петък, ноември 21, 2008

Спартак измъкна точка от Локомотив (Сф) - 0:0

Агитката на соколите бойкотира мача и опъна обидни транспаранати, заради погрома в дербито на Варна

Спартак - Локомотив (Сф) 0:0

- Съдия: Ивайло Стоянов,
- жълти картони: Ст. Дончев, Маринов (С), Дзаферович, Марков, Златински, Пасков (Л), - червен картон: Марков (Л 90)
- Спартак: Цанков, Ст. Дончев, Иванов, Георгиев (84 Петров), Д. Дончев, Костадинов, Боев, Димов (68 Маринов), Байрактаров (72 Аврионов), Малинди, Сакалиев
- Локо (Сф): Бондзулич, Бандаловски, Дзаферович, Добрев, Марков, Златински, Пасков, Атанасов, Митев (61 Богданович), Балдовалиев (71 Димитров), Списич (61 Джилас)

Спартак измъкна точка при домакинството си на столичния Локомотив. Варненци играха без двама от основните си играчи Даниел Моралес и Велимир Иванович, които бяха наказани. Двубоят бе дебют и за новия наставник на соколите Георги Мирчев. Първата част бе равностойна, като двата тима не показаха нищо запомнящо се. В 10-ата мин. около 30-ина фенове на Спартак влязоха на стадиона, опънаха транспаранти с надписите: "Кирлив отбор", "Велики фенове", "Срам ни е от вас", "$$$Веле" и "Кюфте, махай се". През целия двубой пък имаше мълчалив бойкот от страна на феновете.
Гостите стигнаха до удар на Зоран Балдовалиев в 22-рата мин, но той бе отразен от стража на соколите Цветомир Цанков.
През второто полувреме Локо натисна домакините и на 6-7 пъти бе близо до гола. Наложи се на два пъти Дидо Дончев да чисти топката от гол-линията, а несъсредоточеността на Балдовалиев, Бандаловски, Дзаферович и Димо Атанасов, донесе точката на Спартак. Домакините имаха само един мощен шут на Васко Боев, но топката мина на сантиметри от вратата на Локомотив.