неделя, август 28, 2005

Спартак продължава да бие - 2:0 в Русе

Варненският Спартак продължава победната си серия апочнала още в първия кръг. Днес жертва на възпитаниците на Ради Здравков стана отборът на Дунав, и то на негов терен. "Соколите" този път победиха с 2:0.
През първото полувреме играта бе долу-горе равностойна, но все пак лек превес имаха варненци. Техните състезатели пропуснаха и няколко голови положения. В самия край на първото полувреме бившият футболист на Спартак Окан Хасан получи втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко.
След почивката Спартак бе пълен господар на терена. В 47-ата минута Николай Филипов бе изведен зад защитата на русенци, финтира Цанков и прати топката в опразнената врата. 30 минути по-късно резервата Николай Съботинов повтори упражнението и оформи крайния резултат. Варненци пропуснаха още няколко голови положения, най-сериозното от които бе гредата, която нацели Съботинов 7 минути преди края.
След срещата възпитаниците н Георги харалампиев имаха сериозни претенции към главния съдия Камен Алексиев, обвинявайки го в пресилени два жълти картона на Хасан и не отсъждане на засада при първото попадение.
С този успех Спартак продължава да води еднолично в класирането, а в следващия кръг приема Марица.

Дунав - Спартак 0:2
--- Дунав: Цанков, Петров, Енгибаров, Ст. Георгиев, Рангелов, Тасков (75 Дамянов), Раданов (46 Тодоров), Хасан, Ив. Георгиев, Илиев (46 Величков), Г. Георгиев
--- Спартак: Славов, Дянков, Петров, Мирчев (70 Ангелов), Кателиев (80 Маринов), Ковачев, Михайлов, Станчев, Мустафа (46 Съботинов), Н. Филипов, Пекин
--- Голмайстори: Н. Филипов (47), Съботинов (77)
--- Червен картон Окан Хасан (45)
--- Съдия - Камен Алексиев

--- ole-bg.com

Генко: Очаквахме да бием в Русе

Вратарят на Спартак Генко Славов заяви в типичния си стил, че победата на неговия тим над Дунав в Русе не е нищо особен. "Радваме се, че победихме, но еуфорията не е чак толкова голяма, тъй като си я очаквахме предварително. Ние сме Спартак и Дунав не може да ни плаши. Още от първото полувреме ги натиснахме и държахме инициативата в 80% от времето. Пропуснахме доспа голови положения, ударихме и греда. Не мога да разбера какви претенции имат домакините. И двата жълти картона на Окан Хасан бяха заслужени. Първият бе за оспорване на съдийско решение, а вторият за задържане за фланелката. Съдията си свири 50:50. Радвам се, че имаше и доста наши фенове на стадиона. Целият отбор им е много благодарен", заяви за "ОЛЕ-БГ" Славов.
Наставникът на "соколите" Ради Здравков даде два дни почивка на своите подопечни и ги вика на следобедна тренировка във вторник.