неделя, април 13, 2003

Славия губи 0:1 във Варна, изпуска дузпа

Спартак надигра Славия с 1:0 и спря устрема на "белите" към третото място. В герой на мача се превърна дебютиралият за домакините вратар Генко Славов. 22-годишният юноша на клуба спаси дузпа на Бл. Георгиев в 84-тата
минута, а през първото полувреме не позволи на Маринкович - на два пъти и Георгиев, да го преодолеят от чисти позиции.
Славов се появи на терена, след като титулярят Краси Колев получи нова контузия в седалищния нерв и ще пропусне двубоите до края на сезона.
Един от най-добрите в мача Станислав Жеков вкара единствения гол в 4-тата минута, когато след центриране на Нанков от корнер топката бе продължена към него с глава от Кризманич.
Спартаковци имаха превес в първите минути, когато отиграваха бързо топката. След това дойдоха и моментите, в които Славия можеше да изравни. "Белите" създадоха три чисти положения, но заради добрата игра на вратарите Колев и Славов минималната преднина на Спартак се запази.
След почивката играта се накъса, а домакините заложиха на контри. В тях на няколко пъти липсваше последния пас, а Вальо Станчев нямаше шанс да преодолее вратаря, когато излезе срещу него.