Спартак обърна с 2:1 Берое у дома
Варненският Спартак постигна победа и в третия си домакински мач за сезона, след като надигра Берое с 2:1. Успехът обаче не дойде никак лесно, тъй като "соколите" трябваше да обръщат резултата от 0:1, а накрая старозагорци се надпреварваха да пропускат да се разпишат в мрежата на Генко Славов. Теренът на стадиона на варненци бе много тежък за игра заради излялият се дъжд в последните дни.
Още в осмата минута възпитаниците на Илиан Илиев стигнаха до попадение. След центриране от корнер Ваня Дзаферович бе оставен непокрит на далечната греда и се разписа от близо с глава - 0:1. Домакините тръгнаха да връщат попадението и първият по-сериозен удар бе на Диян Кателиев, който в 15-ата минута от 22-23 метра стреля и Стоян Ставрев изби в корнер. Усилията на "соколите" бяха възнаградени 10 минути по-късно. ИЗлезлият на инжекции в този мач Боби Георгиев нахлу отляво в наказателното поле, финтира много добре един защитник и стреля. Ставрев изби, но намиращият се наблизо Иван Вълков вкара топката в мрежата. В 41-ата минута възпитаниците на Мирослав Миронов отново ликуваха. При една много добра атака Владислав Василев получи топката около границата на наказателното поле и с едно докосване изведе сам срещу вратаря Ники Филипов, който не срещна проблеми да направи 2:1. Гостите остро претендираха за дузпа при извеждащия пас, но главният съдия Ангел Ангелов посочи центъра. Всъщност през целия мач и от двата лагера имаха сериозни претенции към съдийската бригада Ангелов, Гаврилов, Станчев.
След почивката футболистите на Спартак бяха по-прибрани, а особено след преполявавенето на времето Берое се настани в половината на домакините. В последните 10-ина минута гостите стигнаха до куп чисти положения. На два пъти резервата Митев пропусна да изравни като в единия случай топката срещна гредата, а в другия мина на сантиметри от левия страничен стълб. Здравко Тодоров също на два пъти затрудни Генко Славов, но той спаси ударите му. В последните секунди на срещата реферът Ангелов отново предизвика бурно негодувание от лагера на "соколите", след като при смяната на Боби Георгиев със Стоян Ненов, вдигна жълти картони и на двамата.
Спартак (Вн) - Берое 2:1
- Спартак: Славов, Н. Ненов, Пейков, Тодоров, Арангелов, Б. Илиев, Кателиев, Н. Филипов (46 Радомиров), Б. Георгиев (90 Ст. Ненов), Вълков (76 Н. Станчев), Вл. Василев
- Берое: Ставрев, П. Колев (46 Минчев), К. Иванов, Дзаферович, Харизанов, Киров (64 Митев), Тодоров, Списич, Лопеш, Куоки, Заков (71 Г. Иванов)
- Голмайстори: Вълков (25), Н. Филипов (41); Дзаферович (8)
- Съдия: Ангел Ангелов
- Жълти картони: Радомиров, Б. Георгиев, Ст. Ненов; Заков, Харизанов, Киров, Дзаферович
- Стадион "Спартак" - 1000 зрители
--- ole-bg.com
Миронов: Спечелихме грозна победа
Наставникът на Спартак Мирослав Миронов остана доволен след победата на соколите над Берое, с което варненци на практика изпълниха програма максимум на този етап. Специалистът обаче отрече, че отборът му не е бил физически подготвен, след като през второт полувреме на мача старозагорци натикаха домакините в наказателното им поле. "Знаехме, че Берое е добър отбор и се опитва да играе бърз футбол. Неслучайно казах на момчетата, че това ще е най-тежкия ни мач. Допуснахме леко от статично положение да ни вкарат гол. След това се върнахме в мача с 2 гола и контролирахме играта донякъде. Не съм нареждал да се прибираме отзад през втората част. Гостите имаха превъзходство и както можеше да победим ние, така и те можеха да вземат 3-те точки. Спечелихме грозни 3 точки, но нека не забравяме с каква нагласа тръгна Спартак преди сезона. Дано на полусезона да имаме достатъчно точки за средата на таблицата. Има доста неща, които да решаваме, но и това ще стане. Не искам да споменавам съдийството и няма да коментирам арбитрите. Пълни глупости са, че ни липсва физическа подготовка и затова Берое ни натисна през второто полувреме. Така ли беше в мача със Славия, когато ги пресирахме постоянно и изтъвахме няколко гола. Това си е до качествата на самите футболисти. Има си психология. Играеш толкова, колкото ти позволи съперника", каза след мача той.
--- ole-bg.com
Илиан: Един ден Ангеловците няма да ги има в съдийството
Илиан Илиев прие тежко загубата на тима му от Спартак. Бившият национал видя доста грешки на арбитъра в мача Ангел Ангелов, както и хората в целия щаб на старозагорци. "Поздравявам футболистите си за играта. Ние бяхме по-добрия отбор на терена и не заслужавахме да загубим. Грешката на страничния съдия при втория гол реши мача. Аз им казах и на момчетата, че рано или късно Ангеловци, Славчевци и Вълчевци ще бъдат махнати от съдийството и ще ни оставят да решаваме на терена кой е по-добър. Доволен съм от момчетата. Искахме да спечелим мач и навън. Днес показахме, че имаме качества да го направим. Съдията ощети и нас и Спартак. Не може да вдигне 3 минути продължение и да пробяга 60 метра, за да покаже 2 жълти картона на домакините. Ами ние изгубихме 2 минути от прдълженията. Не знам дали ще подаваме жалба. Няма смисъл, нали подадохме веднъж. Същият съдия ни отмени 2 гола при гостуването на Марек", коментира той.
--- ole-bg.com
Боби Георгиев: Време е да започнем да печелим точки и навън
Полузащитникът на Спартак (Вн) Борислав Георгиев изигра поредния си силен мач за Спартак и бе в основата на опасните атаки към вратата на Берое, въпреки че излезе невъзстановен от контузия. "Постигнахме много трудна и изключително важна победа. Теренът бе тежък и това повлия на играта. Освен това Берое е много силен отбор, показаха го и днес. Но в крайна сметка ние имахме повече желание от тях и смятам, че заслужено стигнахме до победа. Бяхме длъжни да бием след тежката загуба в Пловдив. Досега спечелихме и трите си домакинства, но вече е време да започнем да взимаме точки и навън. Смятам, че следващите ни мачове го позволяват. Досега гостувахме на силни отбори, а вече освен на Локомотив (Сф), имаме на тимове от нашата черга. Излязох контузен в този мач. Исках да помогна на отбора. Каквото можах направих. Колкото до жълтия картон, който получих при смяната, смятам, че не е заслужен. Аз играх контузен цял мач, болеше ме крака и затова вървях по-бавно", заяви за www.ole-bg.com Боби Георгиев. Той получи травма и в този мач, като бедрения му мускул бе раздран. След срещата той няколко минути си слагаше лед на крака в съблекалнята.
--- ole-bg.com
Иван Вълков: Постигнахме "програма максимум"
Нападателят на Спартак Иван Вълков за пореден път се разписа за тима в мача с Берое. Той отбеляза първото попадени във вратат на старозагорци след добавка през първата част. "Представихме се добре и успяхме да победим. През второто полувреме се затворихме. Играхме на контри, а и терена бе разкалян. Важното е, че бихме Берое. Мисля, че победата бе част от програма максимум за нас. Мисля, че ще успеем да спечелим нещо и в мачовете като гости, но ще видим. Трябва да бием докрая у дома", каза Вълков.
--- ole-bg.com
Илиев: След почивката бе по-важно да не пуснем гол, отколкото да вкараме
футболист на Спартак (Вн) Боян Илиев бе доволен от успеха и определи съперника като един от силните в България. "Заслужена победа. През първото полувреме играхме силно, въпреки отпускането в началото, което ни коства гола. После успяхме и да обърнем резултата. През второто полувреме за нас бе по-важно да не пуснем гол, отколкото да вкараме. Берое е от добрите отбори в България и трите точки срещу тях са много важни", каза Илиев, който често бе ритан от съперниковите футболисти.
--- ole-bg.com
Генко Славов: Показахме характер
Вратарят на Спартак Генко Славов заяви, че са се сбъднали очакванията в отбора, че срещата с Берое ще е тежка. "Очаквахме, че това ще е най-трудното ни домакинство след мача със Славия. Берое е силен тим, намира се в период на подем след успеха си над Литекс. Лошо е, че получихме ранен гол, но след това показахме характер и успяхме да обърнем двубоя. Ние се бяхме надъхали много за успех в тази среща, след тежката загуба от Ботев с 1:5 миналата седмица. През първото полувреме надиграхме гостите, но след почивката, и по-точно в края на срещата, можехме и да изпуснем победата. Затова сме много щастливи, че успяхме да запазим аванса си. Не е било в тактиката ни да се дръпнем назад след почивката и да пазим резултата. Просто Берое е силен тим", заяви за www.ole-bg.com Славов, който спаси отбора си в няколко инфарктни ситуации.
--- ole-bg.com
Ники Филипов: Във всеки мач ще е трудно
Нападателят на Спартак Николай Филипов вкара победния гол при успеха с 2:1 срещу Берое. На полувремето обаче той бе заменен от Тодор Радомиров, заради контузия. "Труден мач, явно са по-добър отбор. Неслучайно биха досега Литекс и Черно море, а и в първия кръг в Дупница доколкото знам съдиите са им отнели победата. Мачът бе битка от първата до последната минута. Но така ще е - постоянно ще е трудно, в "А" група сме все пак. Няма лесни съперници, няма как да биеш с по 5:0. При нас имаше напрежение след загубата от Ботев и трите точки ни дойдоха добре. Колкото до гола, който вкарах, не мога да коментирам дали има засада. Аз видях, че ще ми подават топката и тръгнах напред. Не мога да гледам съдията какво ще направи. Ако вдигне флага ще спра, ако не го вдигне си продължавам, това е", заяви Филипов.
--- ole-bg.com
Стоян Ненов с жълт картон за неправилна смяна
Защитникът на Спартак (Вн) Стоян Ненов заяви, че е бил информиран от съдията Ангел Ангелов (на снимката), че е получил жълт картон за "неправилна смяна". Както е известно, той бе декориран заедно с Боби Георгиев в 90-ата минута, когато полузащитникът трябваше да напусне терена, но вървеше бавно към тъчлинията. "Това ми обясни рефера - неправилна смяна. Повярвай ми, нямам представа какво може да означава това нещо и за първи път го чувам", каза специално за www.ole-bg.com Ненов.
--- ole-bg.com
неделя, септември 24, 2006
петък, септември 22, 2006
Спартак и Берое са се били по 21 пъти
Берое дебютира в “А” група през 1954 г., а при домакинството си на Спартак прави 0:0. “Соколите” бият в ответния мач с 2:0 (Георги Арнаудов и Христо Нанов). Преди 54-ият двубой двата тима имат по 21 победи, а 11 са равенствата, при обща голова разлика 68:62 в полза на варненци. Като домакин Спартак има 16 успеха, 8 равенства и 3 загуби (49:19). 2:0 е най-често срещаната домакинска победа на “соколите” - общо пет пъти. Най-големите разлика в полза на варненци са 4:0, 5:0 и 6:0, като най-убедителната е последната през 1976/77, когато Тодор Попов и Иван Петров се разписват по два пъти, а Ботьо Малинов и Красимир Венков - по един. Берое печели първата си победа във Варна чак при десетото си гостуване, но тя е с 4:0. 1:1 четири пъти, 0:0 три пъти и 2:2 през сезон 2004/05, като Ники Станчев единствен от сегашните играчи е вкарвал на Берое, и то два пъти. Валентин Станчев има пет попадения срещу старозагорци.
--- pozvanete.bg
В Спартак се разминаха с глоби за резила в Пловдив
Ръководството на Спартак няма да глобява играчите за резила в Пловдив. В миналия кръг на първенството варненци загубиха с катастрофалното 1:5 от "канарчетата". "Няма да има глоби на този етап, но все пак, когато всичко ти е наред, е съвсем естествено да има санкции. При нас нещата са строго индивидуални.Предстои ни поредният тежък мач срещу Берое. Трябва да сме изключително мобилизирани, цяла седмица работим върху възвръщане на самочувствието на момчетата. Старозагорци показаха, че набират скорост, като имат и млад и амбициозен треньор в лицето на Илиан Илиев. Най-важно за нас е да внимаваме много в мачовете у дома, защото се вижда, че навън трудно печелим точки. Също важно нещо е футболистите да си вземат поука от първото полувреме в мача с Ботев и да не допускат такова бездушие", коментира наставникът на "соколите" Мирослав Миронов.
--- ole-bg.com
Шансовете на Боби Георгиев да играе срещу Берое са 50:50
50:50 са шансовете на халфа на Спартак Борислав Георгиев да играе в мача срещу Берое в събота. Играчът пропусна гостуването на Ботев в Пловдив поради травма, а до момента в лагера на "соколите" правят всичко възможно да го възстановят. "Нямаме незаменими играчи, но Боби е ценен за нас. Боян Илиев и Нено Ненов също имат проблеми, надявам се да се оправят до мача. Утре пак имаме тренировка и тогава ще решаваме кой ще попадне в групата за мача", каза наставникът на варненци Мирослав Миронов.
--- ole-bg.com
Берое дебютира в “А” група през 1954 г., а при домакинството си на Спартак прави 0:0. “Соколите” бият в ответния мач с 2:0 (Георги Арнаудов и Христо Нанов). Преди 54-ият двубой двата тима имат по 21 победи, а 11 са равенствата, при обща голова разлика 68:62 в полза на варненци. Като домакин Спартак има 16 успеха, 8 равенства и 3 загуби (49:19). 2:0 е най-често срещаната домакинска победа на “соколите” - общо пет пъти. Най-големите разлика в полза на варненци са 4:0, 5:0 и 6:0, като най-убедителната е последната през 1976/77, когато Тодор Попов и Иван Петров се разписват по два пъти, а Ботьо Малинов и Красимир Венков - по един. Берое печели първата си победа във Варна чак при десетото си гостуване, но тя е с 4:0. 1:1 четири пъти, 0:0 три пъти и 2:2 през сезон 2004/05, като Ники Станчев единствен от сегашните играчи е вкарвал на Берое, и то два пъти. Валентин Станчев има пет попадения срещу старозагорци.
--- pozvanete.bg
В Спартак се разминаха с глоби за резила в Пловдив
Ръководството на Спартак няма да глобява играчите за резила в Пловдив. В миналия кръг на първенството варненци загубиха с катастрофалното 1:5 от "канарчетата". "Няма да има глоби на този етап, но все пак, когато всичко ти е наред, е съвсем естествено да има санкции. При нас нещата са строго индивидуални.Предстои ни поредният тежък мач срещу Берое. Трябва да сме изключително мобилизирани, цяла седмица работим върху възвръщане на самочувствието на момчетата. Старозагорци показаха, че набират скорост, като имат и млад и амбициозен треньор в лицето на Илиан Илиев. Най-важно за нас е да внимаваме много в мачовете у дома, защото се вижда, че навън трудно печелим точки. Също важно нещо е футболистите да си вземат поука от първото полувреме в мача с Ботев и да не допускат такова бездушие", коментира наставникът на "соколите" Мирослав Миронов.
--- ole-bg.com
Шансовете на Боби Георгиев да играе срещу Берое са 50:50
50:50 са шансовете на халфа на Спартак Борислав Георгиев да играе в мача срещу Берое в събота. Играчът пропусна гостуването на Ботев в Пловдив поради травма, а до момента в лагера на "соколите" правят всичко възможно да го възстановят. "Нямаме незаменими играчи, но Боби е ценен за нас. Боян Илиев и Нено Ненов също имат проблеми, надявам се да се оправят до мача. Утре пак имаме тренировка и тогава ще решаваме кой ще попадне в групата за мача", каза наставникът на варненци Мирослав Миронов.
--- ole-bg.com
четвъртък, септември 21, 2006
Тодор Радомиров: Нямаме избор, бием Берое
Таранът на Спартак Тодор Радомиров за пореден път изрази оптимизъм, както го е правил преди всички мачове на "соколите". Нападателят е твърдо убеден, че варненци ще хвърлят 100 процента от потенциала си срещу Берое в събота - шампионатен мач от VII кръг на А група.
"При последния ни мач срещу Берое в А група направихме 2:2. Първо гостите ни поведоха, а ние направихме пълен обрат за 2:1. В 90-ата мин. обаче старозагорци ни изравниха. Мисля, че е време да ги бием. Няма 6-5, скачаме здраво за 3-те точки. Аз вече като играч имам победа над новия треньор на беройци - Илиан Илиев. Беше наставник на Черно море, когато ги бихме през есента на 2004 г. на нашия стадион, като дори вкарах победния гол. Защо да не запиша втори успех срещу него? Ако бием Берое, а в следващото ни домакинство - Черноморец, ще бъдем далеч по-спокойни. За мача с Ботев в миналия кръг не искам да коментирам нищо. Поведоха ни с 4 гола до почивката и това е", каза голаджията.
Таранът на Спартак Тодор Радомиров за пореден път изрази оптимизъм, както го е правил преди всички мачове на "соколите". Нападателят е твърдо убеден, че варненци ще хвърлят 100 процента от потенциала си срещу Берое в събота - шампионатен мач от VII кръг на А група.
"При последния ни мач срещу Берое в А група направихме 2:2. Първо гостите ни поведоха, а ние направихме пълен обрат за 2:1. В 90-ата мин. обаче старозагорци ни изравниха. Мисля, че е време да ги бием. Няма 6-5, скачаме здраво за 3-те точки. Аз вече като играч имам победа над новия треньор на беройци - Илиан Илиев. Беше наставник на Черно море, когато ги бихме през есента на 2004 г. на нашия стадион, като дори вкарах победния гол. Защо да не запиша втори успех срещу него? Ако бием Берое, а в следващото ни домакинство - Черноморец, ще бъдем далеч по-спокойни. За мача с Ботев в миналия кръг не искам да коментирам нищо. Поведоха ни с 4 гола до почивката и това е", каза голаджията.
сряда, септември 20, 2006
Генко: Нямаме друга алтернатива освен победа над Берое
Вратарят на Спартак (Вн) Генко Славов очаква много труден мач срещу Берое тази събота. Той обаче е категоричен, че нищо друго освен победата, не устройва неговия тим след поражението с 1:5 от Ботев в предния кръг. "Претърпяхме много тежка загуба. Това реално погледнато беше първия ни шанс да вземем точки навън. За съжаление не успяхме при първия опит. По-лошото е, че и играта ни бе доста слаба. Затова трябва да забравим за поражението и да се реабилитираме с победа над Берое у дома. Много ще е трудно, те са добър отбор. Достатъчно говори победата им над Литекс предния кръг. Но ние трябва да взимаме максимума от домакинствата си и затова трите точки са задължителни", заяви за www.ole-bg.com Генко.
Той и другият вратар Георги Арнаудов заедно с наставника си Илко Станчев тренираха отделно от полевите играчи на днешното сутрешно занимание. Защитникът Нено Ненов е с лека травма, но ще се възстанови до съботния мач със старозагорци. Боян Илиев и Боби Георгиев също са с травми, като при последния все още не е ясно дали ще е на линия за срещата от седмия кръг.
Ангел Ангелов бе назначен за главен съдия на двубоя от седмия кръг на "А" група Спартак (Вн) - Берое (СтЗ). Срещата е в събота (23 септември) от 17 ч. във Варна.
--- ole-bg.com
Вратарят на Спартак (Вн) Генко Славов очаква много труден мач срещу Берое тази събота. Той обаче е категоричен, че нищо друго освен победата, не устройва неговия тим след поражението с 1:5 от Ботев в предния кръг. "Претърпяхме много тежка загуба. Това реално погледнато беше първия ни шанс да вземем точки навън. За съжаление не успяхме при първия опит. По-лошото е, че и играта ни бе доста слаба. Затова трябва да забравим за поражението и да се реабилитираме с победа над Берое у дома. Много ще е трудно, те са добър отбор. Достатъчно говори победата им над Литекс предния кръг. Но ние трябва да взимаме максимума от домакинствата си и затова трите точки са задължителни", заяви за www.ole-bg.com Генко.
Той и другият вратар Георги Арнаудов заедно с наставника си Илко Станчев тренираха отделно от полевите играчи на днешното сутрешно занимание. Защитникът Нено Ненов е с лека травма, но ще се възстанови до съботния мач със старозагорци. Боян Илиев и Боби Георгиев също са с травми, като при последния все още не е ясно дали ще е на линия за срещата от седмия кръг.
Ангел Ангелов бе назначен за главен съдия на двубоя от седмия кръг на "А" група Спартак (Вн) - Берое (СтЗ). Срещата е в събота (23 септември) от 17 ч. във Варна.
--- ole-bg.com
вторник, септември 19, 2006
Румен Димов респектиран от играта на Берое срещу Литекс
Администраторът на Спартак (Вн) Румен Димов е наблюдавал на живо победата на Берое над Литекс с 2:1 в неделя, разкри изпълнителния директор на клуба Пламен Михов. Старозагорци са следващия съперник на "соколите" в шампионата, като мачът е в събота от 17 ч. в морската столица. "Румен каза, че Берое са много сериозен отбор. Нямат слаби постове. Трябва обаче да ги надхитрим. Очаква ни люта битка, която на всяка цена трябва да спечелим. Вярвам, че ако се мобилизираме и се хвърлим така, както срещу Славия, победата ни е в кърпа вързана", заяви Пламен Михов.
Той продължава да е разочарован от загубата с 1:5, която Спартак допусна при гостуването си на Ботев в Пловдив. "Много слабо първо полувреме. През второто момчетата се разиграха, но вече беше късно. Ботев рано откри резултата, а и публиката ги окрили допълнително. Навън няма лесно. В следващото ни гостуване на Локомотив (София) също ще ни е много тежко", добави бившият футболист на "соколите" от края на 70-те и началото на 80-те години.
На облекчен режим продължават да се готвят контузените Боби Георгиев и Боян Илиев, а травми имат още Иван Вълков и Диян Кателиев. В клуба се надяват те да се възстановят до събота, за да могат да вземат участие в срещата с Берое, чийто треньор е легендата на другия варненски клуб Черно море Илиан Илиев.
--- ole-bg.com
Администраторът на Спартак (Вн) Румен Димов е наблюдавал на живо победата на Берое над Литекс с 2:1 в неделя, разкри изпълнителния директор на клуба Пламен Михов. Старозагорци са следващия съперник на "соколите" в шампионата, като мачът е в събота от 17 ч. в морската столица. "Румен каза, че Берое са много сериозен отбор. Нямат слаби постове. Трябва обаче да ги надхитрим. Очаква ни люта битка, която на всяка цена трябва да спечелим. Вярвам, че ако се мобилизираме и се хвърлим така, както срещу Славия, победата ни е в кърпа вързана", заяви Пламен Михов.
Той продължава да е разочарован от загубата с 1:5, която Спартак допусна при гостуването си на Ботев в Пловдив. "Много слабо първо полувреме. През второто момчетата се разиграха, но вече беше късно. Ботев рано откри резултата, а и публиката ги окрили допълнително. Навън няма лесно. В следващото ни гостуване на Локомотив (София) също ще ни е много тежко", добави бившият футболист на "соколите" от края на 70-те и началото на 80-те години.
На облекчен режим продължават да се готвят контузените Боби Георгиев и Боян Илиев, а травми имат още Иван Вълков и Диян Кателиев. В клуба се надяват те да се възстановят до събота, за да могат да вземат участие в срещата с Берое, чийто треньор е легендата на другия варненски клуб Черно море Илиан Илиев.
--- ole-bg.com
понеделник, септември 18, 2006
Спартак отнесе петица от Ботев под тепетата
Тодор Радомиров вкарва от дузпа за Спартак при 0:5. Футболист на домакините вади биберон от шортите си при единия гол
След хубавата домакинска победа на Спартак (Вн) над Славия, футболистите бяха обляни със студен душ в Пловдив. В среща от шестия кръг на “А” група “соколите” бяха разпиляни с 5:1 от Ботев.
Мачът в града под тепетата се игра пред около 2000 зрители.
