сряда, ноември 12, 2008

Спартак (Вн) - Пирин 1:2

Спартак (Варна) отпадна от турнира за Купата на България, след като загуби като домакин с 1:2 от елитния Пирин (Благоевград) в мач от 1/16-финалите на надпреварата. "Соколите" излязоха с дублиращия си отбор, за който играха и няколко момчета от мъжете - капитанът в тази среща Венци Маринов, Васко Боев, Лий Санг и Спас Байрактаров. Димитър Воденичаров пък се завърна на терена след дълго възстановяване от контузия, а през втората част се появиха още Станислав Петров, Енцо Малинди и Мишо Аврионов. Гостите пък бяха дошли с амбицията да вземат мача и наставникът Петър Михтарски заложи на всичките си титуляри.
Срещата тръгна добре за варненци, които в 15-ата минута откриха резултата. Спас Байрактаров центрира в наказателното поле, където Воденичаров вкара с красив удар за 1:0. Малко след това удар на Байрактаров от фаул мина на сантиметри покрай вратата. Гостите пък имаха три-четири почти стопроцентови положения, при които Борислав Хазуров или нямаше късмет, или Николай Банков проявяваше котешкия си рефлекс.
След почивката гостите успяха бързо да изравнят. Автор на попадението бе длъжникът от първата част Борислав Хазуров, който се разписа с диагонален шут отблизо. Последваха още няколко положения пред двете врати, в които отново Банков направи много добри спасявания. До края гостите успяха да стигнат и до пълен обрат, изработен и реализиран от резервни футболисти. Марио Метушев намери Даниел Младенов, който донесе успеха на своя тим.

Спартак: Банков, Ст. Христов, Луго, Янев, Маринов, Михалев (67 Аврионов), Боев, Пенев, Байрактаров (80 Ст. Петров), Санг, Воденичаров (52 Малинди)
Пирин: Иваников, Любенов, Мартинез, Ризов, Стоев, Паланков, Б. Хазуров, Коцев (41 Младенов), Пиетробон, Пеев (83 Стойков)
Голмайстори: Воденичаров (15); Б. Хазуров (47), Младенов (78)
Жълти картони: Михалев, Байрактаров; Иваников
Съдия: Георги Кабаков (Пд)