събота, февруари 23, 2008

Спартак спечели турнира в Албена

Спартак (Варна) си извоюва купа седмица преди началото на втория полусезон на родното първенство. "Соколите" спечелиха международния футболен турнир "Каварна Албена къп". Вчера тимът победи Локомотив (Мездра) с 2:1 и с шест точки във финалната тройка и общо четири победи от четири срещи в надпреварата взе безапелационно трофея.
Локомотив успя да откри резултата, след като в 43-ата минута защитата на варненци проспа едно центриране отляво и отблизо бившият голаджия на Левски и Каликара Георги Георгиев вкара на Радо Станев. Варненският вратар обаче показа страхотна класа като хвана два изключително опасни удара на Красимир Георгиев и Харлов.
Спартак успя да върне попадението в 59-ата минута, когато Иван Найденов центрира отляво, защитник изби топката, но тя попадна във Велимир Иванович, който от 12-13 метра с нисък удар вкара за 1:1. Две минути по-късно се стигна и до развръзката в срещата. Колективна грешка в защитата на мездренци позволи на Димитър Воденичаров да напредне и от границата на наказателното поле да отбележи победното попаднеие за Спартак. Варненци удариха и две греди - чрез Кунчо Кунчев и Иван Найденов.
За първото си място Спартак прибра 2000 лева лично от президента на Професионалната футболна лига Валентин Михов. Вторият Калиакра взе 1500 от организаторите, а заелият бронзовата позиция Локомотив прибра 1000 лева. От четвърто до девето място се наредиха румънския Политехника, Берое, Беласица, Нафтекс, националния отбор за юноши до 19 години и Монтана.

Спартак (Варна) - Локомотив (Мездра) 2:1
Спартак: Р. Станев, М. Димов, Жеков, Б. Илиев, Ст. Петров (87 Стефанов), Джукич, Кунчев, Иванович (80 Боев), Найденов, Величков (54 Михайлов), Воденичаров
Локомотив: Левашки, Юр. Иванов, Т. Иванов, Трифонов, Валериев, Стоилов, Марков, Г. Георгиев (Кр. Георгиев), Стоев, Филипов (Щерев, Найденов, Попов, Харлов, Илиев, Байрактаров, Киров)
Голмайстори: Иванович (59), Воденичаров (61)
Съдии: Валери Петровски, помощници - Рангел Енчев, Драгомир Драганов
Стадион "Албена 1" - 300 зрители

Два индивидуални приза за "соколите" от турнира

Спартак прибра и две от четирите индивидуални награди от турнира в Албена.
Призовете бяха статуетка и 400 лева.
Радо Станев бе избран за вратар №1 на турнира, а Боян Илиев стана най-добър защитник.
Георги Георгиев от Калиакра бе определен за най-добър нападател, а съотборникът му Диян Кателиев грабна приза за MVP.

Наско Атанасов: Тази купа ще ни даде увереност

Старши треньорът на Спартак Атанас Атанасов очаквано бе доволен от постигнатия успех над Локомотив (Мездра) и цялостното представяне на "соколите" в надпреварата в Албена. "При всички положения тази купа ще ни даде самочувствие за предстоящите мачове. Това си е един престиж. Каквото и да печелиш, е добре. Мисля, че играхме добре през целия мач. Получихме гола след груба грешка. След това през второто полувреме се промени облика и видяхте, че стоим добре. Доволен съм от работата, която сме свършили. Мисля, че има още какво да се желае, но все пак имаме още една седмица. Тези хора трябва да се освежат, защото за седем дни изиграха четири мача. Така че при едно освежаване следващата седмица ще изглеждат по друг начин", заяви младият специалист.
Той не предвижда подопечните му да играят контрола до старта на първенството. В първия кръг "соколите" гостуват на Ботев (Пд), с който през есента направиха 2:2 във Варна.

Феновете подкрепиха Маджо с плакат

Впечатление след последния съдийски на мача Спартак - Локомотив (Мездра) сигнал направи плакатът, който агитката на "соколите" вдигна. На него пишеше "Маджо, завинаги един от нас". Става дума за футболиста на Локо (Мездра) Младен Стоев, който доскоро бе в Спартак и вкара важни голове за тима. Полузащитникът се трогна от жеста и благодари на феновете.