Варненските футболисти играха съвсем различно от това, което показаха срещу Славия седмица по-рано и Ботев стигна леко до успеха. Дормушали Саидходжа откри още в 9-ата минута с удар отблизо след много добър пас на Георги Какалов. Малко по-късно отново Какалов центрира добре и Аврамов с удар от аутлинията направи 2:0. Георги Какалов вкара третия гол в 26-ата минута, като го посвети на своя син, носещ неговото име. Той демонстрира радостта си като изкара биберон от шортите си и го лапна. В 36-ата минута Анастас Петров наказа бившия си тим, покачвайки на 4:0, като това окончателно довърши гостите. Борислав Караматев намери бившия “сокол” на линията на наказателното поле и той прехвърли Генко Славов.
След почивката отново надмощието бе за домакините, които чрез Димов в 65-ата минута направиха разликата убийствена. Освен това Анастас Петров и Бомбов имаха добри възможности за попадение, но Генко Славов бе на поста си. В 83-ата минута Спартак направи загубата по-малка, след като Тодор Радомиров намали от дузпа.
Похвала заслужава варненската агитка, наброяваща 15-20 души. Феновете не спряха да подкрепят своите любимци, дори когато резултатът набъбна до 5:0.
В следващия кръг Спартак посреща Берое и ще гони задължителни три точки.
Ботев (Пловдив) - Спартак (Варна) 5:1
- Ботев: Арсов (63 Станев), Василев, Божков, Караматев (50 Тимонов), Гаров, Аврамов, Видолов, Какалов, Петров (72 Кръстев), Саидходжа, Минев
- Спартак: Славов, Ненов, Пейков, Тодоров, Арангелов, Илиев (46 Радомиров), Кателиев (46 Радулов), Филипов (80 Пекин), Вълков, Василев, Станчев
- Голмайстори: Саидходжа (9), Аврамов (25), Какалов (27), Ан. Петров (37), Димов (65); Радомиров (83 дузпа)
- Жълти картони: Какалов; Василев, Радомиров
- Съдия: Александър Костадинов
- Стадион “Христо Ботев” - 2000 зрители
--- pozvanete.bg
Миронов: Ако можех, щях да сменя 10 на почивката
Старши треньорът на Спартак (Вн) Мирослав Миронов бе много разочарован от тежката загуба на неговия тим в Пловдив. “Заслужена победа за Ботев. Не приличахме на себе си. Нямахме нищо общо с отбора, победил Славия миналия кръг. Бих извършил десет смени на почивката, ако ми позволяваше правилникът. Толкова бездушна игра не съм очаквал от моите футболисти. Единствено Владислав Василев се бореше, но сам не можеше да направи нищо. Победата на домакините е напълно заслужена, но и ние им помогнахме, като не оказахме никаква съпротива. Не може да се говори за бойкот от страна на футболистите към мен или ръководството на клуба, защото няма за какво. Смятам да проведа индивидуални разговори с всеки един от момчетата. Спартак (Варна) има по-сериозен потенциал, показа го в някои мачове, сигурен съм, че ще го показва и занапред. Все пак добре е, че сбъркахме като гости, а не вкъщи. Това ще ни е за урок”, заяви Миронов на пресконференцията.
Той не можеше да разчита в тази среща единствено на Боби Георгиев. Полузащитникът, който показва добри игри от началото на шампионата, е с надут глезен и Миронов се надява да може да разчита на него срещу Берое тази събота.
--- pozvanete.bg
Тодор Радомиров вкарва от дузпа за Спартак при 0:5. Футболист на домакините вади биберон от шортите си при единия гол
След хубавата домакинска победа на Спартак (Вн) над Славия, футболистите бяха обляни със студен душ в Пловдив. В среща от шестия кръг на “А” група “соколите” бяха разпиляни с 5:1 от Ботев.
Варненските футболисти играха съвсем различно от това, което показаха срещу Славия седмица по-рано и Ботев стигна леко до успеха. Дормушали Саидходжа откри още в 9-ата минута с удар отблизо след много добър пас на Георги Какалов. Малко по-късно отново Какалов центрира добре и Аврамов с удар от аутлинията направи 2:0. Георги Какалов вкара третия гол в 26-ата минута, като го посвети на своя син, носещ неговото име. Той демонстрира радостта си като изкара биберон от шортите си и го лапна. В 36-ата минута Анастас Петров наказа бившия си тим, покачвайки на 4:0, като това окончателно довърши гостите. Борислав Караматев намери бившия “сокол” на линията на наказателното поле и той прехвърли Генко Славов.
След почивката отново надмощието бе за домакините, които чрез Димов в 65-ата минута направиха разликата убийствена. Освен това Анастас Петров и Бомбов имаха добри възможности за попадение, но Генко Славов бе на поста си. В 83-ата минута Спартак направи загубата по-малка, след като Тодор Радомиров намали от дузпа.
Похвала заслужава варненската агитка, наброяваща 15-20 души. Феновете не спряха да подкрепят своите любимци, дори когато резултатът набъбна до 5:0.
В следващия кръг Спартак посреща Берое и ще гони задължителни три точки.
Ботев (Пловдив) - Спартак (Варна) 5:1
- Ботев: Арсов (63 Станев), Василев, Божков, Караматев (50 Тимонов), Гаров, Аврамов, Видолов, Какалов, Петров (72 Кръстев), Саидходжа, Минев
- Спартак: Славов, Ненов, Пейков, Тодоров, Арангелов, Илиев (46 Радомиров), Кателиев (46 Радулов), Филипов (80 Пекин), Вълков, Василев, Станчев
- Голмайстори: Саидходжа (9), Аврамов (25), Какалов (27), Ан. Петров (37), Димов (65); Радомиров (83 дузпа)
- Жълти картони: Какалов; Василев, Радомиров
- Съдия: Александър Костадинов
- Стадион “Христо Ботев” - 2000 зрители
--- pozvanete.bg
Миронов: Ако можех, щях да сменя 10 на почивката
Старши треньорът на Спартак (Вн) Мирослав Миронов бе много разочарован от тежката загуба на неговия тим в Пловдив. “Заслужена победа за Ботев. Не приличахме на себе си. Нямахме нищо общо с отбора, победил Славия миналия кръг. Бих извършил десет смени на почивката, ако ми позволяваше правилникът. Толкова бездушна игра не съм очаквал от моите футболисти. Единствено Владислав Василев се бореше, но сам не можеше да направи нищо. Победата на домакините е напълно заслужена, но и ние им помогнахме, като не оказахме никаква съпротива. Не може да се говори за бойкот от страна на футболистите към мен или ръководството на клуба, защото няма за какво. Смятам да проведа индивидуални разговори с всеки един от момчетата. Спартак (Варна) има по-сериозен потенциал, показа го в някои мачове, сигурен съм, че ще го показва и занапред. Все пак добре е, че сбъркахме като гости, а не вкъщи. Това ще ни е за урок”, заяви Миронов на пресконференцията.
Той не можеше да разчита в тази среща единствено на Боби Георгиев. Полузащитникът, който показва добри игри от началото на шампионата, е с надут глезен и Миронов се надява да може да разчита на него срещу Берое тази събота.
--- pozvanete.bg
петък, септември 15, 2006
3-ма "соколи" под въпрос за мача с Ботев
3-ма са футболистите на Спартак, които са под въпрос за гостуването на варненци в Пловдив на Ботев. Борислав Георгиев, Диян Кателиев и Иван Вълков се оплакват от различни травми, като шансовете и на 3-мата да играят в предстоящия двубой са 50:50. "Имаме още една тренировка, на която ще преценим с точност на кого ще можем да разчитаме за мача с "канарчетата", каза по този повод наставникът на варненци Мирослав Миронов. Друг притеснителен момент за специалиста е това да не би подопечните му да се главозамаят след успеха над Славия в миналия кръг на първенството. "Цяла седмица работим върху това. Нормално е след успеха над "белите" самочувствието ни да е приповдигнато, но все пак трябва да подхождаме с необходимата концентрация във всеки мач. Ако играем правилно и се движим по терена както трябва, то успехите ще дойдат. За мен това е най-важното, което изисквам от играчите си. Дори и на 80% от възможностите си да играем, пак ще съм доволен, ако момчетата изпълняват тактическите указания", коментира Миронов. За отбора на Ботев наставникът се изказа доста ласкаво на пресконференцията вчера. "Пловдивчани нямат нищо общо с отбора от миналата година. В тима има сплав от опитни и млади футболисти. Коцето Видолов е цял отбор. Лилчо Арсов също е много силна фигура. Като прибавим и младите играчи, то се вижда, че Ботев резонно може да заеме мястото си в средата на таблицата. Искам да се представим добре срещу този съперник. Всеки да изпълни съвестно поставените му задачи", завърши той. "Соколите" тръгват утре в 13 ч. за Града под тепетата, където няма да имат тренировка. Варненци дори са предвидили да направят разходка в Пловдив като средство за подобряване психическата стабилност на играчите.
--- ole-bg.com
Иво Димов влиза в игра срещу Берое
Халфът Иво Димов ще се завърне на терена по-рано от предварителните прогнози, стана ясно вчера. Първоначално от щаба на Спартак мислеха, че талантът ще бъде готов за игра за IX кръг на А група с Черноморец (Бургас, София), но с оглед на темповете на подготовка на играча от треньорския щаб вярват, че той ще е готов за игра доста по-рано. Както е известно, техничарят се готви по индивидуална програма, съставена от наставника на "соколите" Мирослав Миронов. "Твърде вероятно е Иво да е готов за домакинството ни на Берое в следващия кръг на първенството. До момента той се готви съвестно и наваксва в подготовката си. В началото на идната седмица Иво започва тренировки с топка наравно с отбора", коментира старши треньорът на варненци.
--- ole-bg.com
3-ма са футболистите на Спартак, които са под въпрос за гостуването на варненци в Пловдив на Ботев. Борислав Георгиев, Диян Кателиев и Иван Вълков се оплакват от различни травми, като шансовете и на 3-мата да играят в предстоящия двубой са 50:50. "Имаме още една тренировка, на която ще преценим с точност на кого ще можем да разчитаме за мача с "канарчетата", каза по този повод наставникът на варненци Мирослав Миронов. Друг притеснителен момент за специалиста е това да не би подопечните му да се главозамаят след успеха над Славия в миналия кръг на първенството. "Цяла седмица работим върху това. Нормално е след успеха над "белите" самочувствието ни да е приповдигнато, но все пак трябва да подхождаме с необходимата концентрация във всеки мач. Ако играем правилно и се движим по терена както трябва, то успехите ще дойдат. За мен това е най-важното, което изисквам от играчите си. Дори и на 80% от възможностите си да играем, пак ще съм доволен, ако момчетата изпълняват тактическите указания", коментира Миронов. За отбора на Ботев наставникът се изказа доста ласкаво на пресконференцията вчера. "Пловдивчани нямат нищо общо с отбора от миналата година. В тима има сплав от опитни и млади футболисти. Коцето Видолов е цял отбор. Лилчо Арсов също е много силна фигура. Като прибавим и младите играчи, то се вижда, че Ботев резонно може да заеме мястото си в средата на таблицата. Искам да се представим добре срещу този съперник. Всеки да изпълни съвестно поставените му задачи", завърши той. "Соколите" тръгват утре в 13 ч. за Града под тепетата, където няма да имат тренировка. Варненци дори са предвидили да направят разходка в Пловдив като средство за подобряване психическата стабилност на играчите.
--- ole-bg.com
Иво Димов влиза в игра срещу Берое
Халфът Иво Димов ще се завърне на терена по-рано от предварителните прогнози, стана ясно вчера. Първоначално от щаба на Спартак мислеха, че талантът ще бъде готов за игра за IX кръг на А група с Черноморец (Бургас, София), но с оглед на темповете на подготовка на играча от треньорския щаб вярват, че той ще е готов за игра доста по-рано. Както е известно, техничарят се готви по индивидуална програма, съставена от наставника на "соколите" Мирослав Миронов. "Твърде вероятно е Иво да е готов за домакинството ни на Берое в следващия кръг на първенството. До момента той се готви съвестно и наваксва в подготовката си. В началото на идната седмица Иво започва тренировки с топка наравно с отбора", коментира старши треньорът на варненци.
--- ole-bg.com
четвъртък, септември 14, 2006
Пламен Михов: Видолов и Саидходжа са най-опасни в Ботев
Според изпълнителния директор на Спартак Пламен Михов отборът има всички шансове да се поздрави с точка или три при визитата си в Пловдив, но само ако играе както срещу Славия. "Ако играем така както като бихме Славия, няма да си тръгнем надиграни от Пловдив. Другото основно нещо е да обезвредим двамата най-добри футболисти на "канарчетата" - Костадин Видолов И Саидходжа", заяви за www.ole-bg.com изпълнителния директор на спартаковци.
--- ole-bg.com
Спартак пътува до Пловдив за последно със стария рейс
Отборът на Спартак ще пътува за последен път със стария си клубен автобус, съобщи изпълнителния директор Пламен Михов. Както е известно, новият съсобственик на "соколите" Иван Динов закупи нов рейс с всички екстри за 200 хиляди лева, който пристигна във вторник в София. Леко забавяне с регистрацията обаче ще отложи пристигането на возилото във Варна за следващата седмица и така в петък тимът пътува за Пловдив със стария автобус.
Старши треньорът на варненци Мирослав Миронов продължава да изпитва проблеми с контузени състезатели. Халфовете Боби Георгиев и Диян Кателиев са с подути глезени, а нападателят Иван Вълков има проблеми с коляното. Най-сериозно е положението на дългокосия техничар, чието участие срещу Ботев е под въпрос.
--- ole-bg.com
Според изпълнителния директор на Спартак Пламен Михов отборът има всички шансове да се поздрави с точка или три при визитата си в Пловдив, но само ако играе както срещу Славия. "Ако играем така както като бихме Славия, няма да си тръгнем надиграни от Пловдив. Другото основно нещо е да обезвредим двамата най-добри футболисти на "канарчетата" - Костадин Видолов И Саидходжа", заяви за www.ole-bg.com изпълнителния директор на спартаковци.
--- ole-bg.com
Спартак пътува до Пловдив за последно със стария рейс
Отборът на Спартак ще пътува за последен път със стария си клубен автобус, съобщи изпълнителния директор Пламен Михов. Както е известно, новият съсобственик на "соколите" Иван Динов закупи нов рейс с всички екстри за 200 хиляди лева, който пристигна във вторник в София. Леко забавяне с регистрацията обаче ще отложи пристигането на возилото във Варна за следващата седмица и така в петък тимът пътува за Пловдив със стария автобус.
Старши треньорът на варненци Мирослав Миронов продължава да изпитва проблеми с контузени състезатели. Халфовете Боби Георгиев и Диян Кателиев са с подути глезени, а нападателят Иван Вълков има проблеми с коляното. Най-сериозно е положението на дългокосия техничар, чието участие срещу Ботев е под въпрос.
--- ole-bg.com
вторник, септември 12, 2006
Раздадоха премии в Спартак за победата над Славия
Положителните емоции след победата над Славия продължиха за футболистите на Спартак (Вн) и днес. Отивайки на стадиона състезателите бяха зарадвани с премиите, които ръководството им раздаде за победата над "белите". "Отново се уверихме, че ръководството е коректно в обещаването на премии. Така беше и когато победихме Рилски спортист с 3:1, така е и сега. В малко родни клубове премиите се получават 24 часа след успеха", заяви футболист от отбора.
Няколко от играчите обаче се оплакват от контузии. Боби Георгиев, Иван Вълков и Диян Кателиев стиснаха зъби и играха с травми по време на двубоя със Славия, но сега ще тренират облекчено в продължение на 2-3 дни. Наставникът Мирослав Миронов се надява да може да разчита на тях в гостуването на Ботев в Пловдив тази събота.
--- ole-bg.com
Пламен Михов: Благодаря на Влади Василев за добрата игра
Изпълнителният директор на Спартак Пламен Михов остана изключително доволен от показаното от тима в мача срещу Славия. Бившият футболист обаче противно на очакванията изрази и благодарностите си за добрата игра на нападателя Владислав Василев, който направи уникален пропуск на празна врата в мача. "Искам специално да му благодаря. През целия мач той водеше атаката на отбора. Няма значение, че е изтървал такова положение, на всеки се случва. Много съм доволен от успеха, защото мачът бе със съдбоносно значение за нас - зависеше накъде ще тръгне отбора. Вижда се, че работим в правилна посока и се надявам да се представяме все по-добре. Всички в клуба заслужават само добри думи", коментира развълнуваният Михов."
--- ole-bg.com
"Соколите" поляха победата в 4as Pik
Футболистите на Спартак (Варна) поляха победата над Славия с 1:0 в елитния варненски поп-фолк клуб 4as Pik. Най-щастлив беше голмайсторът Иван Вълков, който донесе трите точки на "соколите". Изненадващо беше отсъствието на ексцентричния футболист Иво Димов.
Резидент диджеят на 4as Pik DJ Теди Джорджо поздрави специално момчетата и им пожела да донесат още много футболна радост на варненските фенове. Купона продължи до ранни зори с микса от най-доброто на Балканите, поднесен от DJ Теди Джорджо и DJ Chocolate.
--- ole-bg.com
Положителните емоции след победата над Славия продължиха за футболистите на Спартак (Вн) и днес. Отивайки на стадиона състезателите бяха зарадвани с премиите, които ръководството им раздаде за победата над "белите". "Отново се уверихме, че ръководството е коректно в обещаването на премии. Така беше и когато победихме Рилски спортист с 3:1, така е и сега. В малко родни клубове премиите се получават 24 часа след успеха", заяви футболист от отбора.
Няколко от играчите обаче се оплакват от контузии. Боби Георгиев, Иван Вълков и Диян Кателиев стиснаха зъби и играха с травми по време на двубоя със Славия, но сега ще тренират облекчено в продължение на 2-3 дни. Наставникът Мирослав Миронов се надява да може да разчита на тях в гостуването на Ботев в Пловдив тази събота.
--- ole-bg.com
Пламен Михов: Благодаря на Влади Василев за добрата игра
Изпълнителният директор на Спартак Пламен Михов остана изключително доволен от показаното от тима в мача срещу Славия. Бившият футболист обаче противно на очакванията изрази и благодарностите си за добрата игра на нападателя Владислав Василев, който направи уникален пропуск на празна врата в мача. "Искам специално да му благодаря. През целия мач той водеше атаката на отбора. Няма значение, че е изтървал такова положение, на всеки се случва. Много съм доволен от успеха, защото мачът бе със съдбоносно значение за нас - зависеше накъде ще тръгне отбора. Вижда се, че работим в правилна посока и се надявам да се представяме все по-добре. Всички в клуба заслужават само добри думи", коментира развълнуваният Михов."
--- ole-bg.com
"Соколите" поляха победата в 4as Pik
Футболистите на Спартак (Варна) поляха победата над Славия с 1:0 в елитния варненски поп-фолк клуб 4as Pik. Най-щастлив беше голмайсторът Иван Вълков, който донесе трите точки на "соколите". Изненадващо беше отсъствието на ексцентричния футболист Иво Димов.
Резидент диджеят на 4as Pik DJ Теди Джорджо поздрави специално момчетата и им пожела да донесат още много футболна радост на варненските фенове. Купона продължи до ранни зори с микса от най-доброто на Балканите, поднесен от DJ Теди Джорджо и DJ Chocolate.
--- ole-bg.com
понеделник, септември 11, 2006
“Соколите” изпуснаха да разгромят Славия
Варненци с биха 1:0 с гол от дузпа на Иван Вълков. Боби Георгиев, Николай Филипов и Владислав Василев изпуснаха още.
Варненският Спартак записа втората си победа в това първенство, след като надигра с 1:0 Славия в мач от петия кръг на “А” група. Така спокойно може да се каже, че “соколите” са взели максималния си брой точки досега, тъй като в първите четири кръга гостуваха на Литекс, Левски и ЦСКА, срещу които загубите са в графата предвидени.
Варненци надиграха тотално “белите” и можеха да се поздравят и с доста по-голям успех. Още в първите минути Николай Филипов бе изведен сам срещу вратаря, но се засуети и падна в наказателното поле. Малко по-късно Боби Георгиев стреля опасно отдалеч, но топката срещна тяло на защитник. В 12-ата минута Георгиев бе намерен много добре от Диян Кателиев, но не можа да намери добре топката от точката на дузпата. В следващите 20-30 минути футболистите на Спартак имаха на три пъти основателни претенции за дузпа. Главният съдия Христо Ристосков обаче не посочи бялата точка. Той все пак стори това минута преди почивката. Топката се удари в ръката на Асен Караславов и реферът вече не можеше да не свири дузпа. Зад коженото кълбо застана Иван Вълков, който не сгреши, въпреки че Емил Петров уцели ъгъла - 1:0.
След почивката отново футболистите на Спартак бяха пълни господари на терена. Те на няколко пъти създадоха опасни ситуации пред Петров. Най-опасното положение бе създадено от “белите”. Костадин Джамбазов върна много неудобна топка към вратаря си и към нея тръгна Владислав Василев. Вратарят тръгна да избива с глава, но Василев го надскочи и се озова сам на празна врата отдясно на атаката. Ударът на нападателя обаче не бе точен и топката срещна гредата. Малко по-късно Ники Филипов с глава отблизо нямаше шанс и коженото кълбо мина покрай гредата.
Така “соколите” вече имат шест точки, а в следващия кръг гостуват на Ботев (Пд).
Спартак (Вн) - Славия 1:0
- Спартак (Вн): Славов, Тодоров, Ненов, Пейков, Арангелов, Б. Илиев, Б. Георгиев (76 Радулов), Кателиев, Н. Филипов, Вл. Василев (85 Радомиров), Вълков (64 Станчев)
- Славия: Ем. Петров, Мечечиев (68 Найденов), Джамбазов, Караславов, Вл. Иванов, Рангелов (75 Хр. Петров), Стойков, Ил. Илиев, Н. Петров, Симонович (37 Лазаревски), Колев
- Голмайстор: Иван Вълков (44 дузпа)
- Жълти картони: Станчев, Кателиев; Мечечиев, Лазаровски
- Съдия: Христо Ристосков
- Стадион: “Спартак” - 2000 зрители
--- pozvanete.bg
Миро Миронов: Мачът бе рубикон за нашия отбор
Старши треньорът на Спартак Мирослав Миронов бе много доволен от трите точки. “Това бе най-силният ни мач от началото на първенството. Радвам се, че победихме много силен отбор, какъвто е Славия. Отбор без загубен мач досега, с добри състезатели, добър треньор и добра организация. Момчетата се раздадоха, движеха се правилно, създадоха хубави положения. Можехме да победим по-убедително. Вижда се, че от полувреме на полувреме играем все по-добре. Този двубой беше рубикон за нас. От него зависеше дали ще тръгнем нагоре към средата на таблицата, или ще останем в долната част на класирането. Смените бяха принудителни. Боби Георгиев и Иван Вълков имаха разтежения през седмицата. Дано да отшумят в близките дни и те да са готови за гостуването ни на Ботев в Пловдив”, заяви Миронов.
Стана ясно, че Николай Станчев не е започнал като титуляр, тъй като е бил на сватба в събота. “Така е, Ники някой път ще започва, друг път - не. Важното е, че когато влезе е полезен за отбора”, добави специалистът.
“Заслужена победа за Спартак. Смятам, че не показахме играта от първите ни мачове. Тогава футболистите се раздаваха във всичките минути, докато днес (бел.ред. вчера) не беше така. Не заслужавахме победата. За глоби не мога да говоря. Имаме си вътрешен правилник, в който е упоменато абсолютно всичко относно завършека на нашите мачове”, коментира наставникът на Славия Ратко Достанич.
--- pozvanete.bg
Боби Георгиев: С 1:0 е най-сладко да победиш
Футболистите на Спартак (Вн) бяха изключително доволни след края на срещата със Славия. “Да биеш с 1:0 е най-сладко”, заяви Боби Георгиев. “През седмицата се готвихме здраво за срещата, тъй като отлично знаехме, че ни предстои труден мач със сериозен съперник. Победата за нас бе задължителна. Можехме да вкараме още голове, да бием по-убедително, но така с 1:0 е най-сладко”, коментира за “Позвънете Новини” техничният полузащитник.
“Получи се здрав мач. Славия е много силен отбор и затова победата ни е много ценна. Можехме да бием с по-голяма разлика, не ни дадоха и 2-3 дузпи. Но в крайна сметка е хубаво, че спечелихме трите точки”, заяви защитникът Нено Ненов.
