1:0 - Антунович, 16 мин., 2:0 - Кризманич, 23 мин., 4:0 - Вълев, 66, 71 мин.
Съдия: Димитър Димитров, асистенти: Иван Вълчев и Никола Ангелов (София),
жълти картони: Савич, Кризманич, Антунович (Сп), Илиев, Радев (Бел); стадион "Спартак", 1500 зрители.
"СПАРТАК" (1-4-4-2): Стоянов - Савич (67 - Вълков), Ненов, Д. Дончев, Ст. Дончев - Петров (76 - Павлов), Н. Станчев, Кризманич, Ташев - Антунович, Д. Георгиев (46 - Вълев).
"БЕЛАСИЦА": Иваников, Илиев, Радев, Илков, Милушев, Ив. Минчев, Йор. Минев, Емилов (67 - Бойчев), Деянов, Радойчич, Вава (67 - Салис).

Спартак разгроми Беласица с 4:0 във Варна

Спартак (Вн) разгроми новака в "А" група Беласица с 4:0 и започна първенството по възможно най-добрия начин. Сръбският централен нападател на домакините Саша Антунович откри резултата в 16-ата минута след като засече с глава центриране от фланга.
Неговият сънародник Иван Кризманич увеличи на 2:0 в 23-ата минута, след като бе изведен сам срещу вратаря на гостите.
Съпротивата на храбрите петричани бе окончателно прекършена 4 минути преди почивката, когато за втори жълт картон за протест срещу съдийско решение, от игра бе отсранен капитана Стойне Илиев.
Старши треньорът на Спартак Мирослав Миронов пусна в игра новото попълнение Николай Вълев и резервата се отблагодари за довериото с два гола (71, 73).
Нападателят, популярен повече като "Гонзо от Търговище", разнищи защитата на Беласица и се преварна в герой за своите.

След срещата:

-Мирослав Миронов:
Наложихме преса в първите 25 минути и решихме мача в наша полза. Допълнително ни улесни и червеният картон на Илиев. Свалям шапка на момчетата, тъй като въпреки трудностите проявиха характер и играха добър футбол. Знам добре какво може Вълев и затова не се поколебах да го пусна след почивката. Не използвах Мечечиев заради контузия, но вътрешната конкуренция е голяма, така че отсъстващите титуляри могат да бъдат заменени пълноценно.

-Младен Катич:
Спартак ни надигра и заслужено спечели. Започнахме колебливо, допуснахме евтин гол, а след това и втори. Стойне Илиев пък неоправдано си изпусна нервите и това окончателно ни довърши. Трябва да сме реалисти и да признаем, че времето още не е достатъчно, за да обиграем отбор за "А" група. Надявам се, че ще избием загубата в някой от следващите ни гостувания, а у дома нямаме право на грешка.