неделя, февруари 12, 2006

Спартак загуби с 0:1 от Несебър, Ради отново в игра

Спартак записа трето поражение в зимните контроли, след като отстъпи с 0:1 при гостуването си на Несебър в Ахелой. Старши треньорът на "соколите" Ради Здравков не можеше да разчита на петима свои състезатели - Младен Стоев, Николай Станчев, Милен Христов, Диян Кателиев и Владимир Пекин. За сметка на това Живко Бояджиев успя да вземе участие, въпреки че вчера от клуба бе обявено, че той пропуска двубоя поради контузия в коляното.
Мачът започна с половин час по-рано от предвиденото - в 14,30 ч., тъй като и двата тима бяха вече достатъчно добре загряли. Единственото попадение за Несебър падна в 60-ата минута, когато ексфутболиста на Черно море Иван Георгиев нахлу по десния фланг и шутира към Генко Славов, а Петър Кънчев засече топката в мрежата. През първото полувреме Несебър имаше още едно изгодно положение за гол, дело на варненеца Иван Мартинов, който обаче пропусна.
Старши треньорът на варненци Радослав Здравков отново влезе в игра. Той се появи в 70-ата минута на двубоя на мястото на Станислав Петров. В последната минута Здравков дори пропусна да изравни с глава след центриране от корнер.