Вратарят Генко Славов пък изрази задоволството си, че в дефанзивен план Спартак играе все по-силно. Стражът изведе отбора с капитанската лента вчера и бе стабилен при няколкото ситуации пред неговата врата. “Много добре играем отзад. Със защитниците си партнираме отлично, вече синхронът между нас става много добър. В атака също нещата са добре, видяхте колко положения създадохме днес. Имахме претенции и за дузпи, които обаче не ни бяха дадени”, заяви Славов. В 35-ата минута той бе съборен при въздушен двубой от футболист на Славия и падна лошо. “Няма проблем. Имам добра подготовка и знам как да падам. Поради тази причина не получих контузия”, обясни любимецът на агитката на “соколите”.
--- pozvanete.bg
Варненци с биха 1:0 с гол от дузпа на Иван Вълков. Боби Георгиев, Николай Филипов и Владислав Василев изпуснаха още.
Варненският Спартак записа втората си победа в това първенство, след като надигра с 1:0 Славия в мач от петия кръг на “А” група. Така спокойно може да се каже, че “соколите” са взели максималния си брой точки досега, тъй като в първите четири кръга гостуваха на Литекс, Левски и ЦСКА, срещу които загубите са в графата предвидени.
Варненци надиграха тотално “белите” и можеха да се поздравят и с доста по-голям успех. Още в първите минути Николай Филипов бе изведен сам срещу вратаря, но се засуети и падна в наказателното поле. Малко по-късно Боби Георгиев стреля опасно отдалеч, но топката срещна тяло на защитник. В 12-ата минута Георгиев бе намерен много добре от Диян Кателиев, но не можа да намери добре топката от точката на дузпата. В следващите 20-30 минути футболистите на Спартак имаха на три пъти основателни претенции за дузпа. Главният съдия Христо Ристосков обаче не посочи бялата точка. Той все пак стори това минута преди почивката. Топката се удари в ръката на Асен Караславов и реферът вече не можеше да не свири дузпа. Зад коженото кълбо застана Иван Вълков, който не сгреши, въпреки че Емил Петров уцели ъгъла - 1:0.
След почивката отново футболистите на Спартак бяха пълни господари на терена. Те на няколко пъти създадоха опасни ситуации пред Петров. Най-опасното положение бе създадено от “белите”. Костадин Джамбазов върна много неудобна топка към вратаря си и към нея тръгна Владислав Василев. Вратарят тръгна да избива с глава, но Василев го надскочи и се озова сам на празна врата отдясно на атаката. Ударът на нападателя обаче не бе точен и топката срещна гредата. Малко по-късно Ники Филипов с глава отблизо нямаше шанс и коженото кълбо мина покрай гредата.
Така “соколите” вече имат шест точки, а в следващия кръг гостуват на Ботев (Пд).
Спартак (Вн) - Славия 1:0
- Спартак (Вн): Славов, Тодоров, Ненов, Пейков, Арангелов, Б. Илиев, Б. Георгиев (76 Радулов), Кателиев, Н. Филипов, Вл. Василев (85 Радомиров), Вълков (64 Станчев)
- Славия: Ем. Петров, Мечечиев (68 Найденов), Джамбазов, Караславов, Вл. Иванов, Рангелов (75 Хр. Петров), Стойков, Ил. Илиев, Н. Петров, Симонович (37 Лазаревски), Колев
- Голмайстор: Иван Вълков (44 дузпа)
- Жълти картони: Станчев, Кателиев; Мечечиев, Лазаровски
- Съдия: Христо Ристосков
- Стадион: “Спартак” - 2000 зрители
--- pozvanete.bg
Миро Миронов: Мачът бе рубикон за нашия отбор
Старши треньорът на Спартак Мирослав Миронов бе много доволен от трите точки. “Това бе най-силният ни мач от началото на първенството. Радвам се, че победихме много силен отбор, какъвто е Славия. Отбор без загубен мач досега, с добри състезатели, добър треньор и добра организация. Момчетата се раздадоха, движеха се правилно, създадоха хубави положения. Можехме да победим по-убедително. Вижда се, че от полувреме на полувреме играем все по-добре. Този двубой беше рубикон за нас. От него зависеше дали ще тръгнем нагоре към средата на таблицата, или ще останем в долната част на класирането. Смените бяха принудителни. Боби Георгиев и Иван Вълков имаха разтежения през седмицата. Дано да отшумят в близките дни и те да са готови за гостуването ни на Ботев в Пловдив”, заяви Миронов.
Стана ясно, че Николай Станчев не е започнал като титуляр, тъй като е бил на сватба в събота. “Така е, Ники някой път ще започва, друг път - не. Важното е, че когато влезе е полезен за отбора”, добави специалистът.
“Заслужена победа за Спартак. Смятам, че не показахме играта от първите ни мачове. Тогава футболистите се раздаваха във всичките минути, докато днес (бел.ред. вчера) не беше така. Не заслужавахме победата. За глоби не мога да говоря. Имаме си вътрешен правилник, в който е упоменато абсолютно всичко относно завършека на нашите мачове”, коментира наставникът на Славия Ратко Достанич.
--- pozvanete.bg
Боби Георгиев: С 1:0 е най-сладко да победиш
Футболистите на Спартак (Вн) бяха изключително доволни след края на срещата със Славия. “Да биеш с 1:0 е най-сладко”, заяви Боби Георгиев. “През седмицата се готвихме здраво за срещата, тъй като отлично знаехме, че ни предстои труден мач със сериозен съперник. Победата за нас бе задължителна. Можехме да вкараме още голове, да бием по-убедително, но така с 1:0 е най-сладко”, коментира за “Позвънете Новини” техничният полузащитник.
“Получи се здрав мач. Славия е много силен отбор и затова победата ни е много ценна. Можехме да бием с по-голяма разлика, не ни дадоха и 2-3 дузпи. Но в крайна сметка е хубаво, че спечелихме трите точки”, заяви защитникът Нено Ненов.
Вратарят Генко Славов пък изрази задоволството си, че в дефанзивен план Спартак играе все по-силно. Стражът изведе отбора с капитанската лента вчера и бе стабилен при няколкото ситуации пред неговата врата. “Много добре играем отзад. Със защитниците си партнираме отлично, вече синхронът между нас става много добър. В атака също нещата са добре, видяхте колко положения създадохме днес. Имахме претенции и за дузпи, които обаче не ни бяха дадени”, заяви Славов. В 35-ата минута той бе съборен при въздушен двубой от футболист на Славия и падна лошо. “Няма проблем. Имам добра подготовка и знам как да падам. Поради тази причина не получих контузия”, обясни любимецът на агитката на “соколите”.
--- pozvanete.bg
събота, септември 09, 2006
Миронов: Първенството за нас започва с мача срещу Славия
Старши треньорът на Спартак (Вн) Мирослав Миронов обяви, че очаква много труден домакински мач на своя отбор срещу Славия. Срещата от петия кръг на "А" група е в неделя от 17 ч., а главен съдия е Христо Ристосков. Наставникът, който е бивш състезател и треньор на "белите", смята, че съперникът има хомогенен състав със сплав от опитни и млади футболисти, който заслужава да бъде веднага след четирите ни евроучастника в класирането.
"Предстои поредният труден мач за Спартак. Славия е един сериозен и доказан отбор, който е без загуба досега - с три равенства и една победа. Имат хомогенен състав с добър треньор в лицето на Ратко Достанич. Наред с младите им футболисти, Славия успя да привлече опитни състезатели като Саша Симонович, Владо Иванов и Илия Илиев. На този отбор най-много му приляга да бъде на пето място в класирането, веднага след четирите ни евроучастника. Но всеки тим има слаби страни. Славия може да се изненада сама във всеки един момент, но до този момент са постоянни в изявите си", коментира Миронов.
"С финансовото стабилизиране на клуба сме длъжни да отговорим на терена адекватно на нашите собственици. Излизаме и играем, нека по-добрият да победи. През изминалите две седмици се готвихме усърдно за тази среща. Наблегнахме на всички компоненти на играта. Играхме и контрола срещу Каварна, в която си направих изводите на кой мога да разчитам и на кой не. Трябва да се раздаваш във всеки един момент на терена, независимо срещу кого играеш и с какъв заряд е мача", обясни специалистът.
Според Миронов, първенството за Спартак започва именно с двубоя срещу Славия. "Аз казах и преди време, че в първите мачове ще се обиграваме. За наша радост първенството започна така, че резултатите могат да се приемат за нормални. За всеки отбор в средата на таблицата или дори в нейния край може да се очаква, че ще загуби с по 0:3 като гост на Литекс, Левски и ЦСКА и ще победи със същия резултат у дома Рилски спортист", заяви Миронов.
--- ole-bg.com
Миронов изготвил 10-дневна тренировъчна програма на Иво Димов
10-дневна тренировъчна програма е получил завърналият се в Спартак (Вн) Иво Димов от старши треньора Мирослав Миронов. Както е известно, преди седмица ексцентричният халф подписа за една година договор със "соколите" и се очаква да навлезе в необходимата форма около осмия или деветия кръг на "А" група.
"Дадох 10-дневна програма за тренировки на Иво. Той е достатъчно опитен и сериозен футболист и ще помогне на отбора. Няма да следя как си изпълнява програмата, тъй като му имам доверие. Дори и да не достигне времевите ми изисквания, не мисля, че това ще е проблем. В един мъжки разговор двамата се разбрахме Иво да помогне на отбора, когато аз и той почувстваме, че е готов. Става дума да е готов физически, тъй като психически той е готов, а и притежава необходимата рутина", обясни Миронов.
--- ole-bg.com
Наставникът на Спартак доволен от съдийството този сезон
Старши треньорът на Спартак Мирослав Миронов заяви, че през този сезон съдийството в България е вдигнало реномето си. "Разбира се, недоволни винаги ще има, особено в малките клубове. Но в първите кръгове се видя, че с някои изключения, родните арбитри си вършат добре работата. Това може би се дължи и на по-доброто заплащане. Сега вече те няма да рискуват да залитват по единия или другия отбор", смята наставникът на "соколите".
--- ole-bg.com
Старши треньорът на Спартак (Вн) Мирослав Миронов обяви, че очаква много труден домакински мач на своя отбор срещу Славия. Срещата от петия кръг на "А" група е в неделя от 17 ч., а главен съдия е Христо Ристосков. Наставникът, който е бивш състезател и треньор на "белите", смята, че съперникът има хомогенен състав със сплав от опитни и млади футболисти, който заслужава да бъде веднага след четирите ни евроучастника в класирането.
"Предстои поредният труден мач за Спартак. Славия е един сериозен и доказан отбор, който е без загуба досега - с три равенства и една победа. Имат хомогенен състав с добър треньор в лицето на Ратко Достанич. Наред с младите им футболисти, Славия успя да привлече опитни състезатели като Саша Симонович, Владо Иванов и Илия Илиев. На този отбор най-много му приляга да бъде на пето място в класирането, веднага след четирите ни евроучастника. Но всеки тим има слаби страни. Славия може да се изненада сама във всеки един момент, но до този момент са постоянни в изявите си", коментира Миронов.
"С финансовото стабилизиране на клуба сме длъжни да отговорим на терена адекватно на нашите собственици. Излизаме и играем, нека по-добрият да победи. През изминалите две седмици се готвихме усърдно за тази среща. Наблегнахме на всички компоненти на играта. Играхме и контрола срещу Каварна, в която си направих изводите на кой мога да разчитам и на кой не. Трябва да се раздаваш във всеки един момент на терена, независимо срещу кого играеш и с какъв заряд е мача", обясни специалистът.
Според Миронов, първенството за Спартак започва именно с двубоя срещу Славия. "Аз казах и преди време, че в първите мачове ще се обиграваме. За наша радост първенството започна така, че резултатите могат да се приемат за нормални. За всеки отбор в средата на таблицата или дори в нейния край може да се очаква, че ще загуби с по 0:3 като гост на Литекс, Левски и ЦСКА и ще победи със същия резултат у дома Рилски спортист", заяви Миронов.
--- ole-bg.com
Миронов изготвил 10-дневна тренировъчна програма на Иво Димов
10-дневна тренировъчна програма е получил завърналият се в Спартак (Вн) Иво Димов от старши треньора Мирослав Миронов. Както е известно, преди седмица ексцентричният халф подписа за една година договор със "соколите" и се очаква да навлезе в необходимата форма около осмия или деветия кръг на "А" група.
"Дадох 10-дневна програма за тренировки на Иво. Той е достатъчно опитен и сериозен футболист и ще помогне на отбора. Няма да следя как си изпълнява програмата, тъй като му имам доверие. Дори и да не достигне времевите ми изисквания, не мисля, че това ще е проблем. В един мъжки разговор двамата се разбрахме Иво да помогне на отбора, когато аз и той почувстваме, че е готов. Става дума да е готов физически, тъй като психически той е готов, а и притежава необходимата рутина", обясни Миронов.
--- ole-bg.com
Наставникът на Спартак доволен от съдийството този сезон
Старши треньорът на Спартак Мирослав Миронов заяви, че през този сезон съдийството в България е вдигнало реномето си. "Разбира се, недоволни винаги ще има, особено в малките клубове. Но в първите кръгове се видя, че с някои изключения, родните арбитри си вършат добре работата. Това може би се дължи и на по-доброто заплащане. Сега вече те няма да рискуват да залитват по единия или другия отбор", смята наставникът на "соколите".
--- ole-bg.com
петък, септември 08, 2006
"Соколите" ще се кипрят с нов автобус за гостуването на Ботев
За мача от VI кръг на А група Ботев - Спартак (б. а. - на 16 септември) играчите и треньорите на варненци ще се возят в нов автобус. Возилото пристига в София на 12 септември. В столицата превозното средство ще бъде изрисувано с клубните емблеми, а на 14-и трябва да пристигне във Варна. Цената на возилото е 200 000 лв., които са осигурени лично от новия финансов благодетел на "соколите" Иван Динов. Автобусът ще бъде оборудван с плазмени телевизори, климатици и всички екстри, които да осигурят необходимия комфорт за пътуванията на футболистите и треньорското ръководство.
--- ole-bg.com
Пускат в продажба фланелки и шорти на Спартак
От ръководството на Спартак (Вн) обявиха, че идната седмица ще пристигнат поръчаните 300 екипа, които ще се продават на феновете. Екипът включва фланелка и шорти, цената ще бъде 32 лв., а производството е на италианската фирма Роял. През октомври пък ръководството на "соколите" ще поръча на същата фирма и артикули на феновете, като по идея на клубното пресаташе Силвия Николова и дамите сред привържениците на Спартак ще могат да си купят фенски принадлежности. Какви ще бъдат засега, остава в тайна, съобщиха от клуба.
--- ole-bg.com
За мача от VI кръг на А група Ботев - Спартак (б. а. - на 16 септември) играчите и треньорите на варненци ще се возят в нов автобус. Возилото пристига в София на 12 септември. В столицата превозното средство ще бъде изрисувано с клубните емблеми, а на 14-и трябва да пристигне във Варна. Цената на возилото е 200 000 лв., които са осигурени лично от новия финансов благодетел на "соколите" Иван Динов. Автобусът ще бъде оборудван с плазмени телевизори, климатици и всички екстри, които да осигурят необходимия комфорт за пътуванията на футболистите и треньорското ръководство.
--- ole-bg.com
Пускат в продажба фланелки и шорти на Спартак
От ръководството на Спартак (Вн) обявиха, че идната седмица ще пристигнат поръчаните 300 екипа, които ще се продават на феновете. Екипът включва фланелка и шорти, цената ще бъде 32 лв., а производството е на италианската фирма Роял. През октомври пък ръководството на "соколите" ще поръча на същата фирма и артикули на феновете, като по идея на клубното пресаташе Силвия Николова и дамите сред привържениците на Спартак ще могат да си купят фенски принадлежности. Какви ще бъдат засега, остава в тайна, съобщиха от клуба.
--- ole-bg.com
понеделник, септември 04, 2006
ИВО ДИМОВ се връща в "Спартак", подписва за 1 година
Халфът Иво Димов ще подпише в понеделник едногодишен договор със "Спартак" (Вн). Преговорите с ветерана започнаха в сряда и завършиха с успех. Той и 19-годишният бразилец Антонио Мартиньо ще са последните двама нови футболисти. За кариоката има запазен час при нотариус, тъй като сключва първи трудов договор. Старши треньорът Мирослав Миронов обаче до късно снощи мисли
дали да вземе Антонио в състава. Трансферният пазар затвори и понеделникът е последният ден. Бразилецът е пратен в "Спартак" от "Локомотив" (Пд) и след година ще се върне при "черно-белите" по договор
сключен между двата клуба. Заплатата му ще се плаща от Пловдив, но разходите му за хотел и храна са около 50 лева на ден.
--- varna-sport.com
Халфът Иво Димов ще подпише в понеделник едногодишен договор със "Спартак" (Вн). Преговорите с ветерана започнаха в сряда и завършиха с успех. Той и 19-годишният бразилец Антонио Мартиньо ще са последните двама нови футболисти. За кариоката има запазен час при нотариус, тъй като сключва първи трудов договор. Старши треньорът Мирослав Миронов обаче до късно снощи мисли
дали да вземе Антонио в състава. Трансферният пазар затвори и понеделникът е последният ден. Бразилецът е пратен в "Спартак" от "Локомотив" (Пд) и след година ще се върне при "черно-белите" по договор
сключен между двата клуба. Заплатата му ще се плаща от Пловдив, но разходите му за хотел и храна са около 50 лева на ден.
--- varna-sport.com
Спартак прави 1:1 с Калиакра в контрола
Спартак (Вн) завърши наравно 1:1 с Калиакра (Каварна) в контролна среща играна пред около 250 зрители във Варна. Старши треньорът на "соколите" Мирослав Миронов пусна в игра общо 20 футболисти като единствени на терена не се появиха капитанът и играещ помощник-треньор Николай Станчев и контузените Иван Вълков и Йонко Пейков. За Калиакра също поради травми не играха ексфутболистите на варненци Живко Бояджиев и Иван Караджов.
Първи минути с епита на Спартак записа бразилецът Маркос Антонио Да Соуса-Маркиньос (на снимката). Той бе на терена около 70 минути, в които остави много добри впечатления с техничната си игра. Маркиньос обаче напусна накуцвайки игрището, след като няколко пъти бе фаулиран от футболисти на гостите. "Кариоката" ще бъде привлечен в състава на варненци, заяви Мирослав Миронов след срещата. Маркиньос, който е пратен от Локомотив (Пд), ще подпише първи професионален договор със Спартак, тъй като "железничарите" нямат квота за чужденци извън европейския съюз. След една година обаче бразилецът ще бъде върнат на Локо (Пд).
Варненци откриха резултата още в 8-ата минута. Диян Кателиев се измъкна зад защитата на каварненци, стигна до аутлинията, откъдето върна топката към Тодор Радомиров. Нападателят стреля от 15-ина метра, но топката се удари в ръката на Стефан Славов. Радомиров застана зад бялата точка и не сгреши - 1:0. Първото полувреме ще се запомни освен с гола и с около 10-те засади вдигнати на футболисти на "соколите".
След почивката двата отбора отново не предложиха нищо интересно, освен червеният картон, който Нено Ненов получи, и голът на Георги Георгиев. Защитникът на Спартак бе декориран на два пъти в жълто при една ситуация заради апострофи към рефера Ивайло Попов. Георгиев пък се разписа красиво от пряк свободен удар от 25 метра за нарушение именно срещу него. До края двата тима създадоха по едно голово положение, но пропуснаха.
Спартак - Калиакра 1:1
- Спартак: Славов, Н. Ненов, Ст. Ненов, Тодоров, Арангелов, Б. Илиев, Радулов, Кателиев, Да Соуса, Вл. Василев, Радомиров (Арнаудов, Н. Филипов, Г. Филипов, Пекин, Ст. Георгиев, Б. Георгиев, Маринов, Кирчев, Иво Василев)
- Калиакра: Добрев, Славов, А. Димитров, Д. Димитров, Станков, Кискинов, Йонков, Желев, Божилов, Станчев, Г. Георгиев (К. Димитров, Христов, Павлов, Галинов, Андонов, Иво Георгиев, Иванов, Венков)
- Голмайстори: Радомиров (8); Г. Георгиев (66)
- Жълти картони: Н. Ненов, Ст. Ненов; Славов, Йонков
- Червен картон: Н. Ненов (52)
- Съдия: Ивайло Попов
- Стадион "Спартак" - 250 зрители
--- ole-bg.com
Иван Динов гледа Спартак - Калиакра
Новият съсобственик на Спартак (Вн) Иван Динов изгледа контролната среща с Калиакра от официалната ложа на клубния стадион. Той се появи на трибуната след почивката и седна до спонкора Руси Динков, който е и основният виновник Динов да подаде ръка на Спартак.
Междувременно стана ясно, че Иван Вълков и Йонко Пейков ще бъдат възстановени от контузиите си до другия уикенд. Тогава "соколите" посрещат Славия в мач от петия кръг на "А" група.
--- ole-bg.com
Миронов недоволен, видял на кой може да се разчита
Старши треньорът на Спартак Мирослав Миронов бе много недоволен от играта на своя тим срещу Калиакра. Той призна, че мачът е бил грозен и че си е направил изводите на кого ще разчита и на кого не оттук нататък. "Въобще не съм доволен от мача. Но това го очаквах. Предварително знаех, че ще е така, исках да видя на кой ще мога да разчитам занапред. Пуснах всички футболисти в игра долу-горе по едно полувреме и си направих изводите. Стана грозен мач, развалиха ми тренировката", заяви Миронов след срещата. Веднага след последния съдийски сигнал, специалистът събра състезателите за кратък разбор и им нареди да направят няколко обиколки.
На въпрос дали е харесал бразилския офанзивен халф Да Соуса, Миронов отговори: "На първо четене има качества, но играе изолирано. Трябва му малко време за адаптация, да влезе в тактическата схема и т.н. Иначе е на 19 години. Ще подпише първи професионален договор с нас, но след една година трябва да сме коректни и да го върнем на Локомотив (Пд)".
Той показа респект към отбора на Славия, с който Спартак играе у дома след седмица. "Славия е добър отбор и досегашните резултати са доказателство за това. Ще ни е много трудно", коментира треньорът.
--- ole-bg.com
Спартак (Вн) завърши наравно 1:1 с Калиакра (Каварна) в контролна среща играна пред около 250 зрители във Варна. Старши треньорът на "соколите" Мирослав Миронов пусна в игра общо 20 футболисти като единствени на терена не се появиха капитанът и играещ помощник-треньор Николай Станчев и контузените Иван Вълков и Йонко Пейков. За Калиакра също поради травми не играха ексфутболистите на варненци Живко Бояджиев и Иван Караджов.
Варненци откриха резултата още в 8-ата минута. Диян Кателиев се измъкна зад защитата на каварненци, стигна до аутлинията, откъдето върна топката към Тодор Радомиров. Нападателят стреля от 15-ина метра, но топката се удари в ръката на Стефан Славов. Радомиров застана зад бялата точка и не сгреши - 1:0. Първото полувреме ще се запомни освен с гола и с около 10-те засади вдигнати на футболисти на "соколите".
След почивката двата отбора отново не предложиха нищо интересно, освен червеният картон, който Нено Ненов получи, и голът на Георги Георгиев. Защитникът на Спартак бе декориран на два пъти в жълто при една ситуация заради апострофи към рефера Ивайло Попов. Георгиев пък се разписа красиво от пряк свободен удар от 25 метра за нарушение именно срещу него. До края двата тима създадоха по едно голово положение, но пропуснаха.
Спартак - Калиакра 1:1
- Спартак: Славов, Н. Ненов, Ст. Ненов, Тодоров, Арангелов, Б. Илиев, Радулов, Кателиев, Да Соуса, Вл. Василев, Радомиров (Арнаудов, Н. Филипов, Г. Филипов, Пекин, Ст. Георгиев, Б. Георгиев, Маринов, Кирчев, Иво Василев)
- Калиакра: Добрев, Славов, А. Димитров, Д. Димитров, Станков, Кискинов, Йонков, Желев, Божилов, Станчев, Г. Георгиев (К. Димитров, Христов, Павлов, Галинов, Андонов, Иво Георгиев, Иванов, Венков)
- Голмайстори: Радомиров (8); Г. Георгиев (66)
- Жълти картони: Н. Ненов, Ст. Ненов; Славов, Йонков
- Червен картон: Н. Ненов (52)
- Съдия: Ивайло Попов
- Стадион "Спартак" - 250 зрители
--- ole-bg.com
Иван Динов гледа Спартак - Калиакра
Новият съсобственик на Спартак (Вн) Иван Динов изгледа контролната среща с Калиакра от официалната ложа на клубния стадион. Той се появи на трибуната след почивката и седна до спонкора Руси Динков, който е и основният виновник Динов да подаде ръка на Спартак.
