мирослав Миронов използва две различни единайсеторки през полувремената, а единственият футболист, който остана на терена през всичките 90 минути бе защитникът Иво Тодоров.
"Соколите" доминираха над третодивизионния тим през цялото време и още на почивката резултатът бе 0:2. Първо Станимир Георгиев се разписа с глава, а след половин час игра Николай Станчев с плътен удар удвои разликата. След почивката домакините намалиха с попадение на юношата на варненския Феър плей Николай Ненков, а Иван Вълков довърши Черноморец със самостоятелен пробив в 79-ата минута. Освен това варненци пропуснаха няколко положения, а Владко Мирчев и Стоян Абрашев удариха греди.
Спартак обаче завърши срещата с девет души, тъй като през второто полувреме контузии получиха Ивайло Василев и Иво Кирчев. Миронов не разполагаше с други резервни футболисти, тъй като Николай Съботинов напусна отбора в посока Етър, а Диян Кателиев получи почивка за тази среща. Контузиите на Кирчев и Василев не са сериозни и те ще започат нормални тренировки в близките дни.
Следващата контрола на "соколите" е тази събота срещу Светкавица. Мачът ще се ирае в Търговище, а началният час е 11,00.

Черноморец (Бяла) - Спартак (Варна) 1:3
- Спартак: Генко Славов, Станислав Петров, Йонко Пейков, Иво Тодоров, Христо Арангелов, Николай Станчев, Боян Илиев, Боби Георгиев, Николай Филипов, Тодор Радомиров, Станимир Георгиев (Георги Арнаудов, Венци Маринов, Ивайло Василев, Георги Филипов, Владимир Пекин, Живко Бояджиев, Иван Вълков, Стоян Абрашев, Владо Мирчев, Иво Кирчев)
- Голмайстори: Ненков (65); Ст. Георгиев (15), Н. Станчев (30), Вълков (79)