Контрола в Оброчище: "Спартак" - "Шумен" 0:2

Грозданов: Нямаме отбор, идват групи от туристи

"Спартак": Голубович, Зл. Михайлов, Ташев, Джурич, П. Колев, Ив. Павлов, Н. Станчев, Палавестрич, Г. Костадинов, Иво Димов, Величков (45-Николов (Бучи), Миланов, Трендафилов, Райнов, Сау, Хасан, Узунов, Денчев, Куртович)
Съдия: Живко Димитров
Червен картон: Жечев-70
Стадион: "Оброчище"

Спартак загуби с 0:2 от Шумен втората си контрола от зимната подготовка, играна при непрестанен дъжд в Оброчище. Варненци демонстрираха слаба игра, особено през второто полувреме, когато на терена се появиха футболисти, които са на проби. Преди почивката старши треньорът Стефан Грозданов заложи на основните си играчи, между които изненадващо попадна юношата Георги Костадинов. В 19-ата минута обаче Радослав Комитов откри резултата, засичайки с глава центриране от корнер. До почивката Златин Михайлов и Любо Величков пропуснаха за варненци, които имаха леко териториално превъзходство. Добро впечатление с играта си направиха защитниците Колев, Джурич и Михайлов, както и Ташев, Павлов, Станчев и Димов. След почивката на терена се появиха всички младоци, които са на проби, а единствени до края на мача на терена останаха бранителите Колев и Джурич. Повечето от играчите с нищо не показаха, че заслужават място в Спартак, като похвала заслужават само Цецо Миланов и Окан Хасан. Дебют с фланелката на "соколите" направиха вратарят Христо Николов, дефанзивният халф на Конелиано Стоян Узунов, сърбинът Иван Куртович и юношата Костадинов. Три минути преди края Крумов отбеляза страхотен гол, прехвърляйки Николов от около 35 метра. "Как да съм доволен и какво положително нещо може да съм видял в тази контрола?! В момента нямаме отбор. Пристигат групи от туристи на проби. Лека-полека ще поразчистим повечето от тези, които са дошли на проби. Според мен те не стават за "А" група", бе лаконичният коментар за срещата на Стефан Грозданов.