2:0 - Янкович, 23, 33 мин., 2:1 - Петев, 60 мин.
жълт картон: Кателиев (Сп);
стадион "Ловеч", 4000 зрители.
"ЛИТЕКС": Здравков, Желев, Джамбазов, Кирилов (50 - Бачев), Янкович, Беляков (80 - Юруков), Димитров, Анг. Русев, Хидиуед, Йеленкович, Трика (66 - Йовов).
"СПАРТАК" (1-3-5-2): Голубович - Савич, Найденов, Лазаров - Павлов, Ташев (84 - Величков), Станчев (53 - Радомиров), Кателиев, Петев - Илиев (64 - Вълев), Тодоров.

Литекс постигна очаквана домакинска победа с 2:1 над варненския Спартак в мач от 24-ия кръг на "А" група. Кандидатите за шампионската титла и купата на България диктуваха играта почти през целия двубой, прехвърляйки я изцяло в половината на гостите. Старши треньорът на "соколите" Ради Здравков бе заложил на силно дефанзивна тактика и възпитаниците му разчитаха предимно на контраактаки. Още във втората минута румънецът Еуген Трика стреля към вратата на Урош Голубович, но не успя да порази мрежата. Ловчанлии създадоха няколко чисти голови възможности до почивката, като успяха да реализират две от тях. В 23-ата минута съдията Петър Стоянов отсъди пряк свободен удар на границата на наказателното поле, който Зоран Янкович реализира. Националът вкара и вторият гол малко случайно 11 минути по-късно. Темпото на игра не се промени особено и през вторите 45 минути. Варненци обаче стигнаха до намаляване на резултата - Ивайло Петев се разписа от статично положение. До края на двубоя домакините можеха да увеличат разликат а в своя полза, но не мачът завърши 2:1. За Спартак дебют записаха Тодор Радомиров и Диян Кателиев.