сряда, юли 09, 2003

Миронов пусна 24 играчи при загубата от Светкавица с 1:2

Спартак записа загуба в първата си контролна среща от лятната подготовка. Варненци отстъпиха с 1:2 от Светкавица в Търговище. Старши треньорът на "соколите" Мирослав Миронов пусна в игра общо 24 футболисти, като един от тях бе вратаря на домакините Драганов. Това се наложи поради факта, че спартаковци нямат в наличност нито един страж. Договорът на Краси Колев изтече и той си замина, Генко Славов бе спазарен за ЦСКА, Георги Арнаудов не се е възстановил от операцията на коляното, а юношеският вратар Михаил Марков е на изпити в НСА. През първата част наставникът заложи на състава, който изнесе повечето мачове от първенството. Изключение на терена правеше единствено Гюрсел Вели, докато Георги Караканов и Диян дончев останаха резерви. Анастас Петров откри резултата с ефектен гол с глава, но в самия край на полувремето домакините успяха да изравнят. През втората част на терена се появиха дошлите на проби състезатели като Иван Вълков, Антон Вълчанов, Илиян Ташев и Диян Кателиев. Играта на Спартак се влоши и логично се стигна до втория гол на Светкавица. Мирослав Миронов заяви след двубоя, че е останал доволен най-вече от първото полувреме, когато тимът му е имал доста голови положения, а гостите били принудени да играят само на контраатаки. След като в игра през второто полувреме са влезли резервните състезатели, играта се е поразвалила, смята Миронов. Следващата контрола на "соколите" е в петък в 18,30 ч. в Оброчище със Зимбру (Мол).