понеделник, юли 25, 2005

Спартак с първа загуба в летните контроли

Спартак записа първата си загуба в седмата си контролна среща от старта на лятната подготовка. Възпитаниците на Ради Здравков отстъпиха с 2:1 при гостуването си на Шумен, когото ще срещнат и в започващото на 13 август ново първенство на Източната “Б” група.
Мачът започна вихрено и още до четвъртата минута паднаха два гола. Първо Максим Недев прати с глава топката в мрежата зад Арнаудов, а 60 секунди по-късно Петър Кънчев успя да изравни за Спартак отново с глава. В следващите минути варненци имаха надмощие, но Ники Станчев и Николай Филипов се разминаха с гола. След бърз пробив на Халилов по десния фланг в 30-ата минута топката бе центрирана към дошлия на проби Гайдарджиев, който вкара за 2:1.
През втората част надмощието бе за домакините, но Недев пропусна да направи 3:1 в 52-ата минута. В края варненци също можеха да стигнат до гол, но в крайна сметка резултатът остана непроменен.
- Шумен - Спартак 2:1
- Шумен: Григоров, Борисов, Кръстев, Ирфан, Жечев, Янкв, Станев, Християнов, Михайлов, Гайдарджиев, Недев (Мустафа, Т. Христов, Т. Кънев, Халилов, Колев, Али Исмаил, Николов, Саамит Мехмед)
- Спартак: Арнаудов, Ст. Петров, Терзиев, Михайлов, Ковачев, Дянков, Станчев, Кателиев, Н. Филипов, Кънчев, Ангелов (Славов, Вутов, Алексиев, Мартинов, Съботинов, Мирчев, Мустафа, Г. Филипов)
- Голмайстори: Недев (3), Гайдарджиев (30); Кънчев (4)
- Съдия Станислав Тодоров
- Стадион “Панайот Волов” - 100 зрители

--- pozvanete.bg

Здравков очаквал загубата, Спартак 10 дни без мачове

Старши треньорът на Спартак Ради Здравков заяви, че е очаквал загубата в контролната среща срещу Шумен. “Предполагах, че можем да загубим, тъй като през седмицата натоварих момчетата с по-здрави тренировки. Освен това видях и как ще реагират играчите след загуба. Все пак досега нямахме поражение”, обясни бившият национал.
В проверката участие не взеха Здравко Радев, Владимир Пекин и Милен Христов, които са контузени. Най-тежко е положението на Радев, който през тази седмица ще бъде опериран от язва.
Стана ясно, че през следващите 10 дни Спартак няма да играе контролни срещи. Следващият спаринг на “соколите” ще е чак на 3 август срещу Светкавица (Търговище). Три дни по-късно ще се състои и официалното представяне на варненския тим пред феновете им в мач срещу съперник от региона.