Междувременно стана ясно, че Иван Вълков и Йонко Пейков ще бъдат възстановени от контузиите си до другия уикенд. Тогава "соколите" посрещат Славия в мач от петия кръг на "А" група.
--- ole-bg.com
Миронов недоволен, видял на кой може да се разчита
Старши треньорът на Спартак Мирослав Миронов бе много недоволен от играта на своя тим срещу Калиакра. Той призна, че мачът е бил грозен и че си е направил изводите на кого ще разчита и на кого не оттук нататък. "Въобще не съм доволен от мача. Но това го очаквах. Предварително знаех, че ще е така, исках да видя на кой ще мога да разчитам занапред. Пуснах всички футболисти в игра долу-горе по едно полувреме и си направих изводите. Стана грозен мач, развалиха ми тренировката", заяви Миронов след срещата. Веднага след последния съдийски сигнал, специалистът събра състезателите за кратък разбор и им нареди да направят няколко обиколки.
На въпрос дали е харесал бразилския офанзивен халф Да Соуса, Миронов отговори: "На първо четене има качества, но играе изолирано. Трябва му малко време за адаптация, да влезе в тактическата схема и т.н. Иначе е на 19 години. Ще подпише първи професионален договор с нас, но след една година трябва да сме коректни и да го върнем на Локомотив (Пд)".
Той показа респект към отбора на Славия, с който Спартак играе у дома след седмица. "Славия е добър отбор и досегашните резултати са доказателство за това. Ще ни е много трудно", коментира треньорът.
--- ole-bg.com
петък, септември 01, 2006
Спартак ще купува бразилски офанзивен халф
Ръководството на Спартак ще закупи бразилецът Антонио Маркуш. Офанзивният халф е на 19 години и ще подпише първия си професионален договор със "соколите". Той идва от Локомотив (Пд), като документите му вече са оправени и варненци трябва само да го картотекират в БФС.
"Соколите" ще изиграят контрола днес с тима на Калиакра. Тя е с начален час 17 и ще се проведе на стадион "Спартак". Под въпрос за проверката са Иван Вълков, който страда от болки в адукторите, и Йонко Пейков, който има проблеми с ахилеса.
--- ole-bg.com
Ръководството на Спартак ще закупи бразилецът Антонио Маркуш. Офанзивният халф е на 19 години и ще подпише първия си професионален договор със "соколите". Той идва от Локомотив (Пд), като документите му вече са оправени и варненци трябва само да го картотекират в БФС.
"Соколите" ще изиграят контрола днес с тима на Калиакра. Тя е с начален час 17 и ще се проведе на стадион "Спартак". Под въпрос за проверката са Иван Вълков, който страда от болки в адукторите, и Йонко Пейков, който има проблеми с ахилеса.
--- ole-bg.com
четвъртък, август 31, 2006
БРАЗИЛЕЦЪТ в "СПАРТАК" се казва Антонио
Второто име на очаквания бразилски халф в "Спартак" е Антонио. Другите названия на играча се пазят в тайна заради конкурентни мераци от родни елитни клубове.
"Още не съм виждал бразилеца. Не са ми давали и никакви документи на момчето. В държавата ни има правила за картотекиране на чужденци, които са много строги", каза администроторът Румен Димов. Той отхвърли обвиненията, че
не се интересувал от играещите в Бяла юноши Свилен Атанасов и Николай Иванов. "Аз познавам двмата много добре, но мога да ги наблюдавам, само ако старши-треньорът Мирослав Миронов ми възложи подобна задача. Той решава кой да е в титулярния състав и кой да се обиграва в тимове от "В"-групата", добави Димов. Самият той не вярва да има скандал между него и треньорът на беленския "Черноморец" Краси Зафиров. Двамата се чуват всеки ден по телефона и са приятели още от времето, когато играха заедно срещу "Манчестър юнайтед".
Вчера спартаковци имаха редовни занимания. Единствено на облекчен режим тренира Йонко Пейков заради болки в ахилеса. Старшията Миронов обаче вярва, че той ще бъде напълно възстановен за двубоя със "Славия" на 10-ти септември във Варна, пише Цанко Цанев във в-к "Местен 24 часа".
--- varna-sport.com
Второто име на очаквания бразилски халф в "Спартак" е Антонио. Другите названия на играча се пазят в тайна заради конкурентни мераци от родни елитни клубове.
"Още не съм виждал бразилеца. Не са ми давали и никакви документи на момчето. В държавата ни има правила за картотекиране на чужденци, които са много строги", каза администроторът Румен Димов. Той отхвърли обвиненията, че
не се интересувал от играещите в Бяла юноши Свилен Атанасов и Николай Иванов. "Аз познавам двмата много добре, но мога да ги наблюдавам, само ако старши-треньорът Мирослав Миронов ми възложи подобна задача. Той решава кой да е в титулярния състав и кой да се обиграва в тимове от "В"-групата", добави Димов. Самият той не вярва да има скандал между него и треньорът на беленския "Черноморец" Краси Зафиров. Двамата се чуват всеки ден по телефона и са приятели още от времето, когато играха заедно срещу "Манчестър юнайтед".
Вчера спартаковци имаха редовни занимания. Единствено на облекчен режим тренира Йонко Пейков заради болки в ахилеса. Старшията Миронов обаче вярва, че той ще бъде напълно възстановен за двубоя със "Славия" на 10-ти септември във Варна, пише Цанко Цанев във в-к "Местен 24 часа".
--- varna-sport.com
сряда, август 30, 2006
Генко Славов: Трябва да гледаме по-сериозно на себе си като футболисти
Представителят на Спартак (Вн) на срещата инициирана от Асоцияцията на професионалните футболисти бе Генко Славов. Вратарят заяви, че срещата е била изключително ползотворна. "Ще влязат нови моменти в живота на футболистите като професия. Предложихме нови неща на ръководството на БФС, като очакваме да ни ги осигури. Едното е да се гарантира по-високо заплащане на играчите - малко по-високо от минималния доход. Предложихме минималната заплата на играчите да се вдигне. От догодина ще е малко по-сложно. Ще трябва контактът играч-клуб да е на по-високо ниво, тъй като трябва да се плаща редовно, щом ще се осигуряваме сами. Асоциацията на футболистите предлага много повече неща, отколкото футболистите предполагат. Трябва да погледнем малко по-сериозно сами на себе си, за да вървят нещата по-добре. Организацията бе невероятна. Разяснени ни бяха новости в наредбите и правилниците. Сега ни остава да предадем и разясним на колегите си наученото", коментира той.
За лидер на организацията бе избран Даниел Боримиров.
--- ole-bg.com
Чакат бразилец в Спартак в четвъртък
Чаканият от пловдивското Локо бразилски футболист в Спартак трябва да пристигне във Варна в четвъртък. Дотогава обаче документите на кариоката ще бъдат окомплектувани и варненци ще направят всичко възможно да успеят да го картотекират до 31 август, когато се затваря трансферният прозорец. До няколко дни пък другата част от екипировката, която чакат "соколите", ще бъде освободена от варненската митница. Както е известно, варненци поръчаха екипи на италианската фирма Роял. Заедно с аксесоарите на футболистите ще пристигнат и фланелки и гащета, които ще се пуснат в продажба. Цената им по предварителна информация ще варира от 30 до 33 лв. Малко по-късно ръководството на Спартак ще поръча на друга италианска фирма шапки, шалчета и всякакви аксесоари на Спартак, които също ще се пуснат в продажба.
--- ole-bg.com
Представителят на Спартак (Вн) на срещата инициирана от Асоцияцията на професионалните футболисти бе Генко Славов. Вратарят заяви, че срещата е била изключително ползотворна. "Ще влязат нови моменти в живота на футболистите като професия. Предложихме нови неща на ръководството на БФС, като очакваме да ни ги осигури. Едното е да се гарантира по-високо заплащане на играчите - малко по-високо от минималния доход. Предложихме минималната заплата на играчите да се вдигне. От догодина ще е малко по-сложно. Ще трябва контактът играч-клуб да е на по-високо ниво, тъй като трябва да се плаща редовно, щом ще се осигуряваме сами. Асоциацията на футболистите предлага много повече неща, отколкото футболистите предполагат. Трябва да погледнем малко по-сериозно сами на себе си, за да вървят нещата по-добре. Организацията бе невероятна. Разяснени ни бяха новости в наредбите и правилниците. Сега ни остава да предадем и разясним на колегите си наученото", коментира той.
За лидер на организацията бе избран Даниел Боримиров.
--- ole-bg.com
Чакат бразилец в Спартак в четвъртък
Чаканият от пловдивското Локо бразилски футболист в Спартак трябва да пристигне във Варна в четвъртък. Дотогава обаче документите на кариоката ще бъдат окомплектувани и варненци ще направят всичко възможно да успеят да го картотекират до 31 август, когато се затваря трансферният прозорец. До няколко дни пък другата част от екипировката, която чакат "соколите", ще бъде освободена от варненската митница. Както е известно, варненци поръчаха екипи на италианската фирма Роял. Заедно с аксесоарите на футболистите ще пристигнат и фланелки и гащета, които ще се пуснат в продажба. Цената им по предварителна информация ще варира от 30 до 33 лв. Малко по-късно ръководството на Спартак ще поръча на друга италианска фирма шапки, шалчета и всякакви аксесоари на Спартак, които също ще се пуснат в продажба.
--- ole-bg.com
вторник, август 29, 2006
"СПАРТАК" (ВН) ще играе контрола с "Калиакра"
След фиаското - 0:4 срещу ЦСКА в София "соколите" ще запълнят празнината в първенството с контрола срещу "Калиакра" (Каварна). Мачът е насрочен за 17 ч. в петък на стадион "Спартак". Старши треньорът Мирослав Миронов пусна футболистите в двудневна почивка. Те се събират
във вторник от 18 ч. за първата си тренировка през седмицата. Следващият мач на "соколите" е чак на 10 септември (неделя) - домакинство на "Славия".
В клуба не правят трагедия от загубата от ЦСКА. Този мач бил в графата очаквани загуби. "Спартак" вече срещна най-силните отбори в първенството и оттук нататък целта е да трупа точки и да върви нагоре.
--- varna-sport.com
След фиаското - 0:4 срещу ЦСКА в София "соколите" ще запълнят празнината в първенството с контрола срещу "Калиакра" (Каварна). Мачът е насрочен за 17 ч. в петък на стадион "Спартак". Старши треньорът Мирослав Миронов пусна футболистите в двудневна почивка. Те се събират
във вторник от 18 ч. за първата си тренировка през седмицата. Следващият мач на "соколите" е чак на 10 септември (неделя) - домакинство на "Славия".
В клуба не правят трагедия от загубата от ЦСКА. Този мач бил в графата очаквани загуби. "Спартак" вече срещна най-силните отбори в първенството и оттук нататък целта е да трупа точки и да върви нагоре.
--- varna-sport.com
Генко Славов: Започваме да показваме характер
Стражът на Спартак Генко Славов не прави трагедии от загубата на варненци от ЦСКА в късния неделен мач от първенството на А група. Юношата на "соколите" сподели, че вече в играта на "соколите" се вижда напредък и отборът започва да показва все по-добър футбол в гостуванията си. "През първото полувреме се представихме доста достойно срещу ЦСКА. Мисля, че играхме малко по-отворено в сравнение с другите ни гостувания. Показахме, че при нас има развитие в чисто футболно отношение. Можеше да затворим полувремето при 0:0, но допуснахме грешка и домакините откриха резултата. През втората част пуснахме 3 гола за 10 мин. и мачът свърши. Въпреки загубата съм на мнение, че демонстрирахме характер и нямахме примиренческо поведение. Не е фатално, че губим от ЦСКА в София", коментира той. Генко е в София, където председателят на Асоциацията на българските футболисти Дончо Донев покани капитаните на професионалните отбори на семинар. Утре лекциите ще завършат. Представител на Черно море е Веселин Вачев.
--- ole-bg.com
Стражът на Спартак Генко Славов не прави трагедии от загубата на варненци от ЦСКА в късния неделен мач от първенството на А група. Юношата на "соколите" сподели, че вече в играта на "соколите" се вижда напредък и отборът започва да показва все по-добър футбол в гостуванията си. "През първото полувреме се представихме доста достойно срещу ЦСКА. Мисля, че играхме малко по-отворено в сравнение с другите ни гостувания. Показахме, че при нас има развитие в чисто футболно отношение. Можеше да затворим полувремето при 0:0, но допуснахме грешка и домакините откриха резултата. През втората част пуснахме 3 гола за 10 мин. и мачът свърши. Въпреки загубата съм на мнение, че демонстрирахме характер и нямахме примиренческо поведение. Не е фатално, че губим от ЦСКА в София", коментира той. Генко е в София, където председателят на Асоциацията на българските футболисти Дончо Донев покани капитаните на професионалните отбори на семинар. Утре лекциите ще завършат. Представител на Черно море е Веселин Вачев.
--- ole-bg.com
понеделник, август 28, 2006
Спартак (Варна) се спаси само с 4 гола
ЦСКА показа и силните си страни, и слабостите си пред треньора на Бешикташ Жан Тигана, гледал наживо мача на “Българска армия”
ЦСКА разгроми Спартак (Варна) с 4:0 в последната среща от IV кръг на “А” футболна група. Головата серия за “армейците” откри голмайстора на отбора от началото на сезона Александър Тунчев, два гола добави Еуген Трика, а четвъртото попадение вкара Мирослав Манолов. Мачът започна с минута мълчание в памет на легендарния защитник на ЦСКА Кирил Ракаров, който почина преди два дни. ЦСКА изпусна една дузина голови положения и четирите гола са най-малкото, с което гостите си тръгнаха за Варна. В първите 20 мин. Тиаго Силва, Флорентин Петре и Велизар Димитров не успяха да намерят рамката на вратата от изгодни позиции. До края на полувремето “червените” също не сътвориха нищо интересно. Секунди преди почивката героят за ЦСКА от Белград Александър Тунчев откри резултата след центриране от корнер от ляво и успокои нервите на привържениците по трибуните. Това е четвърти гол за централния защитник от началото на сезона.
След почивката “червените” заиграха по-освободено и головите положения пред вратата на Генко Славов се заредиха едно след друго. Гийом Да Зади направи два пропуска, преди да бъде заменен от Мирослав Манолов в средата на полувремето. В 63-а мин. Еуген Трика вкара с глава след центриране на Йордан Тодоров от дясно. Румънецът бе точен и за 3:0 и 5 мин. по-късно след великолепен пробив на сънародника си Флорентин Петре по десния фланг. Крайното 4:0 оформи Мирослав Манолов, който майсторски се освободи от защитник на гостите и с мощен удар опъна мрежата. Двубоя изгледа старши треньорът на турския Бешикташ Жан Тигана, който реши да разузнае наживо отбора на ЦСКА. Двата отбора са съперници в първия кръг на турнира за купата на УЕФА.
ЦСКА - Спартак (Вн) 4:0
- ЦСКА: Ив. Петров, Тунчев, Котев, Якирович (64 Мартос), В. Димитров, Г. Илиев, Да Зади (64 Манолов), Петре, Трика, Силва (74 Р. Петров), Й. Тодоров
- Спартак: Славов, Ив. Тодоров, Ненов, Арангелов, Н. Станчев (54 Вълков), Б. Георгиев (54 Радулов), Кателиев, Пейков, Б. Илиев, Василев, Н. Филипов (86 Пекин)
- Голмайстори: Тунчев (45), Трика (63, 69), Манолов (73)
- Жълти картони: Трика; Илиев
- Съдия: Мартин Богдев
- Стадион “Българска армия” - 1000 зрители
--- pozvanete.bg
Миро Миронов: Програмата ни до сега беше много тежка
Старши-треньорът на Спартак Варна изрази недоволството си от тежката програма на неговия тим до сега. "Соколите" гостуваха последователно на Литекс, Левски и ЦСКА и в момента имат само три точки от всичките си 4 срещи. "Това беше поредния тежък мач от нашата програма тази есен. Гостувахме на Левски и на Литекс сега се изправихме и срещу третия най-силен наш отбор ЦСКА. Дойдохме тук да играем, доколкото ни позволяват възможностите. През първото полувреме успяхме на противодействаме, но след почивката, особено между 60 и 75-а минута, направихме много грешки и логично ЦСКА ни вкара голове. Въпреки че загубихме с 0:4, на моменти видях, че моят отбор може да играе добър футбол, но ни предстои много работа. Най-важно е да си вземем домакинските мачове с отборите от нашето ниво, за да може да останем в елитната група", заяви Миронов.
Пламен Марков: Доволен съм, но направихме много пропуски
Старши-треньорът на ЦСКА Пламен Марков заяви, че е доволен от своя отбор след мача със Спартак Варна. "Червените" спечелиха с 4:0, а направиха и още много пропуски. "Мисля, че това е заслужена победа за нас. Макар че спечелихме с много голове, аз съм притеснен от многобройните пропуски, които направихме. Само до 15-а минута преброих три стопроцентови положения. Това неумение да вкарваме положенията си няма как да не ме притеснява. В крайна сметка съм доволен от спечелените три точки. В периоди от мача сътворихме добри атаки на висока скорост.
--- focus-sport.net
ЦСКА показа и силните си страни, и слабостите си пред треньора на Бешикташ Жан Тигана, гледал наживо мача на “Българска армия”
ЦСКА разгроми Спартак (Варна) с 4:0 в последната среща от IV кръг на “А” футболна група. Головата серия за “армейците” откри голмайстора на отбора от началото на сезона Александър Тунчев, два гола добави Еуген Трика, а четвъртото попадение вкара Мирослав Манолов. Мачът започна с минута мълчание в памет на легендарния защитник на ЦСКА Кирил Ракаров, който почина преди два дни. ЦСКА изпусна една дузина голови положения и четирите гола са най-малкото, с което гостите си тръгнаха за Варна. В първите 20 мин. Тиаго Силва, Флорентин Петре и Велизар Димитров не успяха да намерят рамката на вратата от изгодни позиции. До края на полувремето “червените” също не сътвориха нищо интересно. Секунди преди почивката героят за ЦСКА от Белград Александър Тунчев откри резултата след центриране от корнер от ляво и успокои нервите на привържениците по трибуните. Това е четвърти гол за централния защитник от началото на сезона.
След почивката “червените” заиграха по-освободено и головите положения пред вратата на Генко Славов се заредиха едно след друго. Гийом Да Зади направи два пропуска, преди да бъде заменен от Мирослав Манолов в средата на полувремето. В 63-а мин. Еуген Трика вкара с глава след центриране на Йордан Тодоров от дясно. Румънецът бе точен и за 3:0 и 5 мин. по-късно след великолепен пробив на сънародника си Флорентин Петре по десния фланг. Крайното 4:0 оформи Мирослав Манолов, който майсторски се освободи от защитник на гостите и с мощен удар опъна мрежата. Двубоя изгледа старши треньорът на турския Бешикташ Жан Тигана, който реши да разузнае наживо отбора на ЦСКА. Двата отбора са съперници в първия кръг на турнира за купата на УЕФА.
ЦСКА - Спартак (Вн) 4:0
- ЦСКА: Ив. Петров, Тунчев, Котев, Якирович (64 Мартос), В. Димитров, Г. Илиев, Да Зади (64 Манолов), Петре, Трика, Силва (74 Р. Петров), Й. Тодоров
- Спартак: Славов, Ив. Тодоров, Ненов, Арангелов, Н. Станчев (54 Вълков), Б. Георгиев (54 Радулов), Кателиев, Пейков, Б. Илиев, Василев, Н. Филипов (86 Пекин)
- Голмайстори: Тунчев (45), Трика (63, 69), Манолов (73)
- Жълти картони: Трика; Илиев
- Съдия: Мартин Богдев
- Стадион “Българска армия” - 1000 зрители
--- pozvanete.bg
Миро Миронов: Програмата ни до сега беше много тежка
Старши-треньорът на Спартак Варна изрази недоволството си от тежката програма на неговия тим до сега. "Соколите" гостуваха последователно на Литекс, Левски и ЦСКА и в момента имат само три точки от всичките си 4 срещи. "Това беше поредния тежък мач от нашата програма тази есен. Гостувахме на Левски и на Литекс сега се изправихме и срещу третия най-силен наш отбор ЦСКА. Дойдохме тук да играем, доколкото ни позволяват възможностите. През първото полувреме успяхме на противодействаме, но след почивката, особено между 60 и 75-а минута, направихме много грешки и логично ЦСКА ни вкара голове. Въпреки че загубихме с 0:4, на моменти видях, че моят отбор може да играе добър футбол, но ни предстои много работа. Най-важно е да си вземем домакинските мачове с отборите от нашето ниво, за да може да останем в елитната група", заяви Миронов.
Пламен Марков: Доволен съм, но направихме много пропуски
Старши-треньорът на ЦСКА Пламен Марков заяви, че е доволен от своя отбор след мача със Спартак Варна. "Червените" спечелиха с 4:0, а направиха и още много пропуски. "Мисля, че това е заслужена победа за нас. Макар че спечелихме с много голове, аз съм притеснен от многобройните пропуски, които направихме. Само до 15-а минута преброих три стопроцентови положения. Това неумение да вкарваме положенията си няма как да не ме притеснява. В крайна сметка съм доволен от спечелените три точки. В периоди от мача сътворихме добри атаки на висока скорост.
--- focus-sport.net
събота, август 26, 2006
Спартак взима бразилец от Локо (Пд), приема Калиакра в контрола
Спартак (Вн) почти сигурно ще разчита на чуждестранен футболист през новия сезон, разкри на пресконференция днес старши треньорът Мирослав Миронов. По неговите думи във Варна се очаква да дойде бразилски футболист на Локомотив (Пд). Неговата фамилия е Да Силва и причината да премине при "соколите" е невъзможността на "железничарите" да го картотекират заради ограничения брой на чужденците извън Европейския съюз. Той е офанзивен полузащитник на 19 години и ще бъде даден на Спартак за една година, след което ще се завърне в Пловдив. Спартак може да се подсили и с още един футболист - Боян Динев. "Той е на 22 години и е перспективен футболист. Досега Боби, който е опорен халф, е играл в Черноморец (Бургас),който се разпадне. Ще го изпробвам още малко и е много вероятно да го привлечем", каза Миронов.
Бъдещето на футболиста при "соколите" ще стане ясно следващият петък, когато варненци приемат Калиакра (Каварна) в контролна среща от 17 ч. "Паузата в първенството ще ни дойде добре, предвид изоставането ни с подготовката", смята Миронов.
--- ole-bg.com
Спартак (Вн) почти сигурно ще разчита на чуждестранен футболист през новия сезон, разкри на пресконференция днес старши треньорът Мирослав Миронов. По неговите думи във Варна се очаква да дойде бразилски футболист на Локомотив (Пд). Неговата фамилия е Да Силва и причината да премине при "соколите" е невъзможността на "железничарите" да го картотекират заради ограничения брой на чужденците извън Европейския съюз. Той е офанзивен полузащитник на 19 години и ще бъде даден на Спартак за една година, след което ще се завърне в Пловдив. Спартак може да се подсили и с още един футболист - Боян Динев. "Той е на 22 години и е перспективен футболист. Досега Боби, който е опорен халф, е играл в Черноморец (Бургас),който се разпадне. Ще го изпробвам още малко и е много вероятно да го привлечем", каза Миронов.
Бъдещето на футболиста при "соколите" ще стане ясно следващият петък, когато варненци приемат Калиакра (Каварна) в контролна среща от 17 ч. "Паузата в първенството ще ни дойде добре, предвид изоставането ни с подготовката", смята Миронов.
