Венци Маринов бърка при 0:1 срещу „Левски“

- „Спартак“ (1-4-5-1): Николов – Петров, Д.Дончев, Маринов, Димов – Георгиев, Моралес, Иванов, Иванович, Ст.Дончев (69-Малинди) - Сакалиев (81-Аврионов)
- „Левски“ (1-4-3-3): Димитров – Миланов, Рабех, Бистрон (26-Генев), Вагнер – Сърмов, Тасевски, Балтанов (46.М.Иванов) - Зе Соарес, Г.Иванов, Димитров (61-Жоазиньо)
- Съдия: Георги Йорданов
- Жълти картони: Георгиев, Иванович, Маринов, Димов, Моралес/Сърмов, Зе Соарес, - Тасевски, Иванов
Стадион „Спартак“, 4000 зрители

Отборът на „Спартак“ падна от „Левски“ с 0:1 след детинска грешка на Венци Маринов. В 68-ата мин централният защитник подходи несериозно към топката, тя се търколи по тялото му и отскочи към Жоазиньо. Бразилецът се намести кълбото на левачката и без проблеми вкара.
В 16-ата мин Велимир Иванович направи уникален пропуск. Сърбинът нахлу сам срещу вратаря, но се разколеба дали да бие или да го лъже и се замота с топката. Димитров обаче я изтърва, тя отиде към Моралес, който я върна на Иванович. Последва слаб удар на капитана във вратаря. Малко по-късно след грешка на Илия Николов пък Гонзо от три метра улучи защитник пред голлинията. След това Николов изби шут на Балтанов, а резервата Виктор Генев улучи напречната греда с глава.
„Спартак“ игра тактически правилно до почивката. После домакините предимно се бранеха и изобщо не поглеждаха към другата врата. „Сините“ също не блестяха. На моменти оживление при тях се забеляза след влизането на Жоазиньо, който раздвижи играта по левия фланг и вкара гола.

--- nardelo.bg

Станчев: Сами се бихме

Според Илко Станчев „Спартак“ се е победил сам. „За пореден път
елементарните грешки ни костваха загуба. Първо не можахме да вкараме чисто положение, а след това допуснахме грешка, която гостите наказаха. „Левски“ не е отбор, който прощава“, заяви Станчев. Треньорът на „сините“ Емил Велев каза, че започнали зле, но на почивката направили корекции и логично победили. „Домакините се бранеха с по 10 души и затова трудно създавахме положения“, коментира Кокала.
Загубата на „Спартак“ от „Левски“ е девета поред. „Соколите“ не са вкарвали също гол в 4 мача поред.