четвъртък, юли 27, 2006

"Соколите" си върнаха на Светкавица с 3:1

Варненският Спартак победи с 3:1 Светкавица в предпоследната си контролна среща преди старта на новото първенство. По този начин "соколите" си върнаха за поражението с 0:2 срещу същия тим в проверка, която се игра в събота в Търговище. Вчерашният двубой се проведе в Оброчище, тъй като теренът на стадиона на Спартак е в ремонт.
През първото полувреме варненци имаха превъзходство, но пропуснаха да открият резултата чрез Боби Илиев и Станимир Георгиев.
След почивката паднаха и четирите попадения в двубоя. Още в 49-ата минута бившият футболист на Спартак и Черно море Николай Вълев-Гонзо откри резултата за гостите след точен удар с глава. В 62-ата минута Николай Филипов изравни. Той получи пас от дълбочина от свой съотборник и с прецизен удар прати топката в мрежата. Малко по-късно настъпи и пълният обрат в резултата. Иван Вълков успя да се разпише за 2:1, а пет минути преди края на двубоя Йонко Пейков оформи крайното 3:1.
Наставникът на варненци Мирослав Миронов можеше да използва всичките си футболисти с изключение на играещият капитан и помощник-треньор Николай Станчев, който има лека контузия, и Станислав Петров, който по всяка вероятност ще продължи кариерата си в Етър (Велико Търново).

Спартак - Светкавица 3:1
- Спартак: Славов, Пейков, Ненов, Тодоров, Арангелов, Кателиев, Радулов, Б. Илиев, Б. Георгиев, Радомиров, Ст. Георгиев (Арнаудов, Кирчев, Вълков, Н. Филипов, Мирчев, Пекин, Абрашев, Бояджиев, Г. Филипов, Маринов)
- Голмайстори: Н. Филипов (62), Вълков (73), Пейков (85); Вълев (49)