--- ole-bg.com
петък, август 25, 2006
Чистка в Спартак (Вн)
Чистка по високите етажи на властта предстои в Спартак (Вн). Трима членове на Надзорния съвет ще бъдат освободени всеки момент. Това са Иван Войчев и още двама, чиито имена се пазят в тайна. Техните места ще заемат новият благодетел Иван Динов, спонсорът Руси Динков и общинският съветник Янко Станев. Междувременно футболистите на Спартак усетиха промените в ръководството. Два дни след победата над Рилски спортист (3:1) играчите получиха премии. Шефовете отказаха да съобщят точния им размер, но разкриха, че парите са прилични за българските стандарти.
"Няма нищо по-хубаво за един футболист да прибере премия. В отбора има спокойствие и сигурност, което е гаранция, че ще вървим нагоре. Съотборниците ми споделят това мнение", заяви защитникът Нено Ненов.
Иван Вълков е единственият играч в Спартак (Вн), който тренира на облекчен режим. Той обаче ще бъде на линия за гостуването на ЦСКА в неделя. Днес и утре тимът ще има по едно занимание. Спартак ще отседне в столичния хотел "Амбасадор" ден преди мача с армейците, съобщава в. "7 дни спорт".
--- focus-sport.net
Новият автобус на Спартак е с №1918
Новият автобус на варненския футболен клуб Спартак вече има регистрационен номер, научи www.ole-bg.com. Цифрите на него ще са 1918 като годината, в която е основан отборът. Рейсът ще е със софийска регистрация и ще пристигне във Варна между 12 и 15 август. В него ще има всички екстри като четири плазмени телевизора, климатик и др.
--- ole-bg.com
Чистка по високите етажи на властта предстои в Спартак (Вн). Трима членове на Надзорния съвет ще бъдат освободени всеки момент. Това са Иван Войчев и още двама, чиито имена се пазят в тайна. Техните места ще заемат новият благодетел Иван Динов, спонсорът Руси Динков и общинският съветник Янко Станев. Междувременно футболистите на Спартак усетиха промените в ръководството. Два дни след победата над Рилски спортист (3:1) играчите получиха премии. Шефовете отказаха да съобщят точния им размер, но разкриха, че парите са прилични за българските стандарти.
"Няма нищо по-хубаво за един футболист да прибере премия. В отбора има спокойствие и сигурност, което е гаранция, че ще вървим нагоре. Съотборниците ми споделят това мнение", заяви защитникът Нено Ненов.
Иван Вълков е единственият играч в Спартак (Вн), който тренира на облекчен режим. Той обаче ще бъде на линия за гостуването на ЦСКА в неделя. Днес и утре тимът ще има по едно занимание. Спартак ще отседне в столичния хотел "Амбасадор" ден преди мача с армейците, съобщава в. "7 дни спорт".
--- focus-sport.net
Новият автобус на Спартак е с №1918
Новият автобус на варненския футболен клуб Спартак вече има регистрационен номер, научи www.ole-bg.com. Цифрите на него ще са 1918 като годината, в която е основан отборът. Рейсът ще е със софийска регистрация и ще пристигне във Варна между 12 и 15 август. В него ще има всички екстри като четири плазмени телевизора, климатик и др.
--- ole-bg.com
четвъртък, август 24, 2006
Глобиха "соколите" с 1000 лв.
Варненският футболен клуб Спартак бе глобен с 1000 лева от Дисциплинарната комисия на Българския футболен съюз. Причината е хвърлена на терена бутилка от агитката по време на второто полувреме. Главният съдия Димитър Димитров-Каубоя сам видя пластмасовото шише, и го изхвърли извън терена. След това той и делегатът са описали инцидента в доклада си.
"Соколите" продължават подготовката си за неделното гостуване на ЦСКА на стадион "Българска армия" от четвъртия кръг на "А" група. Днес варненци проведоха две тренировки, като на облекчен режим се готви само полузащитникът Иван Вълков. Авторът на третото попадение във вратата на Рилски спортист е с разтежение, но няма да има проблем да вземе участие в мача с вицешампионите, който е с начален час 20,00, а главен съдия е Мартин Богдев.
--- ole-bg
Варненският футболен клуб Спартак бе глобен с 1000 лева от Дисциплинарната комисия на Българския футболен съюз. Причината е хвърлена на терена бутилка от агитката по време на второто полувреме. Главният съдия Димитър Димитров-Каубоя сам видя пластмасовото шише, и го изхвърли извън терена. След това той и делегатът са описали инцидента в доклада си.
"Соколите" продължават подготовката си за неделното гостуване на ЦСКА на стадион "Българска армия" от четвъртия кръг на "А" група. Днес варненци проведоха две тренировки, като на облекчен режим се готви само полузащитникът Иван Вълков. Авторът на третото попадение във вратата на Рилски спортист е с разтежение, но няма да има проблем да вземе участие в мача с вицешампионите, който е с начален час 20,00, а главен съдия е Мартин Богдев.
--- ole-bg
вторник, август 22, 2006
Зарадваха “соколите” с премии за победата
Вратарят Генко Славов се ядосва за нелепия гол, който му вкараха. Тотално надиграхме Рилецо, категоричен е Боби Георгиев
Футболистите на Спартак получиха вчера обещаните от новия съпрезидент на клуба Иван Динов премии за победата над Рилски спортист с 3:1. През седмицата 31-годишният бизнесмен заяви пред футболистите: “Не мислете за нищо друго освен за футбол. Ако победите Рилски спортист, ще си получите премията още на другия ден”. Старши треньорът Мирослав Миронов даде почивен ден на състезателите вчера, но те получиха обаждане от канцеларията да минат да си приберат заработените стимули. Някои от тях нямаха възможност да минат през “Спартак” и ще вземат премията си днес.
Вратарят на тима Генко Славов пък изрази изключителното си задоволство от победата над самоковци, но се ядосваше за гола, който му вкараха в 90-ата минута. След него той изрита топката, за което главният съдия Димитър Димитров-Каубоя му показа жълт картон. “След удара на футболиста на Рилски спортист имаше рикошет. Голът беше нелеп и затова ме е яд. Иначе най-важното е, че спечелихме мача. Радващото е, че бяхме настойчиви пред гола, особено през първото полувреме. Също така е хубаво, че и трите гола са дело на момчета, които дойдоха през лятото, а и головете са вкарани от трима различни футболисти, което е добре. Мачът се разви така, както искахме - поведохме с ранен гол, не допускахме грешки отзад, в края на полувремето падна и вторият гол. През второто полувреме намалихме темпото, а те нямаха положение. Ние направихме няколко успешни контраатаки, два пъти наши играчи излизаха сами срещу вратаря. Хубаво е, че взехме въздух”, заяви за “Позвънете Новини” вратарят.
В събота “соколите” гостуват на ЦСКА, където Генко игра преди време. Там обаче не му бе даден шанс не по негова вина и впоследствие той бе върнат във Варна, където има много силни изяви за родния си клуб Спартак. “Няма какво да се доказвам на ЦСКА. Аз гледам да давам максимума от себе си във всеки мач, независимо срещу кой отбор. Рано или късно това ще бъде забелязано, тъй като Господ вижда всичко”, каза Славов.
Авторът на втория гол Боби Георгиев също бе много доволен от успеха като заяви, че за всяко попадение заслугата е на целия отбор. “Тотално надиграхме Рилски спортист и заслужено победихме. Имаше леко напрежение в нас, тъй като играем първи мач пред собствена публика, а и трябваше да спечелим на всяка цена, заради двете загуби в първите два кръга. Благодаря на феновете за страхотната атмосфера и подкрепата, която ни оказаха. Свършихме си рано работата, още през първото полувреме. С оглед на високите температури се върнахме в нашата половина след почивката. Радвам се, че вкарах гол, но само, защото той помогна на отбора. За всяко попадение заслугата е на целия отбор”, заяви Георгиев.
--- pozvanete.bg
Вратарят Генко Славов се ядосва за нелепия гол, който му вкараха. Тотално надиграхме Рилецо, категоричен е Боби Георгиев
Футболистите на Спартак получиха вчера обещаните от новия съпрезидент на клуба Иван Динов премии за победата над Рилски спортист с 3:1. През седмицата 31-годишният бизнесмен заяви пред футболистите: “Не мислете за нищо друго освен за футбол. Ако победите Рилски спортист, ще си получите премията още на другия ден”. Старши треньорът Мирослав Миронов даде почивен ден на състезателите вчера, но те получиха обаждане от канцеларията да минат да си приберат заработените стимули. Някои от тях нямаха възможност да минат през “Спартак” и ще вземат премията си днес.
Вратарят на тима Генко Славов пък изрази изключителното си задоволство от победата над самоковци, но се ядосваше за гола, който му вкараха в 90-ата минута. След него той изрита топката, за което главният съдия Димитър Димитров-Каубоя му показа жълт картон. “След удара на футболиста на Рилски спортист имаше рикошет. Голът беше нелеп и затова ме е яд. Иначе най-важното е, че спечелихме мача. Радващото е, че бяхме настойчиви пред гола, особено през първото полувреме. Също така е хубаво, че и трите гола са дело на момчета, които дойдоха през лятото, а и головете са вкарани от трима различни футболисти, което е добре. Мачът се разви така, както искахме - поведохме с ранен гол, не допускахме грешки отзад, в края на полувремето падна и вторият гол. През второто полувреме намалихме темпото, а те нямаха положение. Ние направихме няколко успешни контраатаки, два пъти наши играчи излизаха сами срещу вратаря. Хубаво е, че взехме въздух”, заяви за “Позвънете Новини” вратарят.
В събота “соколите” гостуват на ЦСКА, където Генко игра преди време. Там обаче не му бе даден шанс не по негова вина и впоследствие той бе върнат във Варна, където има много силни изяви за родния си клуб Спартак. “Няма какво да се доказвам на ЦСКА. Аз гледам да давам максимума от себе си във всеки мач, независимо срещу кой отбор. Рано или късно това ще бъде забелязано, тъй като Господ вижда всичко”, каза Славов.
Авторът на втория гол Боби Георгиев също бе много доволен от успеха като заяви, че за всяко попадение заслугата е на целия отбор. “Тотално надиграхме Рилски спортист и заслужено победихме. Имаше леко напрежение в нас, тъй като играем първи мач пред собствена публика, а и трябваше да спечелим на всяка цена, заради двете загуби в първите два кръга. Благодаря на феновете за страхотната атмосфера и подкрепата, която ни оказаха. Свършихме си рано работата, още през първото полувреме. С оглед на високите температури се върнахме в нашата половина след почивката. Радвам се, че вкарах гол, но само, защото той помогна на отбора. За всяко попадение заслугата е на целия отбор”, заяви Георгиев.
--- pozvanete.bg
понеделник, август 21, 2006
Спартак радва феновете си с 3:1 над Рилецо
Владислав Василев, Боби Георгиев и Иван Вълков от дузпа бележат за “соколите”. Новият съпрезидент на трибуните
Спартак (Вн) зарадва привържениците си с хубава домакинска победа с 3:1 над Рилски спортист в мач от “А” група. Това бяха първи точки за “соколите” след завръщането им в елита, след като отстъпиха с 0:1 и 0:3 като гости на Литекс и Левски в първите два кръга.
Варненци бяха господари на терена през първото полувреме и още във втората минута несигурният вратар на гостите Юсуф Бело куриозно изпусна топката след центриране на Тошко Радомиров, но нямаше кой да я вкара и стражът укроти кълбото. Четири минути по-късно обаче африканецът бе безсилен. Иво Тодоров нахлу по десния фланг и центрира към наказателното поле, откъдето Владислав Василев с глава откри резултата. Последваха още няколко атаки за варненци, а в 29-ата минута Тодор Радомиров уцели сглобката на гредите със силен удар от 25 метра. Десет минути по-късно долу-горе от същото място стреля Боби Георгиев, но топката този път удари горната греда и падна зад голлинията - 2:0.
След почивката домакините успокоиха темпото и заради високите температури в морската столица. Двата отбора успяха да организират няколко атаки, които обаче не застрашиха някой от вратарите. В последната минута на срещата паднаха два гола. Първо Стефан Костадинов от гостите намали на 2:1 с воле и лек рикошет в защитник на Спартак, а в ответната атака Боян Илиев бе спънат от Бело и Иван Вълков оформи крайния резултат.
На трибуните на стадион “Спартак” бе новият съпрезидент на клуба Иван Динов, който изгледа срещата заедно с мажоритарния собственик Иван Славков, спонсора и акционер Руси Динков, члена на управата Бранимир Балачев и др. След мача Динов и Славков влязоха при отбора, за да поздравят играчите.
Спартак - Рилски спортист 3:1
- Спартак: Славов, Тодоров, Пейков, Н. Ненов, Арангелов, Н. Станчев, Кателиев, Б. Георгиев (70 Радулов), Н. Филипов (81 Б. Илиев), Вл. Василев, Радомиров (66 Вълков)
- Рилски спортист: Бело, Пътников, Стефанов, Какашвили (22 Крумов), Аджов (46 Ненков), Карагеоргиев, Чалъков (46 Ст. Костадинов), Маринов, Киров, Александров, Гемеджиев
- Голмайстори: Вл. Василев (6), Б. Георгиев (39), Вълков (90 дузпа); Ст. Костадинов (90)
- Жълти картони: Славов, Станчев, Б. Георгиев, Радомиров; Бело, Стефанов, Карагеоргиев, Чалъков, Какашвили
- Съдия: Димитър Димитров
- Стадион “Спартак” - 1000 зрители
--- pozvanete.bg
Миронов: Тимът придоби увереност с тези три точки
Старши треньорът на Спартак (Вн) Мирослав Миронов бе доволен от победата на своя тим над Рилски спортист. “Много решаващ мач след двете поредни загуби в първите кръгове. Затова имаше малко напрежение и притеснение, но това е нормално. Трябваше задължително да победим. Вкарахме два красиви гола, но през второто полувреме отборът се прибра не по мое нареждане. Все пак е трудно да се играе при 40 градуса, трудно е да се поддържат високи обороти. Благодарение на тази победа сега момчетата придобиха увереност и оттук нататък ще играят все по-добре. Има още много какво да се желае в нашето поведение. Но аз казах и преди време, че по време на шампионата ще наваксваме пропуснатото по време на подготовката”, каза Миронов.
Той бе запитан дали очаква нови състезатели оттук нататък. “Добрите футболисти вече са си намерили отбори и е по-вероятно да търсим нови състезатели чак през зимната пауза. Със сигурност имаме нужда от нови хора”, обясни наставникът. Миронов добави, че Тошко Радомиров е бил определен за първи изпълнител на дузпа, но заради смяната му с 1-метровия наказателен удар се е нагърбил Иван Вълков.
--- pozvanete.bg
Владислав Василев, Боби Георгиев и Иван Вълков от дузпа бележат за “соколите”. Новият съпрезидент на трибуните
Спартак (Вн) зарадва привържениците си с хубава домакинска победа с 3:1 над Рилски спортист в мач от “А” група. Това бяха първи точки за “соколите” след завръщането им в елита, след като отстъпиха с 0:1 и 0:3 като гости на Литекс и Левски в първите два кръга.
Варненци бяха господари на терена през първото полувреме и още във втората минута несигурният вратар на гостите Юсуф Бело куриозно изпусна топката след центриране на Тошко Радомиров, но нямаше кой да я вкара и стражът укроти кълбото. Четири минути по-късно обаче африканецът бе безсилен. Иво Тодоров нахлу по десния фланг и центрира към наказателното поле, откъдето Владислав Василев с глава откри резултата. Последваха още няколко атаки за варненци, а в 29-ата минута Тодор Радомиров уцели сглобката на гредите със силен удар от 25 метра. Десет минути по-късно долу-горе от същото място стреля Боби Георгиев, но топката този път удари горната греда и падна зад голлинията - 2:0.
След почивката домакините успокоиха темпото и заради високите температури в морската столица. Двата отбора успяха да организират няколко атаки, които обаче не застрашиха някой от вратарите. В последната минута на срещата паднаха два гола. Първо Стефан Костадинов от гостите намали на 2:1 с воле и лек рикошет в защитник на Спартак, а в ответната атака Боян Илиев бе спънат от Бело и Иван Вълков оформи крайния резултат.
На трибуните на стадион “Спартак” бе новият съпрезидент на клуба Иван Динов, който изгледа срещата заедно с мажоритарния собственик Иван Славков, спонсора и акционер Руси Динков, члена на управата Бранимир Балачев и др. След мача Динов и Славков влязоха при отбора, за да поздравят играчите.
Спартак - Рилски спортист 3:1
- Спартак: Славов, Тодоров, Пейков, Н. Ненов, Арангелов, Н. Станчев, Кателиев, Б. Георгиев (70 Радулов), Н. Филипов (81 Б. Илиев), Вл. Василев, Радомиров (66 Вълков)
- Рилски спортист: Бело, Пътников, Стефанов, Какашвили (22 Крумов), Аджов (46 Ненков), Карагеоргиев, Чалъков (46 Ст. Костадинов), Маринов, Киров, Александров, Гемеджиев
- Голмайстори: Вл. Василев (6), Б. Георгиев (39), Вълков (90 дузпа); Ст. Костадинов (90)
- Жълти картони: Славов, Станчев, Б. Георгиев, Радомиров; Бело, Стефанов, Карагеоргиев, Чалъков, Какашвили
- Съдия: Димитър Димитров
- Стадион “Спартак” - 1000 зрители
--- pozvanete.bg
Миронов: Тимът придоби увереност с тези три точки
Старши треньорът на Спартак (Вн) Мирослав Миронов бе доволен от победата на своя тим над Рилски спортист. “Много решаващ мач след двете поредни загуби в първите кръгове. Затова имаше малко напрежение и притеснение, но това е нормално. Трябваше задължително да победим. Вкарахме два красиви гола, но през второто полувреме отборът се прибра не по мое нареждане. Все пак е трудно да се играе при 40 градуса, трудно е да се поддържат високи обороти. Благодарение на тази победа сега момчетата придобиха увереност и оттук нататък ще играят все по-добре. Има още много какво да се желае в нашето поведение. Но аз казах и преди време, че по време на шампионата ще наваксваме пропуснатото по време на подготовката”, каза Миронов.
Той бе запитан дали очаква нови състезатели оттук нататък. “Добрите футболисти вече са си намерили отбори и е по-вероятно да търсим нови състезатели чак през зимната пауза. Със сигурност имаме нужда от нови хора”, обясни наставникът. Миронов добави, че Тошко Радомиров е бил определен за първи изпълнител на дузпа, но заради смяната му с 1-метровия наказателен удар се е нагърбил Иван Вълков.
--- pozvanete.bg
събота, август 19, 2006
Само Боян Илиев под въпрос за мача с Рилецо
Единственият футболист на Спартак, чието участие в срещата с Рилски спортист е под въпрос, е Боян Илиев. Универсалният футболист продължава да се оплаква от контузия в глезена и адуктора и за неговото включване в игра ще се решава в последния момент. Другият футболист, който се оплакваше от травма през седмицата е Йонко Пейков, но той ще играе срещу победителя от Западната "Б" група.
лявото крило на отбора Николай Филипов (на снимката) заяви, че настроението в отбора е приповдигнато. "Заради събитията от последните десетина дни и новините за новия спонсор на клуба, настроението при нас е приповдигнато. Всички вярваме и се надяваме да победим в неделя. Гарантирам, че всеки от нас ще се раздаде до краен предел, за да зарадва публиката и новия акционер в клуба с трите точки", заяви на пресконференцията вчера Филипов, който бе част от отбора, извоювал първото място в Източната "Б" група през последния сезон.
--- ole-bg.com
Миро Миронов очаква много тежък мач с Рилски спортист
Старши треньорът на Спартак (Вн) Мирослав Миронов подхожда с нужния респект към предстоящия съперник на тима Рилски спортист. Двата отбора излизат един срещу друг в мач от третия кръг на "А" група в неделя от 18 ч. на стадион "Спартак", а главен съдия е Димитър Димитров-Каубоя.
"За пореден път ще кажа, че Рилски спортист не трябва да бъде подценяван от никого. Това е силен и костелив отбор. Футболистите там играят вече 4-5 години заедно и са балансьорът между "А" и "Б" групата. В Рилецо има 7-8 основни състезатели като Васко Киров, Соколов, Пътников, Маринов, Аджов и Гемеджиев, които са много добре сработени. Имат амбициозен президент в лицето на Юри Галев, който милее за отбора си. Двата тима сме на едно ниво. При нас има вълнение, тъй като е първи мач пред наша публика. Имаме 14 нови състезатели, а отбор се гради поне година-две. Вярвам, че този приятен полъх от добрите новини в клуба в последната седмица, ще повлие добре на момчетата. Винаги съм бил оптимист, в противен случай нямаше да съм в Спартак", каза Миронов.
"Постоянно ни критикуват за това, че сме били дефанзивни срещу Левски, но трябва да се играе рационално, в зависимост от съперника. В други мачове ще сме агресивни. Смятам, че придобихме опит и самочувствие от двете срещи със сериозните отбори, каквито безспорно са Левски и Литекс. А и съм убеден, че от тях всички ще загубят, дори с повече голове", коментира специалистът.
--- ole-bg.com
Единственият футболист на Спартак, чието участие в срещата с Рилски спортист е под въпрос, е Боян Илиев. Универсалният футболист продължава да се оплаква от контузия в глезена и адуктора и за неговото включване в игра ще се решава в последния момент. Другият футболист, който се оплакваше от травма през седмицата е Йонко Пейков, но той ще играе срещу победителя от Западната "Б" група.
лявото крило на отбора Николай Филипов (на снимката) заяви, че настроението в отбора е приповдигнато. "Заради събитията от последните десетина дни и новините за новия спонсор на клуба, настроението при нас е приповдигнато. Всички вярваме и се надяваме да победим в неделя. Гарантирам, че всеки от нас ще се раздаде до краен предел, за да зарадва публиката и новия акционер в клуба с трите точки", заяви на пресконференцията вчера Филипов, който бе част от отбора, извоювал първото място в Източната "Б" група през последния сезон.
--- ole-bg.com
Миро Миронов очаква много тежък мач с Рилски спортист
Старши треньорът на Спартак (Вн) Мирослав Миронов подхожда с нужния респект към предстоящия съперник на тима Рилски спортист. Двата отбора излизат един срещу друг в мач от третия кръг на "А" група в неделя от 18 ч. на стадион "Спартак", а главен съдия е Димитър Димитров-Каубоя.
"За пореден път ще кажа, че Рилски спортист не трябва да бъде подценяван от никого. Това е силен и костелив отбор. Футболистите там играят вече 4-5 години заедно и са балансьорът между "А" и "Б" групата. В Рилецо има 7-8 основни състезатели като Васко Киров, Соколов, Пътников, Маринов, Аджов и Гемеджиев, които са много добре сработени. Имат амбициозен президент в лицето на Юри Галев, който милее за отбора си. Двата тима сме на едно ниво. При нас има вълнение, тъй като е първи мач пред наша публика. Имаме 14 нови състезатели, а отбор се гради поне година-две. Вярвам, че този приятен полъх от добрите новини в клуба в последната седмица, ще повлие добре на момчетата. Винаги съм бил оптимист, в противен случай нямаше да съм в Спартак", каза Миронов.
"Постоянно ни критикуват за това, че сме били дефанзивни срещу Левски, но трябва да се играе рационално, в зависимост от съперника. В други мачове ще сме агресивни. Смятам, че придобихме опит и самочувствие от двете срещи със сериозните отбори, каквито безспорно са Левски и Литекс. А и съм убеден, че от тях всички ще загубят, дори с повече голове", коментира специалистът.
--- ole-bg.com
Иван Динов взима акциите на Митко Събев в Спартак
Тежките финансови моменти за варненския футболен клуб Спартак се очаква да плиключат с идването на новия акционер Иван Велинов Динов. 31-годишният бизнесмен бе представен днес пред медиите, макар и да не присъства на пресконференцията. За столичанина разказа членът на управата и акционер в клуба Руси Динков (на снимката), който има основна заслуга Динов да бъде привлечен като съсобственик на "соколите". Той ще получи 35 процента от акциите на Спартак, които досега бяха собственост на Митко Събев, разкри Руси Динков.
