четвъртък, декември 04, 2003

Спартак отпада за купата след 0:0

"Спартак" отпадна от турнира за купата, след като завърши 0:0 с "Локомотив" (Сф) във Варна вчера. С общ резултат 3:0 за 1/4-финала се класираха столичани.
Варненци изпуснаха да открият в 29-ата минута, когато Антунович пое технично топката и намери непокрития Иван Павлов. Ударът на Швайца обаче беше избит от вратаря. Две минути по-късно се стигна до подобна ситуация пред другата врата, но Стоян Стоянов не позволи на Росен Стоянов да го преодоле. Вратарят на "Спартак" показа рефлекс в 44-ата минута, отразявайки шута на Стефанов.
След почивката играта стана скучна и се водеше предимно между двете наказателни полета. Запомни се един сериозен шут с глава на Росен Стоянов, който профуча край гредата. В последните 14 минути домакините играха с 10 души, тъй като Ташев бе изгонен заради втори жълт картон. Дебют за варненци записа юношата Ивайло Митев.
"СПАРТАК" - "ЛОКОМОТИВ" (СФ) 0:0
Съдия: Ангел Ангелов (София), асистенти: Керезов и Милушев (София), червен картон: Ташев (Сп), жълти картони: Ташев (Сп), Стефанов, Добрев (Лок); стадион "Спартак", 100 зрители.
"СПАРТАК" (1-4-4-2): Стоянов - Ташев, Джурич, Савич, Ст. Дончев (79 - Киряков) - Павлов (83 - Митев), Караканов, Кризманич, М. Христов (46 - Георгиев) - Антунович, Вълков.
"ЛОКОМОТИВ": Шейтанов, Коилов, Г. Марков, Топузов (69 - Р. Иванов), Стефанов, Вълчинов, К. Марков, Каптиев (77 - Борисов), Р. Стоянов, Дамянов (58 - Щерев), Добрев.