четвъртък, юли 14, 2005

Спартак прави равен, двама се контузват

След три победи в досегашните контролни срещи, Спартак записа равенство - 1:1 срещу Видима-Раковски. Мачът се игра в Правец, където "соколите" са на лагер от десетина дни.
Севлиевци откриха резултата още във втората минута. Румeн Гълъбов нахлу отдясно и стигна почти до аутлинията, където върна топката към Пчеларов и той на празна врата прониза мрежата н Генко Славов. В 40-ата минута капитанът и играещ помощник-треньор на варненския тим изравни резултата. Топката влезе в мрежата след изпълнение на Станчев от пряк свободен удар и рикошет в крака на защитник на севлиевци. Като цялът мача не блестеше с особени футболни достойнства като двата тима почти не създадоха други голови положения.
"Соколите" обаче дадоха две жертви в мача. Милен Христов усука мускул, след глуб фаул на защитник на Видима-Раковски. Той бе принудително заменен и все още не е ясно колко ще се наложи да отсъства от терена. Защитникът Мартин Ковачев също получе травма. 20-годишният футболист напусна с подут глезен.
- Спартак - Видима 1:1
Спартак: Славов, Мустафа, Михайлов, Радев, Ковачев, Вутов, Станчев, Ст. Петров, Кателиев, Н. Филипов, Мирчев (Арнаудов, М. Христов, Алексиев, Мартинов, Съботинов, Войков, Г. Филипов)
Голмайстори: Станчев (40); Гълъбов (2)