0:1 Анастас Петров (52), 1:1 Косьо Мирчев (94)
Стадион "Тича", 5000 зрители
Съдия Костадин Костадинов
"Черно море": Т. Тодоров, Бачков, Гинчев, Стоянов (85 Георгиев), Зафиров, Ст. Генчев, Костадинов (46 Гошев), Илиев (77 Д. Генчев), Мирчев, Ем. Тодоров, Шанкулов
"Спартак": Стоянов, Мечечиев, Д. Дончев, Ненов, Ст. Дончев, Ташев (77 Павлов), Кризманич, Н. Станчев, Петров (93 Михайлов), Антунович, Вълев (85 Георгиев)

Нервно начало с хъс и от двете страни, с много остри влизания и двойно повече симулации. Играта беше накъсана, "соколите" по-рано я закърпиха с движение и по-точни пасове. Още в тези петнадесетина минути стана ясно, че "моряците" наистина са зле с игровата подготовка, с ориентацията на терена, особено в "зоната "Вагнер". От тук станаха най-сериозните пробиви, като веднъж Петров пробяга сам около 40 м., ниско върна топката, тя рикошира в Тих. Тодоров, тръгна към голлинията, откъдето я изрита Стоянов. До тази 17-а мин. спартаковци имаха още два шанса за голове, но Кризманич стреля слабо и неточно. И дойде 27-та мин: Илиян копна топката зад защитата, Косьо Мирчев посегна с глава, но Диян Дончев вдигна непозволено високо крак и Костадин Костадинов посочи бялата точка. Най-опитният, Илиян Илиев, пое отговорността, но изпълнението му бе неуверено, близо до Стоянов и вратарят затисна кълбото! До края на първата част черномолци нямаха друга голова възможност, съперниците отново ги притиснаха и отново Кризманич засече топката след пряк свободен удар край рамката.
Драматизмът се засили след почивката, когато Зафиров спря с нарушение Петров, получи жълт картон, а потърпевшият хвърли вратаря в другия ъгъл при изпълнение на дузпата - 0:1. Зафето явно изнемогваше като ляв защитник, спря с нарушение и Мечечиев, което му струваше червен картон в 55-ата мин! "Моряците" обаче тръгнаха на бой и с 10 души, Косьо Мирчев от 2 - 3 метра шутира в тялото на Стоянов! Невероятен бе и пропускът на Вълев при върната топка от Ташев във вратарското поле. И Антунович сгреши близо до рамката, като не намери свободния Вълев. Бомбен удар на Гошев от около 35 метра и топката профуча край сглобката. Мирчев не съумя да укроти кълбото близо до Стоянов, после Вълев избяга от защитата, но Т. Тодоров го пресрещна и отклони топката в корнер. Спартаковци пак матираха защитата с Антунович и Вълев, но Павлов не намери празната врата - топката кацна на гредата! Срещата вървеше към логична победа за "Спартак", в в края на продължението от 4 мин. топката срещна ръката на Ники Станчев и Мирчев върна едната точка от дузпа!
Втората част беше по-качествена, с повече и по-остри атаки и към двете врати. Въпреки многото нарушения духът на спортменството надделя!