събота, август 07, 2004

Беласица - Спартак 4:0

- Беласица: Иваников, Папарков, Станков, Н. Ненов, Радев, Петров, Деянов, Костадинов (46 Алдев), Бойчев (69 Кондев), Даскалов, Иванов (53 Щ. Димитров)
- Спартак: Арнаудов, Каров, Михайлов, Костадинов, Христов (64 Хасан), Ценов, Станчев, Филипов (62 Стефанов), Радомиров, Кателиев, Палавестрич Голмайстори: Даскалов (56, 82), Н. Ненов (66), Щ. Димитров (71) Жълти картони: Радев, Н. Ненов, Щ. Димитров; Костадинов, Каров, Палавестрич Червен картон: Палавестрич (53) Съдия Ангел Бекяров
Стадион "Цар Самуил" - 2500 зрители

Варненският Спартак стартира с неприятна загуба в тазгодишното първенство на "А" група. "Соколите" бяха надиграни с 4:0 от Беласица, но въпреки това успяха да удържат нулевото равенство до 56-ата минута. Тимът пътува за Петрич само с 14 футболисти, двама от които бяха вратари. За развоя на срещата повлия и арбитърът Ангел Бекяров, който изгони Марко Палавестрич за втори жълт картон в 53-ата минута, а три минути по-късно падна първият гол. Първият картон на сърбина бе доста пресилен и точно за него се ядосваха спартаковци. Варненци се браниха храбро преди почивката и не позволиха на домакините да създадат много положения. Влизането в игра на Венцислав Алдев и на Щерю Димитров оживи изцяло атаката на петричани и резултатът не закъсня. Домакините вкараха четирите си попадения само за 26 минути. В 56-ата минута новото попълнение Георги Даскалов откри, а в 66-ата минута Нено Ненов направи 2:0. Малко по-късно петричкият Ромарио Щерю Димитров от движение от 20 метра направи безпомощен вратаря Арнаудов за 3:0, а последното попадение отбеляза отново Даскалов осем минути преди края след пас на Мартин Деянов. Младокът, който бе привлечен от Пирин можеше да се радва на хеттрик, но Ангел Бекяров отмени негов гол поради засада. В следващия кръг "соколите" посрещат новака в "А" група Пирин. Ако не успеят да картотекират нови играчи обаче те ще могат да разчитат отново на същите футболисти.