"Новият съпрезидент на отбора Иван Динов е на 31 години и има 14-15 фирми. Той е собственик и главен акционер на "София билдинг груп", на "Български инвестиционен фонд", има транспортна фирма в САЩ с около 60 тира, представителство в Англия, агенция за недвижими имоти във Варна, работеща директно с Острова и други. Джиросани са му 35 процента от акциите. Те бяха досега на Митко Събев. Иван Славков остава мажоритарен собственик на клуба, като впоследствие с Иван Динов може да се разберат и за даване на още акции. Още от миналата седмица той започна да дава пари за клуба. Поръчал е и автобус, който струва около 200 хиляди лева. Вече ще се работи в друг ритъм в клуба. Ще се плащат премиите и заплатите на точните дати", разкри Руси Динков. От пресслужбата на клуба добавиха, че автобусът ще пристигне на 12 септември във Варна. На цвят рейсът е тъмносин. Оборудван е с плазмени телевизори, климатик и всички екстри, които да осигурят задължителния комфорт на спортно-техническото ръководство и футболистите при пътуванията.
На фланелките на "соколите" няма да бъде изписано името на някоя от фирмите на Иван Динов, по негово желание. Той ще присъства на първия домакински мач на Спартак за сезона срещу Рилски спортист в неделя.
--- ole-bg.com
Тежките финансови моменти за варненския футболен клуб Спартак се очаква да плиключат с идването на новия акционер Иван Велинов Динов. 31-годишният бизнесмен бе представен днес пред медиите, макар и да не присъства на пресконференцията. За столичанина разказа членът на управата и акционер в клуба Руси Динков (на снимката), който има основна заслуга Динов да бъде привлечен като съсобственик на "соколите". Той ще получи 35 процента от акциите на Спартак, които досега бяха собственост на Митко Събев, разкри Руси Динков.
"Новият съпрезидент на отбора Иван Динов е на 31 години и има 14-15 фирми. Той е собственик и главен акционер на "София билдинг груп", на "Български инвестиционен фонд", има транспортна фирма в САЩ с около 60 тира, представителство в Англия, агенция за недвижими имоти във Варна, работеща директно с Острова и други. Джиросани са му 35 процента от акциите. Те бяха досега на Митко Събев. Иван Славков остава мажоритарен собственик на клуба, като впоследствие с Иван Динов може да се разберат и за даване на още акции. Още от миналата седмица той започна да дава пари за клуба. Поръчал е и автобус, който струва около 200 хиляди лева. Вече ще се работи в друг ритъм в клуба. Ще се плащат премиите и заплатите на точните дати", разкри Руси Динков. От пресслужбата на клуба добавиха, че автобусът ще пристигне на 12 септември във Варна. На цвят рейсът е тъмносин. Оборудван е с плазмени телевизори, климатик и всички екстри, които да осигурят задължителния комфорт на спортно-техническото ръководство и футболистите при пътуванията.
На фланелките на "соколите" няма да бъде изписано името на някоя от фирмите на Иван Динов, по негово желание. Той ще присъства на първия домакински мач на Спартак за сезона срещу Рилски спортист в неделя.
--- ole-bg.com
петък, август 18, 2006
Спартак пуска абонаментни карти за ложата на стадиона
Ръководството на ПФК Спартак (Варна) пуска в продажба платени входни карти за официалната трибуна за домакинските мачове. Картата за един полусезон е на цена 250 лева. От пресслужбата на клуба съобщават, че на официалната трибуна ще бъдат допускани членовете на ръководството на гостуващия отбор, техни гости, членове на БФС и ПФЛ, притежателите на специални пропуски и закупилите входни карти.
Билетите за двубоите на Спартак за новото първенство ще струват два лева.
--- ole-bg.com
В Спартак чакат нов автобус до 20 дни
Нов автобус очаква ПФК Спартак (Вн). По всяка вероятност той ще бъде осигурен от новия акционер на клуба Иван Динев. 31-годишният столичен бизнесмен ще избира возилото измежду три оферти. Очаква се рейсът да пристигне в морската столица до 20 дни.
Динев бе представен официално на футболистите преди два дни, а в понеделник се очаква и на теория да придобие 34 процента от акциите на варненския клуб. Бизнесменът веднага е започнал да отпуска средства за попълване на екипировката и други важни за отбора неща, като е обещал, че ще даде премиите на футболистите при евентуална победа над Рилски спортист в неделя, веднага след мача. Той е уверил футболистите, че трябва да мислят единствено за изявите си в мача и за спечелването на трите точки.
Изпълнителният директор на "соколите" Пламен Михов изрази задоволството си от привличането на Динев в клуба. "Млад и амбициозен човек. От първите му деяния още си личи, че ще помага много на клуба и работи със замах. Освен това е много важно, че футболът не му е чужд. Привърженик е на играта и я разбира", коментира Михов.
Очакваното представяне на Иван Динев пред медиите утре няма да се състои. Причината е, че столичанинът е извън Варна по бизнес дела. Той обаче ще бъде представен с визитка от Руси Динков
--- ole-bg.com
Руси Динков:
"Новият акционер Иван Динов има участие в 15 фирми. В Америка извършва транспорт с 60 тира. Има участие в Български инвестиционен фонд. Във Варна върти
агенция за недвижими имоти. В "Спартак" ще се плаща всяка седмица. Клубът тръгва с ритъм, който не е бил никога досега. Иван Динов е 31-годишен, завършил е мениджмънт в САЩ. И сега учи нещо. Той постоянно учи, иначе как ще е милионер. Динов ще вземе 35 процента от акциите, но дяла на Митко Събев. Иван Славков ще остане мажоритарен собственик с 65 процента. Трансферният пазар за вътрешното първенство е отворен до 31 август. Ако треньорът Миронов иска нови футболисти и ги намери ще ги вземем.
--- varna-sport.com
Генко Славов: Нямаме друга алтернатива, освен да бием
Вратарят на Спартак Генко Славов заяви, че неговият тим на всяка цена трябва да победи Рилски спортист в неделя. "Нямаме друга алтернатива освен да победим. Не познавам отбора на Рилски спортист, но вярвам, че треньорите ще ни запознаят с качествата на съперника. Със сигурност няма да е лесно, но на нас тези три точки са ни крайно нужни и трябва да ги вземем. Още повече, че трябва да убедим новия спонсор, че не си губи времето, хващайки се с нас", коментира вратарят на варненци Генко Славов. Той бе най-добрият в състава на "соколите" в първите две срещи от началото на първенството - с Литекс (0:1) и Левски (0:3).
--- ole-bg.com
Ръководството на ПФК Спартак (Варна) пуска в продажба платени входни карти за официалната трибуна за домакинските мачове. Картата за един полусезон е на цена 250 лева. От пресслужбата на клуба съобщават, че на официалната трибуна ще бъдат допускани членовете на ръководството на гостуващия отбор, техни гости, членове на БФС и ПФЛ, притежателите на специални пропуски и закупилите входни карти.
Билетите за двубоите на Спартак за новото първенство ще струват два лева.
--- ole-bg.com
В Спартак чакат нов автобус до 20 дни
Нов автобус очаква ПФК Спартак (Вн). По всяка вероятност той ще бъде осигурен от новия акционер на клуба Иван Динев. 31-годишният столичен бизнесмен ще избира возилото измежду три оферти. Очаква се рейсът да пристигне в морската столица до 20 дни.
Динев бе представен официално на футболистите преди два дни, а в понеделник се очаква и на теория да придобие 34 процента от акциите на варненския клуб. Бизнесменът веднага е започнал да отпуска средства за попълване на екипировката и други важни за отбора неща, като е обещал, че ще даде премиите на футболистите при евентуална победа над Рилски спортист в неделя, веднага след мача. Той е уверил футболистите, че трябва да мислят единствено за изявите си в мача и за спечелването на трите точки.
Изпълнителният директор на "соколите" Пламен Михов изрази задоволството си от привличането на Динев в клуба. "Млад и амбициозен човек. От първите му деяния още си личи, че ще помага много на клуба и работи със замах. Освен това е много важно, че футболът не му е чужд. Привърженик е на играта и я разбира", коментира Михов.
Очакваното представяне на Иван Динев пред медиите утре няма да се състои. Причината е, че столичанинът е извън Варна по бизнес дела. Той обаче ще бъде представен с визитка от Руси Динков
--- ole-bg.com
Руси Динков:
"Новият акционер Иван Динов има участие в 15 фирми. В Америка извършва транспорт с 60 тира. Има участие в Български инвестиционен фонд. Във Варна върти
агенция за недвижими имоти. В "Спартак" ще се плаща всяка седмица. Клубът тръгва с ритъм, който не е бил никога досега. Иван Динов е 31-годишен, завършил е мениджмънт в САЩ. И сега учи нещо. Той постоянно учи, иначе как ще е милионер. Динов ще вземе 35 процента от акциите, но дяла на Митко Събев. Иван Славков ще остане мажоритарен собственик с 65 процента. Трансферният пазар за вътрешното първенство е отворен до 31 август. Ако треньорът Миронов иска нови футболисти и ги намери ще ги вземем.
--- varna-sport.com
Генко Славов: Нямаме друга алтернатива, освен да бием
Вратарят на Спартак Генко Славов заяви, че неговият тим на всяка цена трябва да победи Рилски спортист в неделя. "Нямаме друга алтернатива освен да победим. Не познавам отбора на Рилски спортист, но вярвам, че треньорите ще ни запознаят с качествата на съперника. Със сигурност няма да е лесно, но на нас тези три точки са ни крайно нужни и трябва да ги вземем. Още повече, че трябва да убедим новия спонсор, че не си губи времето, хващайки се с нас", коментира вратарят на варненци Генко Славов. Той бе най-добрият в състава на "соколите" в първите две срещи от началото на първенството - с Литекс (0:1) и Левски (0:3).
--- ole-bg.com
четвъртък, август 17, 2006
ИВАН СЛАВКОВ продава 1/3 от "Спартак" (Вн)
Президентът на "Спартак" Иван Славков ще продаде в понеделник 1/3 от акциите си в клуба на строителния предприемач Иван Динев. Документите по сделката са готови, но джиросването ще стане в понеделник, защото Славков е в чужбина. Динев ще купи 34 процента от акциите. За Славков ще останат 32, а останалите 34 притежава
Митко Събев. През новия сезон отборът ще се издържа от фирмата на Динев - "София билдинг груп".
В неделя е първия домакински мач на "соколите". Те срещат новака "Рилски спортист". Вчера в 18 ч. треньорът Мирослав Миронов проведе двустранна игра за определяне на титулярния състав.
"Ще бъде кърваво мачле", коментираха на Коритото вчера. Всеки иска да започне сред 11-те. В отбора няма наказани футболисти. В първите два първи кръга "соколите" получиха само два жълти картона, които донесоха глоби по 50 лева на клуба.
От състава на "Рилски спортист" е наказан халфът Пламен Петров.
--- varna-sport.com
Президентът на "Спартак" Иван Славков ще продаде в понеделник 1/3 от акциите си в клуба на строителния предприемач Иван Динев. Документите по сделката са готови, но джиросването ще стане в понеделник, защото Славков е в чужбина. Динев ще купи 34 процента от акциите. За Славков ще останат 32, а останалите 34 притежава
Митко Събев. През новия сезон отборът ще се издържа от фирмата на Динев - "София билдинг груп".
В неделя е първия домакински мач на "соколите". Те срещат новака "Рилски спортист". Вчера в 18 ч. треньорът Мирослав Миронов проведе двустранна игра за определяне на титулярния състав.
"Ще бъде кърваво мачле", коментираха на Коритото вчера. Всеки иска да започне сред 11-те. В отбора няма наказани футболисти. В първите два първи кръга "соколите" получиха само два жълти картона, които донесоха глоби по 50 лева на клуба.
От състава на "Рилски спортист" е наказан халфът Пламен Петров.
--- varna-sport.com
Бизнесмен възражда Спартак (Вн)
От вчера новакът в "А" група има нов съсобственик. Това е бизнесменът Иван Динев. Вчера той официално бе представен пред отбора.
- Момчета, играйте футбол и не се притеснявайте за пари. Всичко ще бъде наред - бяха първите думи на Динев пред футболистите.
Един от шефовете на Спартак (Вн) - Руси Динков, призна, че Иван Динев вече се е договорил с мажоритарния собственик Иван Славков за закупуването на определен брой акции.
--- 7sport.net /Недко Петров/
От вчера новакът в "А" група има нов съсобственик. Това е бизнесменът Иван Динев. Вчера той официално бе представен пред отбора.
- Момчета, играйте футбол и не се притеснявайте за пари. Всичко ще бъде наред - бяха първите думи на Динев пред футболистите.
Един от шефовете на Спартак (Вн) - Руси Динков, призна, че Иван Динев вече се е договорил с мажоритарния собственик Иван Славков за закупуването на определен брой акции.
--- 7sport.net /Недко Петров/
Из архивите: Спартак има победа и реми срещу Рилецо
Рилски спортист дебютира в “А” група през сезон 2002/03 и става 47-ият съперник на саратковци в елита. В Самоков двата отбора правят нулево реми. От онзи състав само Ники Станчев продължава да играе и сега за “соколите”. През пролетта на 2003 г. във Варна Спартак бие 2:1. Тогава играят още освен Станчев, Генко Славов и Нено Ненов. Ники Станчев открива в 4-ата минута, К. Александров изравнява в 29-ата, а победата носи Мартин Керчев в 79-ата минута с първото си попадение във Варна от общо три за Спартак. Така “соколите” са без загуба единствено от Рилецо в сегашната “А” група с изключение на Вихрен и Конелиано, с които още не се е срещал.
--- pozvanete.bg
Рилски спортист дебютира в “А” група през сезон 2002/03 и става 47-ият съперник на саратковци в елита. В Самоков двата отбора правят нулево реми. От онзи състав само Ники Станчев продължава да играе и сега за “соколите”. През пролетта на 2003 г. във Варна Спартак бие 2:1. Тогава играят още освен Станчев, Генко Славов и Нено Ненов. Ники Станчев открива в 4-ата минута, К. Александров изравнява в 29-ата, а победата носи Мартин Керчев в 79-ата минута с първото си попадение във Варна от общо три за Спартак. Така “соколите” са без загуба единствено от Рилецо в сегашната “А” група с изключение на Вихрен и Конелиано, с които още не се е срещал.
--- pozvanete.bg
сряда, август 16, 2006
Два лева ще е билетът за мачовете на Спартак
Два лева ще е цената на билетите за двубоите на Спартак (Варна) от новото първенство. Това разкри изпълнителния директор на клуба Пламен Михов. "Знам, че преди Спартак да изпадне в "Б" група билетът е бил три лева, но сега взехме решение да бъде два", каза бившият футболист на "соколите" от края на 70-те и началото на 80-те години.
Варненци играят първия си домакински мач през настоящото първенство тази неделя от 18 ч. Съперник ще им е победителят в Западната "Б" група Рилски спортист, който също като варненци записа две поражения в първите два кръга на първенството. "Убеден съм, че ще победим. Първите два кръга бяха като въведение и бе нормално да загубим, но срещу Рилски спортист трябва да вземем трите точки на всяка цена", добави Михов.
Единственият, който е с контузия от срещата с Левски, е защитникът Йонко Пейков. Той има болки в ахилеса от персоналния си сблъсък с Георги Иванов-Гонзо. Днес Пейков тренира на облекчен режим, но в клуба са убедени, че до неделя ще се възстанови и ще участва в двубоя. Младокът Ивайло Василев също има леки болки в бедрото, но тренира на пълни обороти. Юношата на ЦСКА е уреден в Българския футболен съюз и ще е на разположение на наставника Мирослав Миронов.
Междувременно се разбра, че до ден-два ще стане окончателно ясно дали Спартак ще има нов спонсор. Преговорите вървят към положителен завършек.
Димитър Димитров-Каубоя бе назначен за главен съдия на срещата от втория кръг на "А" група Спартак (Вн) - Рилски спортист в неделя от 18 ч.
--- ole-bg.com
Два лева ще е цената на билетите за двубоите на Спартак (Варна) от новото първенство. Това разкри изпълнителния директор на клуба Пламен Михов. "Знам, че преди Спартак да изпадне в "Б" група билетът е бил три лева, но сега взехме решение да бъде два", каза бившият футболист на "соколите" от края на 70-те и началото на 80-те години.
Варненци играят първия си домакински мач през настоящото първенство тази неделя от 18 ч. Съперник ще им е победителят в Западната "Б" група Рилски спортист, който също като варненци записа две поражения в първите два кръга на първенството. "Убеден съм, че ще победим. Първите два кръга бяха като въведение и бе нормално да загубим, но срещу Рилски спортист трябва да вземем трите точки на всяка цена", добави Михов.
Единственият, който е с контузия от срещата с Левски, е защитникът Йонко Пейков. Той има болки в ахилеса от персоналния си сблъсък с Георги Иванов-Гонзо. Днес Пейков тренира на облекчен режим, но в клуба са убедени, че до неделя ще се възстанови и ще участва в двубоя. Младокът Ивайло Василев също има леки болки в бедрото, но тренира на пълни обороти. Юношата на ЦСКА е уреден в Българския футболен съюз и ще е на разположение на наставника Мирослав Миронов.
Междувременно се разбра, че до ден-два ще стане окончателно ясно дали Спартак ще има нов спонсор. Преговорите вървят към положителен завършек.
Димитър Димитров-Каубоя бе назначен за главен съдия на срещата от втория кръг на "А" група Спартак (Вн) - Рилски спортист в неделя от 18 ч.
--- ole-bg.com
понеделник, август 14, 2006
Боян Илиев: От Милан може да кажат, че не искат отбор като Левски в Шампионската лига
Универсалният играч на варненския Спартак Боян Илиев отново се представи на висота в мача с Левски на стадион Георги Аспарухов. Боци спечели доста топки в срещата, получи жълт картон и в крайна сметка си тръгна от столицата с надут глезен.
- Боби, какъв е коментарът ти за мача в София?
- Какво да коментирам. Няма такова нещо като съдийството в срещата. Но иначе резултатът е реален.
- Какво имаш предвид? От лагера на сините казаха, че в А група не трябва да има отбори като Спартак...
- Така ли са казали? Ами щом е така, дай да си играят 5 отбора и това да е първенството. Като са много добри, няма за какво да се напъват толкова. Левски ще ни бие и без това. Ние не можем да се сравняваме с тях. Само не мога да разбера защо Наско Сираков и Мъри Стоилов крещяха на съдията (б. а. - главен съдия в мача бе Ивайло Бозев) в срещата на почивката в тунела. И той какво мислите, че направи - както си свиреше за Левски, така започна още повече да ги подкрепя.
- За кое отсъждане имаш претенции?
- При първия гол нямаше никакво нарушение срещу Христо Йовов. От този фаул падна и първото попадение. Пак казвам, че Левски е по-добрият отбор, ама да се свири така в тяхна полза, е нереално. Тоя, шуменският им играч, Деко ли беше, ме спъва отзад и съдията не му показва картон. Глезенът ми е надут и не знам дали ще мога да играя срещу Рилски спортист. Аз без да ритам Коприваров и веднага жълтият картон е в ръката му. Изобщо съдията свири безброй нереални фаулове в наш ущърб.
Левски може да ни бие и без намесата на съдията, но пък да се меси и той, вече е прекалено. И един ваш колега ни е оплюл в столично радио (б. а. - Томислав Русев в радио Гонг) - ами така е, ако взема заплата от Левски, така ще си говори човекът.
- Сериозна ли е травмата ти в глезена?
- В понеделник докторът ще ме прегледа и ще каже какво е състоянието ми.
- Може ли да е понижен тонусът в Спартак след двете загуби на старта на първенството?
- Не, в никакъв случай. Ние най-малко с Левски можем да се сравняваме. Гледаме напред. Трябва да победим отборите от нашата черга и това е. Само че бягаш, скачаш, мъчиш се и съдията не ти дава да покажеш това, което можеш. Дай Боже, Левски да влезе в Шампионската лига. Тогава от Милан може да кажат, че не искат отбори като тях в тази надпревара. Не е справедливо съдиите да се подиграват с труда на футболисти, треньори и ръководители.
--- ole-bg.com /От Калоян Златков, в. "Черно море"/
Универсалният играч на варненския Спартак Боян Илиев отново се представи на висота в мача с Левски на стадион Георги Аспарухов. Боци спечели доста топки в срещата, получи жълт картон и в крайна сметка си тръгна от столицата с надут глезен.
- Боби, какъв е коментарът ти за мача в София?
- Какво да коментирам. Няма такова нещо като съдийството в срещата. Но иначе резултатът е реален.
- Какво имаш предвид? От лагера на сините казаха, че в А група не трябва да има отбори като Спартак...
- Така ли са казали? Ами щом е така, дай да си играят 5 отбора и това да е първенството. Като са много добри, няма за какво да се напъват толкова. Левски ще ни бие и без това. Ние не можем да се сравняваме с тях. Само не мога да разбера защо Наско Сираков и Мъри Стоилов крещяха на съдията (б. а. - главен съдия в мача бе Ивайло Бозев) в срещата на почивката в тунела. И той какво мислите, че направи - както си свиреше за Левски, така започна още повече да ги подкрепя.
- За кое отсъждане имаш претенции?
- При първия гол нямаше никакво нарушение срещу Христо Йовов. От този фаул падна и първото попадение. Пак казвам, че Левски е по-добрият отбор, ама да се свири така в тяхна полза, е нереално. Тоя, шуменският им играч, Деко ли беше, ме спъва отзад и съдията не му показва картон. Глезенът ми е надут и не знам дали ще мога да играя срещу Рилски спортист. Аз без да ритам Коприваров и веднага жълтият картон е в ръката му. Изобщо съдията свири безброй нереални фаулове в наш ущърб.
Левски може да ни бие и без намесата на съдията, но пък да се меси и той, вече е прекалено. И един ваш колега ни е оплюл в столично радио (б. а. - Томислав Русев в радио Гонг) - ами така е, ако взема заплата от Левски, така ще си говори човекът.
- Сериозна ли е травмата ти в глезена?
- В понеделник докторът ще ме прегледа и ще каже какво е състоянието ми.
- Може ли да е понижен тонусът в Спартак след двете загуби на старта на първенството?
- Не, в никакъв случай. Ние най-малко с Левски можем да се сравняваме. Гледаме напред. Трябва да победим отборите от нашата черга и това е. Само че бягаш, скачаш, мъчиш се и съдията не ти дава да покажеш това, което можеш. Дай Боже, Левски да влезе в Шампионската лига. Тогава от Милан може да кажат, че не искат отбори като тях в тази надпревара. Не е справедливо съдиите да се подиграват с труда на футболисти, треньори и ръководители.
--- ole-bg.com /От Калоян Златков, в. "Черно море"/
Спартак пада 3:0 от Левски, “сините” портят две дузпи
Левски срази Спартак (Варна) с 3:0 в мач от втория кръг на “А” група пред около 2000 зрители на стадион “Георги Аспарухов”. “Сините” превъзхождаха тотално своя съперник, като освен трите попадения, изпуснаха две дузпи и на два пъти нацелиха гредите. Вратарят на варненци Генко Славов се превърна в герой за своя тим, спасявайки едната дузпа и още куп положения. Христо Йовов откри резултата секунди преди почивката, разписвайки се от свободен удар. По този начин крилото най-после вкара гол, което не му се бе удавало от есенния мач с Олимпик (Марсилия). Иначе пропуски направиха Седрик Бардон и Емил Ангелов. През второто полувреме в игра се появи Георги Иванов-Гонзо, заменил Бардон. Любимецът на “синята публика” зарадва феновете с гол с глава в 49-ата минута. В 66-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа. Емил Ангелов застана зад топката, но Славов спаси. Пет минути по-късно Гонзо нацели напречната греда от дузпа. Централният нападател обаче се реваншира в края на мача, като направи класическото 3:0.
