понеделник, август 25, 2003

"СПАРТАК" - "ЛОКОМОТИВ" (ПД) 1:3

0:1 - Р. Петров, 32 мин., 1:1 - Петров, 33 мин., 1:2 - Камбуров, 52 мин. от дузпа, 1:3 - Джайеоба, 75 мин.
Съдия: Иван Добринов (София), асистенти: Никола Джугански (Самоков) и Венцеслав Гаврилов (София);
жълти картони: Караканов, Станчев, Михайлов, Д. Дончев, Антунович и Ст. Дончев (Сп), Тунчев, Камбуров и Котев (Лок),
стадион "Спартак", 2000 зрители.
"СПАРТАК" (1-4-4-2): Стоянов - Мечечиев, Д. Дончев, Михайлов (77 - Кирилов), Ст. Дончев - Петров, Станчев, Караканов, Ташев (56 - Кризманич) - Вълев, Антунович (68 - Д. Георгиев).
"ЛОКОМОТИВ": В. Камбуров, Вл. Иванов, Тунчев, Хубенов (46 - Бърканичков, 70 - Джайеоба), Михайлов (21 - Илиев), Котев, Траянов, Кр. Димитров, Р. Петров, Янчевски, М. Камбуров.

Казано след мача

-Ники Станчев: Първенството ни пак е порнография! Добринов реши мача! Каква дузпа измисли! Но и ние не стояхме добре в защитата, лесно ни преминаваха. Нападателите трудно задържаха топката. Много ни се събра. А "Локомотив" не е нещо особено.
-Анастас Петров: Не разбрах за какво ми свири дузпа. Ръката ми беше до тялото, не съм го спъвал! Знае кога да свири дузпа: стана 1:2! Много сме зле психически, не знаем къде се намираме. "Спартак" се разкапва!
-Иван Славов (изпълнителен директор): Това ли е феърплеят, за който толкова се приказва!
-Сия Ишкова (майката на президента): Няма ли журналист, който да напише истината за тези съдии! Никой не смее! Такива като Добринов са добре заплатени проститутки!

-Николай Ишков:Да изкоренят съдиите като плевели от нивата
Дузпата на пловдивчани беше фалшива, смята Анастас Петров
Остро недоволство от отсъжданията на Иван Добринов след загубата от "Локо" (Пд) с 1:3 изрази Николай Ишков. Президентът на "Спартак" изгледа на видеокасета всички спорни ситуации в срещата. "Ръководството на Добринов беше част от "феърплея". Не може да вдигнеш 4 жълти картона за 10 минути. Както лекарят лекува болния пациент, така и съдията трябва да изпълнява своите задължения. Щом реферите не го правят, да ги изкоренят като плевели от нивата. Пускали сме жалби срещу арбитри в предното първенство, направихме го и сега. Дано в БФС реагират адекватно на съдийския произвол", уточни за "Черноморие" Ишков.
Според Анастас Петров реферът е предрешил крайния изход на съботната среща във Варна с фалшива дузпа в 52-рата минута. "Стоях на едно място и изобщо не съм посягал. Илиев се хвърли върху мен и падна на тревата. Видяхте, че Добринов не свири веднага. Защо го е направил, си отговорете сами", заяви Петров.