сряда, юли 11, 2007

Двама нови вкарват за Спартак при 2:1 над Янтра

Иван Петков и Марко Савич точни за "соколите" в първата лятна контрола. Варненци изпускат куп голове

Спартак (Варна) записа победа с 2:1 в първата си контролна среща за лятната си подготовка. Тимът е на лагер в Трявна, където тази вечер се игра мачът, а утре футболистите пътуват обратно към морската столица.
Старши треньорът на "соколите" Георги Иванов-Геша започна със следната стартова единайсеторка: Генко Славов, Иво Иванов, Венци Маринов, Боян Илиев, Генади Хуан Алберт, Будимир Джукич, Велимир Иванович, Ахмед Хикмет, Дарин Тодоров, Иван Найденов и Иван Петков.
И двете попадения в спаринга отбелязаха нови попълнения. Още в петата минута Иван Петков откри резултата. Футболистът, който стана вицеевропейски шампион с националния отбор на България за аматьори, направи добра комбинация с Иван Найденов и, излязъл сам срещу вратаря, го преодоля за 1:0. Оттук до края но първото полувреме "соколите" изпуснаха още няколко чисти положения за гол чрез Дарин Тодоров, Иван Найденов и Боян Илиев.
На полувремето Геша направи няколко промени и на терена се появиха Цветомир Цонков, Атанас Димов, Емил Дончев, Марко Илич, Марко Савич, Младен Стоев и Милен Стефанов. По думите на треньора промените са довели до грешки най-вече в отбраната, които са довели до изравнителното попадение на Янтра около 75-ата минута. Пет по-късно обаче сърбинът Марко Савич с топовен изстрел от 25 метра донесе победата на "соколите" с 2:1. Топката му бе върната от стоящия с гръб към защитата в наказателното поле на Янтра Иван Петков.
"В общи линии като първа контрола съм доволен от цялостното поведение на отбора. Ясно е, че имаме много неща за изчистване. Пропиляхме куп положения, особено през първото полувреме. Можехме да направим резултата по-изразителен, което щеше да ни даде още самочувствие. Трябва да свикваме да побеждаваме, незавимисо срещу кого играем и независимо дали мачът е официален или не. Пак казвам - като цяло съм доволен с оглед и на тежките тренировки, които провеждаме по време на лагера. Съжалявам единствено за пропуските, които щяха да ни дадат друго настроение, но пък контролите са за това, за да видим къде грешим, в какво състояние сме и т.н.", каза Геша, който очаква до края на седмицата още нови футболисти.