Левски - Спартак (Вн) 3:0
- Левски: Н. Михайлов, Миланов, Томашич, Еромоигбе, Йовов (55 Борносузов), Минев, М. Иванов, Ст. Ангелов, Бардон (46 Г. Иванов), Ем. Ангелов (73 Балтанов), Коприваров
- Спартак: Славов, Пейков, Н. Ненов, Арангелов, Ив. Тодоров, Станчев (73 Вълков), Радулов (67 Н. Филипов), Каталиев, Б. Илиев, Радомиров (49 Вл. Василев), Ст. Ненов
- Голмайстори: Йовов (45), Г. Иванов (49, 82)
- Жълти картони: Б. Илиев
- Съдия: Ивайло Бозев (Пловдив)
- Стадион “Георги Аспарухов” - 2000 зрители
--- pozvanete.bg
Миро Миронов: За следващия мач сме на друга вълна
Старши треньорът на Спартак Мирослав Миронов призна, че Левски е победил заслужено и че най-важният двубой за неговия тим е в следващия кръг, когато във Варна идва Рилски спортист. “Левски заслужено победи. Доволен съм от старанието и желанието, показани от моите футболисти. През второто полувреме се опитахме нещо да направим, но не успяхме. Играхме защитно, но какво да направим, да нападаме Левски на “Герена” ли? Ако го направим, ще паднем с 6-7 гола разлика. От следващия мач вече ще сме настроени на друга вълна. Доволен съм от добрата форма на вратаря Генко Славов, който е главен виновник за минималните загуби в първите ни две срещи. В ЦСКА той не сполучи, но съм убеден, че големите отбори вече забелязват неговата класа и постоянство. “А” групата е съставена от 4-5 добри отбора, няколко от средна класа и пет-шест от нашата черга”, коментира Миронов. “Взехме задължителните три точки и няма какво толкова да коментирам за самия мач. Всеки от играчите трябва да дава пълните си сили в съответната среща, защото хората искат да гледат Левски в най-добрата му светлина. Всеки може да изпусне дузпа. Радвам се, че пропуските не бяха фатални. Все пак трябва да има по-голяма мотивация. Доволен съм от някои от резервите, но не от всички. Общо взето нямаме полза от такива мачове. Тимът на Спартак е домакински отбор и ще разчита да вземе нещо само във Варна”, коментира треньорът на Левски Станимир Стоилов.
--- pozvanete.bg
Мнения
- Нено Ненов, футболист на Спартак: “Въобще не мислим за битката за оцеляване, защото мисля, че мястото ни е по-напред в класирането. Имаме добър отбор. Нормално е да загубим срещу Литекс и Левски. Все пак те са сред основните претенденти за титлата в България. Едната дузпа не беше реална, но е номално съдията да им помогне през второто полувреме”.
- Николай Станчев, капитан и играещ помощник-треньор на Спартак: “Ние дойдохме да не загубим с много. Левски е №1 в България, доказаха го многократно. Ние сме събрали нов отбор и в тези първи мачове трябваше да се поопознаем”.
- Генко Славов, вратар на Спартак: “За нас първенството започва от следващия кръг, когато ни е първият домакински мач. Все още ни липсва синхрон, тъй като повечето момчета са отскоро в тима. Не съжалявам, че напуснах ЦСКА и облякох екипа на Спартак. На 25 години съм и бъдещето е пред мен. Левски си е Левски, мачкат от първата до последната минута. Важното е да победим в неделя. Тогава е мачът на истината за нас. Първите два мача бяха, за да се поопознаем. Досега бяхме принудени да се браним, но сега ще трябва да организираме атаки. Отборът е жаден да бележи голове. Трябва на всяка цена да вземем глътка въздух срещу Рилецо в неделя, защото после става много трудно, идва Славия, преди това гостуваме на ЦСКА”.
- Христо Йовов, футболист Левски: “Мотивацията на отбора не бе добра. Това е логично, защото е едно да играеш пред 20 000 и и друго пред 2000. Време бе да вкарам гол и това е много радостно. На мнение съм, че “А” група трябва да се стесни до 8-10 тима”.
--- pozvanete.bg
Левски срази Спартак (Варна) с 3:0 в мач от втория кръг на “А” група пред около 2000 зрители на стадион “Георги Аспарухов”. “Сините” превъзхождаха тотално своя съперник, като освен трите попадения, изпуснаха две дузпи и на два пъти нацелиха гредите. Вратарят на варненци Генко Славов се превърна в герой за своя тим, спасявайки едната дузпа и още куп положения. Христо Йовов откри резултата секунди преди почивката, разписвайки се от свободен удар. По този начин крилото най-после вкара гол, което не му се бе удавало от есенния мач с Олимпик (Марсилия). Иначе пропуски направиха Седрик Бардон и Емил Ангелов. През второто полувреме в игра се появи Георги Иванов-Гонзо, заменил Бардон. Любимецът на “синята публика” зарадва феновете с гол с глава в 49-ата минута. В 66-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа. Емил Ангелов застана зад топката, но Славов спаси. Пет минути по-късно Гонзо нацели напречната греда от дузпа. Централният нападател обаче се реваншира в края на мача, като направи класическото 3:0.
Левски - Спартак (Вн) 3:0
- Левски: Н. Михайлов, Миланов, Томашич, Еромоигбе, Йовов (55 Борносузов), Минев, М. Иванов, Ст. Ангелов, Бардон (46 Г. Иванов), Ем. Ангелов (73 Балтанов), Коприваров
- Спартак: Славов, Пейков, Н. Ненов, Арангелов, Ив. Тодоров, Станчев (73 Вълков), Радулов (67 Н. Филипов), Каталиев, Б. Илиев, Радомиров (49 Вл. Василев), Ст. Ненов
- Голмайстори: Йовов (45), Г. Иванов (49, 82)
- Жълти картони: Б. Илиев
- Съдия: Ивайло Бозев (Пловдив)
- Стадион “Георги Аспарухов” - 2000 зрители
--- pozvanete.bg
Миро Миронов: За следващия мач сме на друга вълна
Старши треньорът на Спартак Мирослав Миронов призна, че Левски е победил заслужено и че най-важният двубой за неговия тим е в следващия кръг, когато във Варна идва Рилски спортист. “Левски заслужено победи. Доволен съм от старанието и желанието, показани от моите футболисти. През второто полувреме се опитахме нещо да направим, но не успяхме. Играхме защитно, но какво да направим, да нападаме Левски на “Герена” ли? Ако го направим, ще паднем с 6-7 гола разлика. От следващия мач вече ще сме настроени на друга вълна. Доволен съм от добрата форма на вратаря Генко Славов, който е главен виновник за минималните загуби в първите ни две срещи. В ЦСКА той не сполучи, но съм убеден, че големите отбори вече забелязват неговата класа и постоянство. “А” групата е съставена от 4-5 добри отбора, няколко от средна класа и пет-шест от нашата черга”, коментира Миронов. “Взехме задължителните три точки и няма какво толкова да коментирам за самия мач. Всеки от играчите трябва да дава пълните си сили в съответната среща, защото хората искат да гледат Левски в най-добрата му светлина. Всеки може да изпусне дузпа. Радвам се, че пропуските не бяха фатални. Все пак трябва да има по-голяма мотивация. Доволен съм от някои от резервите, но не от всички. Общо взето нямаме полза от такива мачове. Тимът на Спартак е домакински отбор и ще разчита да вземе нещо само във Варна”, коментира треньорът на Левски Станимир Стоилов.
--- pozvanete.bg
Мнения
- Нено Ненов, футболист на Спартак: “Въобще не мислим за битката за оцеляване, защото мисля, че мястото ни е по-напред в класирането. Имаме добър отбор. Нормално е да загубим срещу Литекс и Левски. Все пак те са сред основните претенденти за титлата в България. Едната дузпа не беше реална, но е номално съдията да им помогне през второто полувреме”.
- Николай Станчев, капитан и играещ помощник-треньор на Спартак: “Ние дойдохме да не загубим с много. Левски е №1 в България, доказаха го многократно. Ние сме събрали нов отбор и в тези първи мачове трябваше да се поопознаем”.
- Генко Славов, вратар на Спартак: “За нас първенството започва от следващия кръг, когато ни е първият домакински мач. Все още ни липсва синхрон, тъй като повечето момчета са отскоро в тима. Не съжалявам, че напуснах ЦСКА и облякох екипа на Спартак. На 25 години съм и бъдещето е пред мен. Левски си е Левски, мачкат от първата до последната минута. Важното е да победим в неделя. Тогава е мачът на истината за нас. Първите два мача бяха, за да се поопознаем. Досега бяхме принудени да се браним, но сега ще трябва да организираме атаки. Отборът е жаден да бележи голове. Трябва на всяка цена да вземем глътка въздух срещу Рилецо в неделя, защото после става много трудно, идва Славия, преди това гостуваме на ЦСКА”.
- Христо Йовов, футболист Левски: “Мотивацията на отбора не бе добра. Това е логично, защото е едно да играеш пред 20 000 и и друго пред 2000. Време бе да вкарам гол и това е много радостно. На мнение съм, че “А” група трябва да се стесни до 8-10 тима”.
--- pozvanete.bg
събота, август 12, 2006
СТАНИМИР СТОИЛОВ: "Спартак" (Вн) не е слаб отбор"
В 19,30 ч. днес "Спартак" (Вн) излиза срещу "Левски" на Герена в мач от републиканското първенство. "Спартак" (Вн) не са слаб отбор, предупреди своите играчи треньорът Станимир Стоилов. "Варненци ще ни създадат много проблеми. Гледал съм техни мачове и мога да кажа, че стоят много добре на терена. Затова тези, които излязат за "Левски" трябва да покажат, че имат място в отбора. За тяхно добро е да бъдат пределно мотивирани", каза Стоилов. "Сините излизат без петима титуляри -
Елин Топузаков, Димитър Телкийски, Даниел Боримиров, Лусио Вагнер и вратарят Георги Петков. Първите трима са контузени, на последните двама е дадена почивка.
Като титуляр ще излезе възстановения Томашич. Стоилов ще избира двама в нападение между Георги Иванов, Бардон и Йовов.
Шефовете на "Левски" пуснаха билети по 1 лев за мача, като подарък за феновете.
"Киево" пък намали билетите за реванша с "Левски". Децата и жените ще влизат на стадиона срещу символичното 1 евро. Останалите билети са по 10 евро.
Съставите:
"Спартак": Георги Арнаудов, Генко Славов, Венци Маринов, Ивайло Василев, Йонко Пейков, Нено Ненов, Ивайло Тодоров, Христо Арангелов, Стоян Ненов, Николай Станчев, Владимир Пекин, Деан Кателиев, Траян Радулов, Николай Филипов, Боян Илиев, Борислав Георгиев, Иван Вълков, Владислав Василев, Тодор Радомиров, Станимир Георгиев.
"Левски": Николай Михайлов, Живко Миланов, Игор Томашич, Веселин Минев, Станислав Ангелов, Борислав Стойчев, Ричард, Мирослав Иванов, Емил Ангелов, Милан Коприваров, Седрик Бардон, Христо Йовов, Георги Иванов
--- varna-sport.com
В 19,30 ч. днес "Спартак" (Вн) излиза срещу "Левски" на Герена в мач от републиканското първенство. "Спартак" (Вн) не са слаб отбор, предупреди своите играчи треньорът Станимир Стоилов. "Варненци ще ни създадат много проблеми. Гледал съм техни мачове и мога да кажа, че стоят много добре на терена. Затова тези, които излязат за "Левски" трябва да покажат, че имат място в отбора. За тяхно добро е да бъдат пределно мотивирани", каза Стоилов. "Сините излизат без петима титуляри -
Елин Топузаков, Димитър Телкийски, Даниел Боримиров, Лусио Вагнер и вратарят Георги Петков. Първите трима са контузени, на последните двама е дадена почивка.
Като титуляр ще излезе възстановения Томашич. Стоилов ще избира двама в нападение между Георги Иванов, Бардон и Йовов.
Шефовете на "Левски" пуснаха билети по 1 лев за мача, като подарък за феновете.
"Киево" пък намали билетите за реванша с "Левски". Децата и жените ще влизат на стадиона срещу символичното 1 евро. Останалите билети са по 10 евро.
Съставите:
"Спартак": Георги Арнаудов, Генко Славов, Венци Маринов, Ивайло Василев, Йонко Пейков, Нено Ненов, Ивайло Тодоров, Христо Арангелов, Стоян Ненов, Николай Станчев, Владимир Пекин, Деан Кателиев, Траян Радулов, Николай Филипов, Боян Илиев, Борислав Георгиев, Иван Вълков, Владислав Василев, Тодор Радомиров, Станимир Георгиев.
"Левски": Николай Михайлов, Живко Миланов, Игор Томашич, Веселин Минев, Станислав Ангелов, Борислав Стойчев, Ричард, Мирослав Иванов, Емил Ангелов, Милан Коприваров, Седрик Бардон, Христо Йовов, Георги Иванов
--- varna-sport.com
петък, август 11, 2006
Владко Мирчев преотстъпен на Черноморец 919
Нападателят на Спартак (Варна) Владислав Мирчев ще играе в бургаския Черноморец 919 през новия сезон, след като президентите на двата отбора се разбраха за трансфера.

Днес той пътува за Бургас и се разбра за личните си условия с новия член на Източната "Б" група. Талантливият футболист ще играе при Димитър Димитров-Херо като преотстъпен до Нова година, след което ще бъде закупен от бургазлии. Причината той да бъде под наем половин сезон по всяка вероятност е невъзможността на този етап да бъде картотекиран като собствен футболист на Черноморец 919. От ръководството на "соколите" не пожелаха да разкрият подробности по трансфера.
"Преговорите се водят на ниво президенти. Явно финансовата оферта е сериозна и заради това аз няма как да не дам съгласието си", обясни наставникът Мирослав Миронов на пресконференция днес на обяд, когато трансферът все още не беше факт.
19-годишният футболист е сред най-големите таланти на клуба от последните няколко години. Той дебютира за мъжкия тим още през сезона 2004/05, след който игра в почти всичките мачове на тима в победния сезон в Източната "Б" група. Там той вкара четири попадения, след което подсили заедно с Иво Кирчев старшата възраст и помогна на отбора да стигне до четвъртфиналите на републиканското първенство. Освен това до преди два месеца Владко бе основен футболист в юношеския национален отбор до 19 години.
В Черноморец през това лято отиде и друг доскорошен футболист на Спартак - Траян Дянков. Там са още юношата на "соколите" Радомир Тодоров и ексфутболистите на варненци Пламен Крумов, Станислав Жеков, Милен Христов и Марин Ценов. Към Владко е имало интерес и от Литекс, но явно бургазлии са били по-настоятелни за привличането му.
--- ole-bg.com
Мирослав Миронов: Отиваме да играем добър футбол срещу Левски
Старши треньорът на варненския Спартак Мирослав Миронов не храни кой знае какви надежди за някакъв успех срещу Левски във II кръг на А група в събота. "Излишно е да казвам какъв отбор са столичани. Ние само може да спечелим от това, че играем срещу шампионите, които диктуват футболната мода у нас. Отиваме да играем добър футбол в столицата. За нас най-важното е с всеки изминал мач синхронът между отделните звена да става все по-добър. На всички е ясно, че за Спартак мачът на истината е с Рилски спортист. Наставникът за пореден път подчерта, че при "соколите" няма титуляри и резерви. "Който показва старание в тренировките, на терена и извън него, ще играе. Същото важи и в обратната посока. Силно се надявам след мача с Левски да избистрим основния състав на отбора. Истината е, че много трудно ще се доберем до успех срещу Левски. Ще видим какво ще сънувам в петък и ще преценя с какъв състав ще излезем срещу столичани", завърши шегувайки се специалистът.
--- ole-bg.com
"Соколите" няма да разузнават Рилски спортист
От щаба на "Спартак" (Вн) няма да разузнават Рилски спортист, с който се срещат в III кръг на А група. Треньорският щаб е преценил, че "Рилецо" играе с един и същи състав от най-малко 2 години и заради това няма да обърне специално внимание на противниковата игра. "Много добре пъзнавам съперника, така че не виждам смисъл да ги разузнаваме. В отбора играчите са заедно от 2 години, играл съм срещу тях и ги познавам доста добре. Най-важно за нас е да си повярваме, можем да се представим добре, да сплотим колектива, да има вяра. Само така ще можем да вървим леко напред. Е, понякога се получават и негативни резултати, но така е във футбола. Не е голям проблем", заяви наставникът Мирослав Миронов.
--- ole-bg.com
Нападателят на Спартак (Варна) Владислав Мирчев ще играе в бургаския Черноморец 919 през новия сезон, след като президентите на двата отбора се разбраха за трансфера.
Днес той пътува за Бургас и се разбра за личните си условия с новия член на Източната "Б" група. Талантливият футболист ще играе при Димитър Димитров-Херо като преотстъпен до Нова година, след което ще бъде закупен от бургазлии. Причината той да бъде под наем половин сезон по всяка вероятност е невъзможността на този етап да бъде картотекиран като собствен футболист на Черноморец 919. От ръководството на "соколите" не пожелаха да разкрият подробности по трансфера.
"Преговорите се водят на ниво президенти. Явно финансовата оферта е сериозна и заради това аз няма как да не дам съгласието си", обясни наставникът Мирослав Миронов на пресконференция днес на обяд, когато трансферът все още не беше факт.
19-годишният футболист е сред най-големите таланти на клуба от последните няколко години. Той дебютира за мъжкия тим още през сезона 2004/05, след който игра в почти всичките мачове на тима в победния сезон в Източната "Б" група. Там той вкара четири попадения, след което подсили заедно с Иво Кирчев старшата възраст и помогна на отбора да стигне до четвъртфиналите на републиканското първенство. Освен това до преди два месеца Владко бе основен футболист в юношеския национален отбор до 19 години.
В Черноморец през това лято отиде и друг доскорошен футболист на Спартак - Траян Дянков. Там са още юношата на "соколите" Радомир Тодоров и ексфутболистите на варненци Пламен Крумов, Станислав Жеков, Милен Христов и Марин Ценов. Към Владко е имало интерес и от Литекс, но явно бургазлии са били по-настоятелни за привличането му.
--- ole-bg.com
Мирослав Миронов: Отиваме да играем добър футбол срещу Левски
Старши треньорът на варненския Спартак Мирослав Миронов не храни кой знае какви надежди за някакъв успех срещу Левски във II кръг на А група в събота. "Излишно е да казвам какъв отбор са столичани. Ние само може да спечелим от това, че играем срещу шампионите, които диктуват футболната мода у нас. Отиваме да играем добър футбол в столицата. За нас най-важното е с всеки изминал мач синхронът между отделните звена да става все по-добър. На всички е ясно, че за Спартак мачът на истината е с Рилски спортист. Наставникът за пореден път подчерта, че при "соколите" няма титуляри и резерви. "Който показва старание в тренировките, на терена и извън него, ще играе. Същото важи и в обратната посока. Силно се надявам след мача с Левски да избистрим основния състав на отбора. Истината е, че много трудно ще се доберем до успех срещу Левски. Ще видим какво ще сънувам в петък и ще преценя с какъв състав ще излезем срещу столичани", завърши шегувайки се специалистът.
--- ole-bg.com
"Соколите" няма да разузнават Рилски спортист
От щаба на "Спартак" (Вн) няма да разузнават Рилски спортист, с който се срещат в III кръг на А група. Треньорският щаб е преценил, че "Рилецо" играе с един и същи състав от най-малко 2 години и заради това няма да обърне специално внимание на противниковата игра. "Много добре пъзнавам съперника, така че не виждам смисъл да ги разузнаваме. В отбора играчите са заедно от 2 години, играл съм срещу тях и ги познавам доста добре. Най-важно за нас е да си повярваме, можем да се представим добре, да сплотим колектива, да има вяра. Само така ще можем да вървим леко напред. Е, понякога се получават и негативни резултати, но така е във футбола. Не е голям проблем", заяви наставникът Мирослав Миронов.
--- ole-bg.com
четвъртък, август 10, 2006
Спартак се жалва на кмета заради цирк
Ръководството на ПФК Спартак изпрати жалба до кмета на Варна Кирил Йорданов, председателя на Общинския съвет Борислав Гуцанов и председателя на постоянната комисия по Младежки дейности и спорт към ОбС Тодор Мутафов във връзка с построяването на цирк на един от терените на стадион "Локомотив", където се готви дестко-юношеската школа на клуба.
Представител на пътуващия атракцион "Монте Карло" се явил на 4 август при административния директор на "соколите" Иван Славов и поискал на мястото на най-хубавия от трите терена, този който е най-близо до пътя, да бъде построен цирк и да остане там в продължение на 15-20 дни. В замяна той предложил наем в размер на 300 лева за целия период. Славов категорично отказал, тъй като юношите на Спартак са в напреднала фаза на подготовка, а въпросният терен е единствен с качествено тревно покритие.
Изненадващо през уикенда циркът бил разположен на "Локомотив", а недоволни треньори от школата потърсили обяснение от Славов в понеделник. Той на свой ред изпратил там представител на полицията, но хората от цирка му показали документ с разрешение за ползване на терена от областна управа. Обаждайки се там, Славов получил отговор от страна на зам.-областния управител Иван Стаматов, че представители на цирка го подвели, казвайки, че искат да ползват необитаема поляна. Славов бил посъветван да се обади в общината, но след като няколко пъти бил препращан от телефон на телефон, членът на Управителния съвет на клуба Бранимир Балачев го посъветвал да бъде пусната въпросната жалба до Председателя на Общинския съвет Борислав Гуцанов, Кмета Кирил Йорданов и Председателя на комисията по младежки дейнисти и спорт Тодор Мутафов.
Текстът гласи: "Информираме Ви, че без знанието и съгласието на ръководството на ПФК Спартак АД Варна, на един от футболните терени на стадион "Локомотив", където тренират децата на ДЮШ е построен цирк. Тренировъчният процес на част от детските формации е спрян. Същият терен бе в най-добро състояние, в сравнение с останалите кортови терени. Молим за Вашите разпореждания". Документът е подписан от изпълнителния директор на "соколите" Пламен Михов.
--- ole-bg.com
Ръководството на ПФК Спартак изпрати жалба до кмета на Варна Кирил Йорданов, председателя на Общинския съвет Борислав Гуцанов и председателя на постоянната комисия по Младежки дейности и спорт към ОбС Тодор Мутафов във връзка с построяването на цирк на един от терените на стадион "Локомотив", където се готви дестко-юношеската школа на клуба.
Представител на пътуващия атракцион "Монте Карло" се явил на 4 август при административния директор на "соколите" Иван Славов и поискал на мястото на най-хубавия от трите терена, този който е най-близо до пътя, да бъде построен цирк и да остане там в продължение на 15-20 дни. В замяна той предложил наем в размер на 300 лева за целия период. Славов категорично отказал, тъй като юношите на Спартак са в напреднала фаза на подготовка, а въпросният терен е единствен с качествено тревно покритие.
Изненадващо през уикенда циркът бил разположен на "Локомотив", а недоволни треньори от школата потърсили обяснение от Славов в понеделник. Той на свой ред изпратил там представител на полицията, но хората от цирка му показали документ с разрешение за ползване на терена от областна управа. Обаждайки се там, Славов получил отговор от страна на зам.-областния управител Иван Стаматов, че представители на цирка го подвели, казвайки, че искат да ползват необитаема поляна. Славов бил посъветван да се обади в общината, но след като няколко пъти бил препращан от телефон на телефон, членът на Управителния съвет на клуба Бранимир Балачев го посъветвал да бъде пусната въпросната жалба до Председателя на Общинския съвет Борислав Гуцанов, Кмета Кирил Йорданов и Председателя на комисията по младежки дейнисти и спорт Тодор Мутафов.
Текстът гласи: "Информираме Ви, че без знанието и съгласието на ръководството на ПФК Спартак АД Варна, на един от футболните терени на стадион "Локомотив", където тренират децата на ДЮШ е построен цирк. Тренировъчният процес на част от детските формации е спрян. Същият терен бе в най-добро състояние, в сравнение с останалите кортови терени. Молим за Вашите разпореждания". Документът е подписан от изпълнителния директор на "соколите" Пламен Михов.
--- ole-bg.com
сряда, август 09, 2006
Глобиха домакина на Спартак
Вчера пък Дисциплинарната комисия към БФС глоби с 1000 лева домакина на Спартак (Вн) Ради Радомиров. Освен това бившият футболист на “соколите” няма да може да стои на резервната скамейка в една среща. Причината е, че Радомиров е влязъл на терена по време на мача Литекс - Спартак. Спред информации в пресата обаче той е дал вода на вратаря Генко Славов, заради изключително високите температури.
--- pozvanete.bg
Вчера пък Дисциплинарната комисия към БФС глоби с 1000 лева домакина на Спартак (Вн) Ради Радомиров. Освен това бившият футболист на “соколите” няма да може да стои на резервната скамейка в една среща. Причината е, че Радомиров е влязъл на терена по време на мача Литекс - Спартак. Спред информации в пресата обаче той е дал вода на вратаря Генко Славов, заради изключително високите температури.
