неделя, февруари 19, 2006

Боян Илиев се върна с гол от центъра за Спартак, тимът бие 7:2 в Бургас

След четири поредни загуби в зимните контролни срещи варненският Спартак най-после победи. "Соколите" надиграха със 7:2 третодивизионния Черноморец (Бургас) на Ивайло Дражев като гости. В състава на варненци се завърна освободеният от Нафтекс Боян Илиев, който бе един от най-добрите в тима до това лято. След това той отиде при "шейховете", но вчера наставникът Иван Кчуков се отказа от услугите му. За Спартак отново не играха няколко основни футболисти - Георги Арнаудов, Златин Михайлов, Станислав Петров, Милен Христов, Николай Станчев и Васил Велев.
Изключително успешен дебют за възпитаниците на Ради Здравков направи преотстъпеният от Локомотив (София) Младен Стоев. Той откри резултата с перфектно изпълнение от пряк свободен удар, а малко по-късно направи 3:0 отново от фаул. Преди второто му попадение се разписа Владко Мирчев, който се обърна на 180 градуса, получавайки топката в малкия пеналт. На почивката резултатът бе 4:0 за Спартак, след като Николай Съботинов се възползва от отличен пас на Траян Дянков.
През второто полувреме Ради Здравков направи някои смени, но отново Спартак доминираше. Отново Траян Дянков направи асистенция за петото попадение, дело на Калоян Генчев. Шестият гол стана след отличен прехвърлящ удар на Боян Илиев от центъра. Седмият гол вкара Живко Бояджиев, който в 30-ата минута замени получилия лека контузия Младен Стоев. За домакините попаденията паднаха след изпълнение на дузпа и пряк свободен удар.

ОФК Черноморец - Спартак (Вн) 2:7
Спартак (Вн): Генко Славов, Мартин Любенов, Венци Маринов, Диян Кателиев, Траян Дянков, Николай Съботинов, Владимир Пекин, Боян Илиев, Николай Филипов, Младен Стоев, Владислав Мирчев (Димитър Недев, Живко Бояджиев, Даниел Ангелов, Иво Кирчев, Георги Филипов, Северин Мустафа, Калоян Генчев)