събота, юли 21, 2007

Спартак удари с 4:0 Калиакра в контрола

Спартак (Варна) победи с 4:0 Калиакра (Каварна) във втората си контролна среща от лятната подготовка. Старши треньорът на "соколите" използва в състава си всички свои футболисти, сред които и няколко юноши. Варненци откриха резултата още във втората минута, когато Иван Найденов засече с воле центриране на Хикмет - 1:0. След четвърт час игра Боян Илиев мина през няколко защитници и с добър пас изведе сам срещу вратаря Младен Стоев, чийто удар прехвърли вратата. Малко след това отново Маджо можеше да се разпише, но прецизния му прехвърлящ удар от центъра среща напречната греда. Халфът все пак се разписа в 28-ата минута, когато изпълни точно пряк свободен удар - 2:0. В 62-ата минута Младен Стоев бе спънат в наказателното поле на Калиакра и Боян Илиев реализира отсъдената дузпа. Четвърт час преди края на срещата се разписа и юношата Калоян Цветков, който вкара отблизо за 4:0.
"В общи линии съм доволен от играта, но на моменти изтървахме да се възползваме по-добре от ситуациите. Можехме рано, рано да приключим мача. Има много неща, които трябва да изчистим в играта ни. Някой от футболистите не се движеха правилно днес. Едни бягаха повече, други по-малко. Доволен съм, че Владо Мирчев се завърна, тъй като той е един от талантите на Варна. Чакаме още поне двама футболисти, като единият със сигурност е защитник, тъй като там имаме най-остра нужда от хора", заяви след срещата наставникът на Спартак Георги Иванов-Геша.
Стана ясно, че съботната контрола на варненци срещу Черноморец в Бургас ще започне в 21,30 ч. веднага след мача Черно море - Сампдория.

Спартак - Калиакра 4:0
Спартак: Славов, Хуан Алберт, Ив. Иванов, Б. Илиев, Маринов, Малович, Стоев, Хикмет, Найденов, Тодоров, Мирчев (Цанков, Арнаудов, Иванович, Джукич, Савич, Петков, Стефанов, Боев, Дончев, Цветков, Петров)
Калиакра: Добрев, Вачев, Славов, Райчев, Желев, Кателиев, Б. Георгиев, Петков, Андреев, Тодоров, Станчев (Григоров, Караджов, Христов, Яшар)
Голмайстори: Найденов (2), Стоев (28), Илиев (62 дузпа) Цветков (75)
Съдия: Радослав Станев