--- pozvanete.bg
понеделник, август 07, 2006
“Соколите” излизат с бели екипи на “Герена”
Стоичков измести двубоя на Спартак с Левски за събота. Варненци картотекират още един футболист за срещата
Футболистите на Спартак (Варна) по всяка вероятност ще излязат с изцяло бели екипи при гостуването си на Левски от втория кръг на родното първенство този уикенд. Това разкри за “Позвънете Новини” изпълнителният директор на клуба Пламен Михов. Както е известно, другият екип на “соколите” е син, но с такива фланелки играят и шампионите. Михов каза още, че отборът е бил изцяло в синьо срещу Литекс в петък, тъй като домакините са играли с бели шорти и е нямало как Спартак да е със същия цвят гащета. Изпълнителният директор на Спартак разкри още един любопитен факт. Екипировката на италианската фирма Royal е пристигнала в Ловеч час и половина преди самия двубой и от ръководството на варненци са били под напрежение до последния момент. Иначе Михов се похвали, че екипировката е много добра.
Стана ясно, че на заседание утре Спортно-техническата комисия на Българския футболен съюз ще насрочи двубоя между Левски и Спартак за събота. Най-вероятно мачът ще е с начален час 20,30 на стадион “Георги Аспарухов”. По програма мачът трябваше да се състои 23 часа по-късно, но БФС ще го издърпа с един ден по желание на Христо Стоичков. Националният селекционер иска футболистите на “сините” да са добре отпочинали за контролата на България срещу Уелс на 15 август в Суонзи. Така за втора поредна седмица мач на “соколите” е издърпан с един ден, след като заради днешния мач на Литекс с Омония (Никозия), гостуването в Ловеч се игра в петък вместо в събота. Пламен Михов призна, че никой не е питал ръководството на Спартак дали е съгласно да се изтегли двубоят на “Герена”, но това не е проблем за клуба.
Стана ясно, че до ден-два трябва да бъде картотекирано и последното ново попълнение - Ивайло Василев. Старши треньорът Мирослав Миронов не можа да разчита на защитника на ЦСКА срещу Литекс, тъй като шефът на Надзорния съвет на “армейците” Стефан Орманджиев трябваше да се произнесе до петък, но не го направи. Михов обаче очаква положителен отговор от “червения” шеф и Румен Димов ще картотекира Василев в БФС. Администраторът ще е още днес в София, за да уреди хотел за гостуването на Левски. Вариантите са два - хотел “Амбасадор” или такъв в квартал “Красно село”. Определящ при избора ще е тренировъчният терен.
До средата на седмицата в Спартак очакват положително развитие за нов спонсор.
--- pozvanete.bg
Стоичков измести двубоя на Спартак с Левски за събота. Варненци картотекират още един футболист за срещата
Футболистите на Спартак (Варна) по всяка вероятност ще излязат с изцяло бели екипи при гостуването си на Левски от втория кръг на родното първенство този уикенд. Това разкри за “Позвънете Новини” изпълнителният директор на клуба Пламен Михов. Както е известно, другият екип на “соколите” е син, но с такива фланелки играят и шампионите. Михов каза още, че отборът е бил изцяло в синьо срещу Литекс в петък, тъй като домакините са играли с бели шорти и е нямало как Спартак да е със същия цвят гащета. Изпълнителният директор на Спартак разкри още един любопитен факт. Екипировката на италианската фирма Royal е пристигнала в Ловеч час и половина преди самия двубой и от ръководството на варненци са били под напрежение до последния момент. Иначе Михов се похвали, че екипировката е много добра.
Стана ясно, че на заседание утре Спортно-техническата комисия на Българския футболен съюз ще насрочи двубоя между Левски и Спартак за събота. Най-вероятно мачът ще е с начален час 20,30 на стадион “Георги Аспарухов”. По програма мачът трябваше да се състои 23 часа по-късно, но БФС ще го издърпа с един ден по желание на Христо Стоичков. Националният селекционер иска футболистите на “сините” да са добре отпочинали за контролата на България срещу Уелс на 15 август в Суонзи. Така за втора поредна седмица мач на “соколите” е издърпан с един ден, след като заради днешния мач на Литекс с Омония (Никозия), гостуването в Ловеч се игра в петък вместо в събота. Пламен Михов призна, че никой не е питал ръководството на Спартак дали е съгласно да се изтегли двубоят на “Герена”, но това не е проблем за клуба.
Стана ясно, че до ден-два трябва да бъде картотекирано и последното ново попълнение - Ивайло Василев. Старши треньорът Мирослав Миронов не можа да разчита на защитника на ЦСКА срещу Литекс, тъй като шефът на Надзорния съвет на “армейците” Стефан Орманджиев трябваше да се произнесе до петък, но не го направи. Михов обаче очаква положителен отговор от “червения” шеф и Румен Димов ще картотекира Василев в БФС. Администраторът ще е още днес в София, за да уреди хотел за гостуването на Левски. Вариантите са два - хотел “Амбасадор” или такъв в квартал “Красно село”. Определящ при избора ще е тренировъчният терен.
До средата на седмицата в Спартак очакват положително развитие за нов спонсор.
--- pozvanete.bg
Пламен Михов: От мач на мач ще играем по-добре
Изпълнителният директор на Спартак (Вн) Пламен Михов се изказа положително за поведението на отбора в първия кръг на “А” група. “Соколите” загубиха с 1:0 като гости на един от фаворитите за шампионската титла Литекс. “Въпреки загубата смятам, че се представихме добре. Отзад футболистите играха много отговорно. Генко Славов пък отчая съперниковите нападатели и неслучайно е определен за вратар на кръга от един столичен вестник. Добре е, че не отстъпихме със сериозна разлика. Убеден съм, че от мач на мач ще играем по-добре. След тази среща се върна и настроението. Сега момчетата тренират с много по-голям тонус”, коментира за “Позвънете Новини” Михов.
Най-радостното в щаба на Спартак е, че в състава няма контузени състезатели след поражението от Литекс. Старши треньорът Мирослав Миронов даде два дни почивка на футболистите си, а вчера те проведоха едно сутрешно занимание. Днес “соколите” тренират два пъти, а утре и в четвъртък - по един. В петък на обяд отборът потегля за двубоя си с Левски в столицата.
--- pozvanete.bg
Изпълнителният директор на Спартак (Вн) Пламен Михов се изказа положително за поведението на отбора в първия кръг на “А” група. “Соколите” загубиха с 1:0 като гости на един от фаворитите за шампионската титла Литекс. “Въпреки загубата смятам, че се представихме добре. Отзад футболистите играха много отговорно. Генко Славов пък отчая съперниковите нападатели и неслучайно е определен за вратар на кръга от един столичен вестник. Добре е, че не отстъпихме със сериозна разлика. Убеден съм, че от мач на мач ще играем по-добре. След тази среща се върна и настроението. Сега момчетата тренират с много по-голям тонус”, коментира за “Позвънете Новини” Михов.
Най-радостното в щаба на Спартак е, че в състава няма контузени състезатели след поражението от Литекс. Старши треньорът Мирослав Миронов даде два дни почивка на футболистите си, а вчера те проведоха едно сутрешно занимание. Днес “соколите” тренират два пъти, а утре и в четвъртък - по един. В петък на обяд отборът потегля за двубоя си с Левски в столицата.
--- pozvanete.bg
събота, август 05, 2006
Литекс - Спартак (Варна) - 1:0
-Голмайстор:
Литекс: Миливое Новакович в 29-та минута
-Жълти картони:
Литекс: Йеленкович, Манолев
Спартак (Варна): Василев

-Литекс: Вутов, Желев, Сичеро, Берберович, Венков, Златинов, Йеленкович, Сандриньо (90 Генчев), Тийс Слуйтер (55 Станислав Манолев), Борислав Хазуров (55 Владан Груич), Новакович
-Спартак (Варна): Славов, Пейков, Ненов, Рангелов, Тодоров, Станчев (67 Филипов), Илиев, Каталиев, Радулов, Георгиев (46 Василев), Радомиров (82 Вълков)
-Стадион: Градски стадион "Ловеч"
-Зрители - 300
-Време: слънчево, горещо
-Главен съдия: Стоян Алексиев
Новият сезон в родното футболно първенство стартира. На градския стадион в Ловеч, местният Литекс победи Спартак Варна с 1:0. Пред обидно малко публика, "оранжевите" се наложиха над гостите от морската ни столица с единствено попадение на Миливое Новакович през първата част.
В 27-ата минута, домакините вече предусещаха гола, но новопривлеченият в Литекс 26-годишен холандец Тис Слуитер от метър прати топката над вратата. Две минути по-късно, грешката му бе поправена от Миливое Новакович. След неразбирателство в защитата на гостите, Тодор Радомиров закъсня да покрие словенския футболист и нападателят на "оранжевите" се извиси над всички, пращайки с глава коженото кълбо зад вратаря на Спартак Генко Славов - 1:0.
Августовската жега попречи и на двата отбора да покажат по-бърз и качествен футбол. Въпреки това футболистите на Люпко Петрович изглеждаха по-свежи от своя съперник и търсиха ново попадение във вратата на завърналия се в елита отбор от Варна. Това можеше да се случи още в края на полувремето, когато Борислав Хазуров излезе на стрелкова позиция пред Генков, преодоля вратаря на скорост, но завършващият му удар прати кълбото в аут.

През второто полувреме се получи лек спад в играта и на двата отбора. Литекс така и не предложиха нещо по-различно от безидейни центрирания към Новакович, докато Спартак Вн разчитаха на редки контраатаки чрез Тодор Радомиров. След час игра босненският национал на "оранжевите" Владан Груич изведе зад защитата на варненци Сандриньо. Бразилецът остана сам в наказателното поле, но се засуети, което бе достатъчно за Генко Славов да се хвърли успешно в краката му.
Въпреки допуснатия гол, Славов бе най-добър за гостите. Юношата на клуба се запомни с точни намеси, а на два пъти спаси отбора си от нов гол. В края на мача Станислав Манолев излезе отдясно на ударна позиция, но и той не успя да преодолее вратарят на Спартак.
--- sportni.bg
Мирослав Миронов: Само един от Литекс струва колкото целият ни отбор
Старши треньорът на Спартак (Вн) Мирослав Миронов заяви, че Литекс е победил заслужено тима му. “В срещи като тази и срещу Левски, ще използваме възможността да си стъпим на краката. Няма какво да се заблуждаваме. Знаете, че е много трудно да се вземат точки в такива мачове. Днес играехме много правилно. Затворихме всеки един от фланговете, защото познаваме много добре противника ни. Само един техен футболист струва колкото нашият отбор", заяви Миронов.
20 фенове на "Спартак" издигнаха плакат "Соколи" на стадиона в Ловеч. Техните възгласи "Спартак", "Спартак", огласяха стадиона през целия мач.
--- focus-sport.net
-Голмайстор:
Литекс: Миливое Новакович в 29-та минута
-Жълти картони:
Литекс: Йеленкович, Манолев
Спартак (Варна): Василев
-Литекс: Вутов, Желев, Сичеро, Берберович, Венков, Златинов, Йеленкович, Сандриньо (90 Генчев), Тийс Слуйтер (55 Станислав Манолев), Борислав Хазуров (55 Владан Груич), Новакович
-Спартак (Варна): Славов, Пейков, Ненов, Рангелов, Тодоров, Станчев (67 Филипов), Илиев, Каталиев, Радулов, Георгиев (46 Василев), Радомиров (82 Вълков)
-Стадион: Градски стадион "Ловеч"
-Зрители - 300
-Време: слънчево, горещо
-Главен съдия: Стоян Алексиев
Новият сезон в родното футболно първенство стартира. На градския стадион в Ловеч, местният Литекс победи Спартак Варна с 1:0. Пред обидно малко публика, "оранжевите" се наложиха над гостите от морската ни столица с единствено попадение на Миливое Новакович през първата част.
В 27-ата минута, домакините вече предусещаха гола, но новопривлеченият в Литекс 26-годишен холандец Тис Слуитер от метър прати топката над вратата. Две минути по-късно, грешката му бе поправена от Миливое Новакович. След неразбирателство в защитата на гостите, Тодор Радомиров закъсня да покрие словенския футболист и нападателят на "оранжевите" се извиси над всички, пращайки с глава коженото кълбо зад вратаря на Спартак Генко Славов - 1:0.
Августовската жега попречи и на двата отбора да покажат по-бърз и качествен футбол. Въпреки това футболистите на Люпко Петрович изглеждаха по-свежи от своя съперник и търсиха ново попадение във вратата на завърналия се в елита отбор от Варна. Това можеше да се случи още в края на полувремето, когато Борислав Хазуров излезе на стрелкова позиция пред Генков, преодоля вратаря на скорост, но завършващият му удар прати кълбото в аут.
През второто полувреме се получи лек спад в играта и на двата отбора. Литекс така и не предложиха нещо по-различно от безидейни центрирания към Новакович, докато Спартак Вн разчитаха на редки контраатаки чрез Тодор Радомиров. След час игра босненският национал на "оранжевите" Владан Груич изведе зад защитата на варненци Сандриньо. Бразилецът остана сам в наказателното поле, но се засуети, което бе достатъчно за Генко Славов да се хвърли успешно в краката му.
Въпреки допуснатия гол, Славов бе най-добър за гостите. Юношата на клуба се запомни с точни намеси, а на два пъти спаси отбора си от нов гол. В края на мача Станислав Манолев излезе отдясно на ударна позиция, но и той не успя да преодолее вратарят на Спартак.
--- sportni.bg
Мирослав Миронов: Само един от Литекс струва колкото целият ни отбор
Старши треньорът на Спартак (Вн) Мирослав Миронов заяви, че Литекс е победил заслужено тима му. “В срещи като тази и срещу Левски, ще използваме възможността да си стъпим на краката. Няма какво да се заблуждаваме. Знаете, че е много трудно да се вземат точки в такива мачове. Днес играехме много правилно. Затворихме всеки един от фланговете, защото познаваме много добре противника ни. Само един техен футболист струва колкото нашият отбор", заяви Миронов.
20 фенове на "Спартак" издигнаха плакат "Соколи" на стадиона в Ловеч. Техните възгласи "Спартак", "Спартак", огласяха стадиона през целия мач.
--- focus-sport.net
петък, август 04, 2006
ВЛАДИСЛАВ МИРЧЕВ пак изваден от състава на "Спартак"
Талантливият нападател на "Спартак" (Вн) Владислав Мирчев отново изненадващо за някои бе изваден от групата за мача с "Литекс". Двубоят започва днес в 18 ч. в Ловеч и ще бъде предаван по БНТ. В началото на пролетния полусезон треньорът Ради Здравков извади Мирчев от групата, но после го върна спешно. Сега историята се повтаря при треньора Мирослав Миронов. Той заведе в Ловеч следните футболисти:
Славов, Арнаудов, Тодоров, Нено Ненов, Петков, Арангелов, Н. Станчев, Илиев, Кателиев, Радулов, Вълков, Радомиров, Стоян Ненов, Пекин, Н. Филипов, Ст. Георгиев, Ив. Василев, Б. Георгиев.
Люпко Петрович обяви следния състав на "Литекс":
Вутов, Берберович, Кирилов, Желев, Венков, Генчев, Груич, Йеленкович, Сандриньо, Слуйтер, Новакович, Т. Тодоров, Манолев, Сичеро, Ковачевич, Хазуров, Златинов, Ан. Тодоров.
Съдии на мача ще бъдат Стоян Алексиев, В. Мишев и И. Колев.
--- varna-sport.com
МИРОСЛАВ МИРОНОВ: "Ще завършим на 10-то или 11-то място"
Треньорът на "Спартак" (Вн) Мирослав Миронов успокои феновете с извода, че отборът ще завърши първенството на 10-то или 11-то място, което означава, че няма да отпадне. Според Миронов лидерството на тройката - ЦСКА, "Левски", "Литекс" може да бъде разбито от "Черно море" и "Локомотив" (Сф). "По-логично е обаче трите клуба да се бетонират на върха. Впечатлен съм от трансферите на холандеца Тайс Слуйтер и Александър Родич в "Литекс" и Флорентин Петре в ЦСКА. Селекцията в "Спартак" е задоволителна, като се има предвид, че до последния момент имахме проблеми с лиценза", призна Миронов.
--- varna-sport.com
НИКОЛАЙ СТАНЧЕВ: "Не сме ненормални, "Литекс" тръгва неубедително"
Капитанът на "Спартак" (Вн) не смята, че "соколите" са ненормални да се надяват на точка в Ловеч. "Ненормални сме, ако кажем че отиваме да бием "Литекс". Няма да играем като обречени. Ще търсим докрай спечелването поне на една точка. "Литекс" винаги започва неубедително първенството. Миналата година се издъни у дома срещу "Пирин 1922". Защо да не посегнем и ние за нещо подобно", каза 39-годишният футболист. Треньорът Мирослав Миронов смята, че
е добре "Спартак" да започне първенството срещу "Литекс" и "Левски", защото отборът бил назад с подготовката.
--- varna-sport.com
Спартак гост за 10-и път на Литекс от 41 сезона
Варненският Спартак започва 41-ви сезон и ще гостува за десети път в Ловеч на Литекс, където има само две равенства и 6:23 голова разлика. “Оранжевите” са единствените шампиони на България, които “соколите” не са побеждавали като гости. Първият мач между двата отбора носи първото реми в Ловеч - 0:0. Това е и единственият двубой без голове (есен, 1995). През сезона 2001/02 двата тима завършват 1:1 като за варненци резултата открива Емил Кременлиев, а Стефан Юрукув изравнява за домакините. Литекс бие като домакин 4:0 и 4:1 по 2 пъти, 3:2 (Николай Филипов бележи първия гол за Спартак в Ловеч), 3:1, 1:0 и 2:1. 14 от головете за ловчанлии (от общо 40 попадения), които са отбелязани от чужди футболисти. Няма друг такъв отбор в групата с такова постижение (Зоран Янкович - три пъти по два гола). Други десет от головете са от футболисти играли и в Спартак. Най-много попадения за “оранжевите” срещу варненци е отбелязал Стефан Юруков (6 попадения). Вальо Станчев и Косьо Мирчев пък бележат по два пъти за Спартак. Ивайло Петев има по един и за двата отбора, а от сегашните състезатели единствен Тодор Радомиров се е разписвал веднъж.
--- pozvanete.bg
Талантливият нападател на "Спартак" (Вн) Владислав Мирчев отново изненадващо за някои бе изваден от групата за мача с "Литекс". Двубоят започва днес в 18 ч. в Ловеч и ще бъде предаван по БНТ. В началото на пролетния полусезон треньорът Ради Здравков извади Мирчев от групата, но после го върна спешно. Сега историята се повтаря при треньора Мирослав Миронов. Той заведе в Ловеч следните футболисти:
Славов, Арнаудов, Тодоров, Нено Ненов, Петков, Арангелов, Н. Станчев, Илиев, Кателиев, Радулов, Вълков, Радомиров, Стоян Ненов, Пекин, Н. Филипов, Ст. Георгиев, Ив. Василев, Б. Георгиев.
Люпко Петрович обяви следния състав на "Литекс":
Вутов, Берберович, Кирилов, Желев, Венков, Генчев, Груич, Йеленкович, Сандриньо, Слуйтер, Новакович, Т. Тодоров, Манолев, Сичеро, Ковачевич, Хазуров, Златинов, Ан. Тодоров.
Съдии на мача ще бъдат Стоян Алексиев, В. Мишев и И. Колев.
--- varna-sport.com
МИРОСЛАВ МИРОНОВ: "Ще завършим на 10-то или 11-то място"
Треньорът на "Спартак" (Вн) Мирослав Миронов успокои феновете с извода, че отборът ще завърши първенството на 10-то или 11-то място, което означава, че няма да отпадне. Според Миронов лидерството на тройката - ЦСКА, "Левски", "Литекс" може да бъде разбито от "Черно море" и "Локомотив" (Сф). "По-логично е обаче трите клуба да се бетонират на върха. Впечатлен съм от трансферите на холандеца Тайс Слуйтер и Александър Родич в "Литекс" и Флорентин Петре в ЦСКА. Селекцията в "Спартак" е задоволителна, като се има предвид, че до последния момент имахме проблеми с лиценза", призна Миронов.
--- varna-sport.com
НИКОЛАЙ СТАНЧЕВ: "Не сме ненормални, "Литекс" тръгва неубедително"
Капитанът на "Спартак" (Вн) не смята, че "соколите" са ненормални да се надяват на точка в Ловеч. "Ненормални сме, ако кажем че отиваме да бием "Литекс". Няма да играем като обречени. Ще търсим докрай спечелването поне на една точка. "Литекс" винаги започва неубедително първенството. Миналата година се издъни у дома срещу "Пирин 1922". Защо да не посегнем и ние за нещо подобно", каза 39-годишният футболист. Треньорът Мирослав Миронов смята, че
е добре "Спартак" да започне първенството срещу "Литекс" и "Левски", защото отборът бил назад с подготовката.
--- varna-sport.com
Спартак гост за 10-и път на Литекс от 41 сезона
Варненският Спартак започва 41-ви сезон и ще гостува за десети път в Ловеч на Литекс, където има само две равенства и 6:23 голова разлика. “Оранжевите” са единствените шампиони на България, които “соколите” не са побеждавали като гости. Първият мач между двата отбора носи първото реми в Ловеч - 0:0. Това е и единственият двубой без голове (есен, 1995). През сезона 2001/02 двата тима завършват 1:1 като за варненци резултата открива Емил Кременлиев, а Стефан Юрукув изравнява за домакините. Литекс бие като домакин 4:0 и 4:1 по 2 пъти, 3:2 (Николай Филипов бележи първия гол за Спартак в Ловеч), 3:1, 1:0 и 2:1. 14 от головете за ловчанлии (от общо 40 попадения), които са отбелязани от чужди футболисти. Няма друг такъв отбор в групата с такова постижение (Зоран Янкович - три пъти по два гола). Други десет от головете са от футболисти играли и в Спартак. Най-много попадения за “оранжевите” срещу варненци е отбелязал Стефан Юруков (6 попадения). Вальо Станчев и Косьо Мирчев пък бележат по два пъти за Спартак. Ивайло Петев има по един и за двата отбора, а от сегашните състезатели единствен Тодор Радомиров се е разписвал веднъж.
--- pozvanete.bg
сряда, август 02, 2006
3-има играчи подписаха със Спартак
3-има футболисти подписаха професионални договори със Спартак (Вн) днес. За срок от 3 години с варненци се обвърза юношата на клуба Димитър Недев, който е и вратар на соколите и това е първият му професионален договор. Също първи такъв контракт подписа и юношата на ЦСКА Ивайло Василев. Защитникът Венци Маринов се съгласи да играе още 1 година в тима на Мирослав Миронов. Междувременно новодошлите Стоян Ненов, Георги Иванов и Владислав Василев най-вероятно ще сложат подписите си върху договори със Спартак за следващото първенство утре.
Междувременно стана ясно, че Румен Димов отново ще бъде картотекиран като треньор на соколите. Съгласно новите разпоредби на Българския футболен съюз всеки клуб трябва да има по двама треньори. Така Душко за пореден път ще бъде вписван в тимовите листи като треньор на варненци заедно със старшията Мирослав Миронов. В четвъртък соколите ще направят една тренировка следобед и след ще отпътуват за Ловеч.
--- ole-bg.com
3-има футболисти подписаха професионални договори със Спартак (Вн) днес. За срок от 3 години с варненци се обвърза юношата на клуба Димитър Недев, който е и вратар на соколите и това е първият му професионален договор. Също първи такъв контракт подписа и юношата на ЦСКА Ивайло Василев. Защитникът Венци Маринов се съгласи да играе още 1 година в тима на Мирослав Миронов. Междувременно новодошлите Стоян Ненов, Георги Иванов и Владислав Василев най-вероятно ще сложат подписите си върху договори със Спартак за следващото първенство утре.
Междувременно стана ясно, че Румен Димов отново ще бъде картотекиран като треньор на соколите. Съгласно новите разпоредби на Българския футболен съюз всеки клуб трябва да има по двама треньори. Така Душко за пореден път ще бъде вписван в тимовите листи като треньор на варненци заедно със старшията Мирослав Миронов. В четвъртък соколите ще направят една тренировка следобед и след ще отпътуват за Ловеч.
--- ole-bg.com
Абонамент за:
Публикации (Atom)