понеделник, април 28, 2003

Спартак обърна Ботев с 2:0, изпуска още 4

Крумов и Антунович бележат за осмата победа на "соколите" в първенството, Петров се отличи в пропуските

Спартак постигна без никакво усилие осмата си победа в настоящия шампионат, надигравайки с 2:0 гостуващия Ботев. "Соколите" взеха успеха с голове на Пламен Крумов и Саша Антунович. Почти цялата среща се игра в половината на "канарчетата", които обаче също създадоха няколко опасни положения на контраатаки. След два опасни шута Анастас Петров и Николай Станчев в първите минути, Пламен Крумов се оказа най-точен. В 12-та минута нисичкото крило бе намерено с отличен пас от Станчев и с премерен диагонален шут преодоля вратаря на Ботев Лилчо Арсов. Само минути по-късно обаче сливналията разтегна мускул и напусна игра още преди почивката. Анастас Петров и Борислав Димитров размениха по един неточен шут до почивката, а в 45-ата минута варненци искаха дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Пашев. След почивката натискът на домакините се засили и след нови два пропуска на Петров и Милен Георгиев, Антунович удвои. Сръбският таран замени контузения Крумов и запълни перфектно празнината от напускането му. До края на срещата се "отличи" Анастас Петров, който изпусна три чисти положения. По един пропуск добавиха резервите Вели и Кирилов. Генко Славов пък запази вратата си суха в трети пореден мач, като хвана най-чистото положение на Ботев. Боби Димитров бе изпуснат и се откъсна сам срещу него, но младият вратар успя да спаси. В края Иван Караманов също можеше да намали, но шутът му излезе в аут. Полицията пък прибра 23-годишен фен за хвърлени бомбички по униформени.

Спартак - Ботев 2:0
Спартак: Славов, Керчев (83 Вели), Михайлов, Ненов, Савич, Мечечиев, Н. Станчев (77 Кирилов), М. Георгиев, Крумов (39 Антунович), Петров, Караканов
Ботев: Арсов, Вълчанов, Неделчев, Пашев (76 Иванов), Божков, Германов, Миленов (74 Зайчев), Андонов (65 Костадинов), Караманов, Димитров, Кунчев
Жълти картони: Караканов; Димитров