неделя, август 22, 2010

Втори успех за фенския Спартак

Създаденият от феновете на Спартак (Варна) клуб победи с 2:0 Девня в срещата си от втория кръг на Североизточната В група.
Двубоят се игра пред почти 1000 зрители на стадиона в село Тополи, където тимът провежда тренировките си и играе домакинските си двубои.

Така вече Спартак е с 6 точки от два мача. Венци Маринов откри резултата още в петата минута. Той се разписа с глава след центриране от корнер. Две минути след началото на второто полувреме пък играч на девненци игра с ръка в наказателното си поле и реферът Радо Станев отсъди дузпа. Тя бе безпроблемно реализирана от капитана на варненци Марин Петров. До края на срещата Живко Бояджиев не успя да се разпише за Спартак, а удар на Димитров от „Девня“ мина на сантиметри от вратата.

Спартак - Девня 2:0

- Голмайстори: В. Маринов (5), М. Петров (47)

- Спартак: Ивайло Маринов, Мартин Любенов, Венци Маринов, Радослав Жорев, Николай Керацин, Бойко Косев, Георги Бомбов (68 Станимир Николов), Марин Петров (74 Йордан Пенев), Живко Бояджиев, Румен Александров (60 Иван Караджов), Марко Илич

- Девня: К. Иванов, Керанов, Бандов, Каров, Мехмед, Свиленов, К. Димитров (82 Пенев), Авромов, Христов, В. Иванов (72 Вежнаров), П. Димитров (82 Куцаров)

- Жълти картони: Косев; Христов

--- football24.bg  / снимки: spartak-varna.net

Мачът се игра пред около 1000 фена, които не спряха през цялото време да пеят в подкрепа на любимия отбор. Отделно ултрасите запалиха над 20 факли и няколко сини димки. Вход на мача нямаше, но всеки желаещ можеше да внесе желаната от него сума в специални кутии. След края на мача под прозрачните стъкла се виждаха банкноти дори от най-големия номинал. Събраната сума със сигурност е четирицифрена.