събота, юли 28, 2007

Спартак прави 1:1 с Несебър, чака Станислав Жеков

Младен Стоев бележи от фаул. Варненци чакат защитника Станислав Жеков днес
Спартак (Варна) записа първо равенство в летните си контролни срещи, след като направи 1:1 срещу Несебър в Албена. Досега "соколите" имаха две победи и една загуба в проверките си. Първи мач за спартаковци след завръщането си записа сръбският защитник Марко Палавестрич, който заедно с Будимир Джукич остава
Мачът не бе особено красив като двете попадения паднаха през първото полувреме. В 40-ата минута Васил Банов отправи удар към Генко Славов, който изби топката, но тя попадна отново в опитния полузащитник. Той центрира към Павел Колев и той от три метра реализира за 0:1. Домакините от Спартак бързо върнаха попадението. Негов автор стана Младен Стоев, който в 43-ата минута изпълни перфектно специалитета си - пряк свободен удар.
След почивката играта се накъса от множество нарушения, което изнерви и футболистите. На няколко пъти те влязоха в сериозни спорове, но до ръкопашна схватка не се стигна. Варненци имаха още няколко възможности за попадение, като най-сериозните от тях бяха създадени отново от фаулове на Младен Стоев. Първо той нацели напречната греда, а след това ударът му мина на сантиметри от вратата.
След срещата старши треньорът на варненци Георги Иванов-Геша призна, че очаква утре опитен български защитник. Въпросният футболист е Станислав Жеков, който защитава цветовете на "соколите" преди години.
"Изненадан съм от това, че стана изключително нервен мач. Всяко отсъждане на съдията бе коментирано от футболистите на терена. Иначе вече ми става ясно на кой ще мога да разчитам. Все още пускам смесен състав, но от следващата контрола ще разчитам на титулярите за новото първенство. Марко Палавстрич се включи добре. Той със сигурност остава в отбора", каза Геша.

Спартак - Несебър 1:1
Спартак: Славов, Плавестрич, Ив. Иванов, Маринов, Петров, Хикмед, Джукич, Стоев, Боев, Петков, Найденов (Цанков, Хуан Алберт, Илиев, Дончев, Стефанов, Цветков, Тодоров, Иванович, Мирчев)
Несебър: Личев, Илчев, Ташев, Горов, Желев, Пчеларов, Павлов, Банов, Митев, Кокалджиев, Колев (Калоянов, Илиев, Венков, Николов, Алексиев, Попов, Стоянов)
Голмайстори: Стоев (43); Колев (40)
Съдия: Живко Димитров