сряда, юли 23, 2003

Спартак изпусна Славия, Миронов доволен от мача

Спартак пропусна да постигне победа над Славия в контролния си двубой на стадиона в Правец. Двата тима сефтосаха тревното покритие на игрището в родния град на бившия държавен глава Тодор Живков с далеч не миролюбиво 2:2. "Соколите" на два пъти повеждаха в резултата, но "белите" изравняваха. Кризманич откри в 24-ата минута с изпълнение в стил "Найъл Куин" с глава. След шестметрова засада Славия изравни малко преди края на полувремето. Новото попълнение на "соколите" Иван Вълков отново изведе своите напред, но Салабашев вкара в последните минути за 2:2. "Надиграхме Славия тотално, представихме се добре и няма начин да не съм доволен. Въпреки че сменихме 7-8 човека запазихме облика на отбора. Жалко само, че ни изравниха от 6 метра засада, коментира треньорът Мирослав Миронов. Днес от 18 ч. Спартак играе с резервите си срещу Белите орли в Тетевен.

Славия - Спартак 2:2
Славия: Амбарцумян, Секуловски, Петков, Янков, Караславов, Матич, Иванович, Георгиев, Джоров, Владимиров, А. Николов (Тошев, Н. Николов, Бачев, Димитров, Салабашев, Джукич, Рангелов)
Спартак: Стоянов, Михайлов, Д. Дончев, Мечечиев, Ст. Дончев, Н. Станчев, Караканов, Павлов, Кризманич, Петров, Георгиев (Антунович, Ташев, Кирилов, Савич, Голубович, Хасан, Джурич, Вълков)
Голмайстори: Владимиров 41, Салабашев 88; Кризманич 24, Вълков 83
Жълти картони: Матич, Петков, Димитров; Петров, Хасан
Червен картон: Джурич